skalka

Agrostroj jak wymienić łożysko

Polecane posty

skalka    0

Witam.

Podpowiecie jak wymienić łożysko w tym elemencie ze zdjęcia?

Wie ktoś może co to za model sieczkarni?

pozdrawiam

Marcin

 

 

 

20200111_095055 (Copy).jpg

20200111_095058 (Copy).jpg

20200111_095049 (Copy).jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

zleć to komuś , szukaj mechanika , bo to akurat najprostsze , łożysko na napinaczu paska - być może jeszcze sie załącza tym napęd , popuszczasz naciąg śrubę odkręcasz i coś już widać będzie , ale jak tu nie dajesz rady to jak z resztą sobie poradzisz ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

tak jak kolega wyżej napisał łozysko pewnie jest zwykłe kulowe ale  chyba jest na wałku na którym znajduje się koło i to nie będzie takie proste to zdiąć  tymbardziej jeżeli nigdy nie było demontowane trzeba bedzie użyć ściągacza pewnie ale jeżeli nie czujesz się na siłach to nie próbuj bo możesz tylko zepsuć pęknie ci koło lub coś innego 

Edytowano przez ma123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Patrzac po zdjęciu to ten element sieczkarni wyglada jak gniotownik, więc do wymiany lozyska mozna go całego na wierzch wyciagnac. Jesli posiadasz jakas wiedze mechaniczna i troche narzędzi to sobie poradzisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skalka    0

Dzięki bardzo. Z mechanikami na naszym terenie krucho /terminy kosmiczne albo nie chcą się w to bawić/. Trzeba samemu sobie radzić. Narzędzia są więc potrzebowałem tylko potwierdzenia czy jest konieczność demontażu całego elementu. Tam jest klin więc bez ściągacza na pewno się nie obejdzie.

P.S. W dobrych czasach nie raz się zabieraki w maluchu wymieniało i wodziki w skrzyni:D

pozdrawiam

Marcin

 

Edytowano przez skalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a skąd wiesz że łożysko poszło ? Jak tak bliżej się przyjrzeć to wychodzi że te koło jest na wałku zwłaszcza że masz tam klin , to z drugiej strony musi być obudowa łożyska .

Sprawdź to co kolega wyżej mówi może wyjedziesz tym do przodu , przejrzysz wtedy dokładnie wszystkie elementy wewnątrz . Na youtube poszukaj może jest coś z naprawy tego , nawet w innym języku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skalka    0

Ze strony koła jest potężny luz. Jak wymontuję to zrobię fotki.

 

pozdrawiam

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Przed poluzowaniem paskow mozesz sobie odkrecic te sruby zabezpieczajace kola pasowe. Zwróć uwagę czy nie będzie tam gdzieś lewego gwintu. Jeśli to faktycznie gniotownik to będzie osadzony na 4 lozyskach wiec po wyjeciu podzespolu sprawdz pozostałe 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skalka    0

Ta sieczkarnia służy nam do zbioru suchego ślazowca pensylwańskiego więc dużych oporów nie było i działała. Ale zrobiliśmy test na kukurydzy i się posypało :)

Dam znać jaki będzie efekt zabiegu.

Dzięki.

pozdrawiam

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skalka    0

Udało nam się zdjąć koło. Ale niech ktoś podpowie jakie łożysko kupić. Tamto przestało istnieć. Czy muszę jeszcze ściągnąć tą część z wałka czy na to montować łożysko?

pozdrawiam

 

received_785865001913638.jpeg

received_519446628921624.jpeg

received_155348762430733.jpeg

received_487248448645679.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Ta część co na walku zostala to pewnie wewnętrzny pierscien lozyska i trzeba go usunac. Mozliwe ze to bylo lozysko wahliwe wiec na obudowie bedzie jakis numer. Obudowa jest uszkodzona czy ma symetrycznie otwor poszerzony? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

https://www.albeco.com.pl/data/catalogueb/skf-lozyska-y-i-zespoly-lozyskowe-y.pdf

str 18; 25 ; 82 masz obrazki 

https://www.albeco.com.pl/PL-H94/Oferta/Search/catID=16/lozyska-samonastawne.html

Strona źródłowa mają też e-sklep , łożysko to przeważnie w każdym sklepie znajdziesz (rolniczym) kwestia czasu (jak nie mają to kurierem dowiozą ) i ceny bo marżę doliczą 

 

Prawdopodobnie masz łożysko z owalnym zewnętrznym pierścieniem , sprawdź dobrze obudowę łożyska . A reszty łożyska nie masz ? Pierścień wewnętrzny musisz zdjąć .

Jak masz resztę łozyska to po wymiarach szukaj , 

 

Małą kątówką tylko miejsca masz mało możesz naciąć pieścień od łożyska na wałku najlepiej spiralnie (coś jak gwint taką wstęgę ) najlepiej w dwóch przeciwległych miejscach tylko nie do końca żeby wałka nie naciąć . Potem przecinakiem rozłupujesz na pół i zdjęte 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Kolega powyżej dobrze radzi. Lozyska z owalna bieznia wklada sie prostopadle do obudowy i w niej dopiero przekreca. Wówczas obudowa posiada dwa wyciecia które umozliwiaja taki montaz. Jeżeli z Twojego lozyska niewiele zostało to mozliwe ze i obudowa jest uszkodzona. Kupowałem podobne do Jaguara, to ok 100 zl za lozysko wraz z obudowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skalka    0

Tam się wszystko rozsypało. Jak rozumiem muszę usunąć wszystko z wałka ?

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

wszystko to nie tylko pierścień od łożyska tą taką tuleję jakby z rowkiem na kulki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Miedzy kolem pasowym a lozyskiem masz taki pierscien oporowy, w niego jest wkrecona srubka na klucz imbusowy, wykrecasz ja i powinien zejsc. Nastepny elememt to wewnetrzna bieznia lozyska i to musisz usunac. Jak sie uda to sciagaczem, a jak nie to z uzyciem szlifierki jak kolega wyzej napisal. Jak sie uda zdjac go w calosci to moze na nim jakis numer bedzie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skalka    0

Niestety z łożyska nic nie zostało i nie znajdę numeru.

Jak się dowiedzieć jakie to łożysko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Zmierz średnicę walka i obudowy i z tych wymiarow cos dobierzesz. Ewentualnie mozesz sprawdzic na innym walku, pewnie lozyska sa takie same. Jeśli nic z tego nie wyjdzie, to jeszcze katalog czesci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

przecież środek łożyska masz , a zewnętrzna część się nie zachowała bo słabo widzę w tej obudowie najważniejsze w tej obudowie masz płaską powierzchnię czy raczej to pewniejsze półkolistą pod te łożysko , 

Dałem linki tam masz katalogi z wymiarami i numeracją łożysk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skalka    0
Wiec tak:
Szukam łożyska samonastawnego:
średnica zewnętrzna 72mm
średnica wewnętrzna 40 mm
długość: to ok 25-26 mm ale jest też potrzebne zabezpieczenie na imbusy i tu nie wiem o co chodzi :).
 
średnica wewnętrzna może być trochę mniejsza wtedy się dotoczy ten 1-2 mm w łożysku.
Innego wyjścia nie ma:(
 
pozdrawiam
Marcin
Edytowano przez skalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spokojnie takie łożysko kupisz, skąd jesteś? Koledzy może podpowiedzą jakiś dobry sklep i fachową obsługę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skalka    0

Byłem w 2 sklepach typowo z łożyskami i lipa.

Znalazłem jedno ale średnica wew. to 36,5 mm więc tokarz. No i mocowanie za pomocą wkrętów dociskowych.

Ale może coś wspólnie znajdziemy :)

Jestem ze świętokrzyskiego.

 

pozdrawiam

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

zapomnij że tokarz Ci łożysko przetoczy raz to jest bardzo twarde to nożem nie przeleci tak łatwo , dwa nie będzie miał jak złapać go .

 

Źle szukasz , szukaj łożyska z oprawą a nie samego ,  być możliwe że nie sprzedają samego , a tylko komplet  . 

Tu masz przykładowe być może zamiast na 3 śruby kupisz na 4 to sobie dowiercisz .

 

https://www.albeco.com.pl/PL-H12.html?symbol=z+oprawą+&nazwa=&producent=-1&sr_wewn=40&sr_zewn=&szerokosc=&nazwa_symbol=on&w_srodku=on&zerowe=on&precyzja=0,9&page=1

https://www.albeco.com.pl/13707-product-ESFTE.208_SNR

https://www.google.com/search?q=łożysko+samonastawnefi+40&tbm=isch&ved=2ahUKEwiiruTY8uTnAhVTw4UKHUoID1MQ2-cCegQIABAA&oq=łożysko+samonastawnefi+40&gs_l=img.3...12152.18020..18512...1.0..0.304.3251.0j13j5j1......0....1..gws-wiz-img.......0j0i67j0i8i30.G5EAkioQIOU&ei=E_tQXuLYCdOGlwTKkLyYBQ&bih=657&biw=1366&rlz=1C1PRFI_enPL781PL788

https://www.ebmia.pl/1277-lozyska-kulkowe-samonastawne

 

Najlepiej zrób zdjęcie z wymiarami łożyska najlepiej z suwmiarką i wyślij do któregoś sklepu z linku prędzej coś znajdą 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
4 godziny temu, skalka napisał:

Byłem w 2 sklepach typowo z łożyskami i lipa.

Znalazłem jedno ale średnica wew. to 36,5 mm więc tokarz. No i mocowanie za pomocą wkrętów dociskowych.

Ale może coś wspólnie znajdziemy :)

Jestem ze świętokrzyskiego.

 

pozdrawiam

Marcin

Dzwoniłem do lokalnego sklepu z łożyskami i te wymiary co podałeś są nietypowe. 

Jest łożysko ale 80×40×25 .

Jaki rejon świętokrzyskiego?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj