Zaloguj się, aby obserwować  
piotrekfarm

problem z zegarem sipma Z279

Polecane posty

piotrekfarm    0

Mam problem z zegarem (manometrem)przy mojej sipmie. Przy dobijaniu beli wskazuje niskie cisnienie a bela juz dobita az klapa sie uchyla. Czy mozna go jakos naprawic by dobrze wskazywal czy jestem skazany na kupno nowego? koszt nowego to 200 zl troche szkoda kasy na taki drobiazg co prawda istotny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Najpierw wymień uszczelniacze na siłownikach, bo może to być tego przyczyną, niekoniecznie to manometr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Dzieki zobacze jutro bo bede mial wolna chwile byc moze to wlasnie bedzie to

 

Hmm, a czy może ustawiasz przy zamykaniu klapy ciśnienie w komorze? Powinno być ono do żółtego pola na zegarze (nie pamiętam teraz jaka wartość tam dokładnie widnieje a nie chce mi się sprawdzać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekfarm    0

Wertus zaglądalem do tych rurek od manometru do siłowników i nie widze tam zadnych przecieków nawet nic sie nie przypocilo czy to na pewno uszczelniacze???

 

Hmm, a czy może ustawiasz przy zamykaniu klapy ciśnienie w komorze? Powinno być ono do żółtego pola na zegarze (nie pamiętam teraz jaka wartość tam dokładnie widnieje a nie chce mi się sprawdzać).

przy zamknieciu klapy cisnienie jest 0 nic sie nie ustawia ono samo wzrasta do czerwonego pola podczas prasowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

To są siłowniki dwustronnego działania, nie muszą się pocić ani zaciekać, wystarczy że tam na tłoku są wytarte uszczelniacze i będą puszczać. Inna przyczyna to może być zapowietrzony układ, ale nie sądzę. Jeżeli uszczelnienia siłownika są dobre, to niestety wina zegara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Spróbuj tak jak ja mówię a będzie grać. Posiadam taką prasę jak Ty i od samego początku ustawiając na początku ciśnienie, co zajmuje może z 1-3 sek., nie mam żadnych problemów z zegarem. To samo robi od dawna sąsiad prasujący także sipma tylko starszym modelem.

 

Spróbować nie zaszkodzi, jeśli nie podziała to wówczas szukaj innej przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekfarm    0

Juz jest wszystko ok wina byla w traktorze... poluzowala sie sruba dzwigni wlaczania walka odbioru mocy w MTZ i nie mial sily dobic beli dlatego zegar nie pokazywal dobrze bo belka nie byla dobita do konca tylko tak do ok 8 MPa ale dzieki za pomoc wszystko sprawdzilem jak podpowiadaliscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakubo1    0

Ja panowie mam problem z zamykaniem presy sipmy Z-279/1. niekiedy nie chce mi się zamknąc po otwarciu i wyrzuceniu beli. co to może byc proszę o szybką pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paawlik227    14

witam ja tez mam sipme clasic 2005 rok i mam taki problem z zegarem czysto teoretyczny bo zdazyło mi sie belowac i za duzo nabierac do komory tak ze wskazowka sie o 360 stopni obruciła i teraz nie wraca na 0 tylko tak mniej wiecej na 3(zatrzymuje sie poziomo) czy da sie to zregenerowac zeby wracała na "0" czy trzeba z tym zeyc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj