skalka

Agrostroj jak wymienić łożysko

Polecane posty

sebe1033    397

wstaw zdjęcie jak mierzysz średnicę zewnętrznego pierścienia łożyska 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje ze ta obudowa jest wytarta. jeśli tak to kiepsko bo nie będzie smarowania łożyska a bez smaru łożysko tam długo nie wytrzyma. jutro mogę Ci podać numer łożyska. jest ono dość drogie  ale ważne żeby był ten wymiar bo są troszkę węższe i tańsze ale wówczas smar usieka bokiem a nie idzie na łożysko. no i też powiem ci że to łożysko kupisz w Zawierciu w firmie o nazwie JAWA.  ja kupowałem tam z 3 razy te łożyska jak nie mają na stanie to na drugi dzień mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

A zdjąłeś ten środek łożyska co masz na drugim zdjeciu? Wtedy zmierz te łożysko jak wyjmiesz bo mi się wydaje że wymiary masz źle.


Uc207 mi się wydaje to będzie a wymiary to 72x35x42.9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skalka    0

Musimy to uciąć bo się wkręty pourywały.

Co masz na myśli. Co mogę mieć źle?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

Tam napewno nie ma 40 mm średnicy wewnętrznej zdejmij to zmierz suwmiarka będzie 35 napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skalka    0

Ale to 40 mm to poszerzenie wałka. Wygląda jakby to była jego integralna część. jeden mechanik mówił że z 35 przechodzi na 40 mm wałem i nie da się tego ściągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skalka    0

Właśnie nie :(

Wiem tylko, że to agrostroj z 1984 r. z gniotownikiem

 

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

Mi to wygląda na część lozyska albo pierścień dystansujący jak zdejma łożysko będzie widać średnicę walka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

Nawet na zagranicznych stronach nie ma takiego łożyska jest tylko takie jak mówiłem I zobaczysz że średnica wewnętrzna będzie 35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

katalogowo przychodzi tam łożysko  GE 35 KRRB  więc koledzy mają rację ze tam ma być 35mm.  UC207 nie nadaje się do tej obudowy bo nie będzie smarowania jest za wąskie.  oryginał ma mieć szerokość 51.1 mm. kup jakiejś dobrej firmy to łożysko bo tam są dość duże obciążenia i sprawdź czy ta obudowa nie jest uszkodzona żeby smar szedł na łożysko.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

https://sklep-lozyska.com.pl/lozyska/4421-lozysko-samonastawne-ge-35-krrb-ina.html


TomaszKysiski napisał:

katalogowo przychodzi tam łożysko  GE 35 KRRB  więc koledzy mają rację ze tam ma być 35mm.  UC207 nie nadaje się do tej obudowy bo nie będzie smarowania jest za wąskie.  oryginał ma mieć szerokość 51.1 mm. kup jakiejś dobrej firmy to łożysko bo tam są dość duże obciążenia i sprawdź czy ta obudowa nie jest uszkodzona żeby smar szedł na łożysko.

 

Jak szerokość jest 51.1 to masz rację że za wąskie kierowałem się wymiarami które podał czyli 43.


https://mh.org.pl/lozyska/4030-lozysko-ge35-xl-krr-b-ina-35x72x511-19-ge-35-krrb-ge35krrb.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie takie łożysko i firma "ina" przyzwoita

Edytowano przez TomaszKysiski
błąd w pisowni
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

Innego łożyska niż Ina nawet znalesc ciężko.


Więc to z przodu to zapewne część lozyska tak jak mówiłem a nie poszerzenie walka. I pewnie z tą częścią razem jak zmierzy to będzie miał te 51.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiepskie to zdjęcie raczej to jakaś tulejka będzie bo łożysko kończy się raczej na zabezpieczeniu śrubką. może ktoś założył np207 i dołożył tulejkę dystansową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

Właśnie może ktoś tam kombinował.


Oryginal nie jest drogi więc po co kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aż mnie to zaciekawiło i poszedłem zmierzyć szerokość łożyska GE 35 i szerokości ma  43mm co mnie zdziwiło. ale to jest mało istotne ważniejszy wymiar szerokości pierścienia zewnętrznego i ge 35 ma 19mm a 207 ma 17mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
2 godziny temu, skalka napisał:

1.jpg

2.jpg

Teraz tak napewno dobrze zmierzyłeś ?

l_ex_schem.jpg

Tak się mierzy to te 72 mm to "złapałeś " w srodku czy z brzegu ??

Tym wymiarem 26 mm też za bardzo się nie sugeruj no więcej nie będzie ale jednak nie 26 a mniej z 20 -22 (albo i 18 )  będzie bo łożysko musi "skręcić" o 90 stopni to musi mieć luz 

 

Ten wymiar szerokości na dolnego  pierścienia też za bardzo nie sugeruj się bo łożyska tu akurat różnie mogą mieć zależy od producenta a miejsca masz , zresztą jak na rysunku dałem są z odczepianą częścią na śrubkę .

Jedynie co widzę to wymiar fi 40 mm jest na pewno taki , a nie zdjąłeś jeszcze tego dolnego pierścienia od łożyska ? A w sklepie to byłeś z obudową samą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

Jak 43 to jest jeszcze to i ma pierścień 19


https://zaopatrzenie24.pl/lozysko-samonastawne-gye35xlkrrb-ina-uc207


Więc może o te ci chodziło tylko jedna litera róż icy w nazwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj