krost

ursus 1224 ciśnienie silnika

Polecane posty

krost    1

ursus  1224 ciśnienie silnika byłem ostatnio ogladac 1224 i cisnienie silnika było na zimnym 3 i gość mówił że na cieplym jest 2 

czy silnik bedzie jeszcze chodził czy będzie trza się liczyć z remontem silnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Kapitalkę w tym silniku robi się jak na obrotach biegu jałowego przy rozgrzanym silniku ciśnienie spada poniżej 0,8 bar

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krost    1

ona juz ma filtr podwójny 

 

1 godzinę temu, samtech84 napisał:

Kapitalkę w tym silniku robi się jak na obrotach biegu jałowego przy rozgrzanym silniku ciśnienie spada poniżej 0,8 bar

to jeszcze pochodzi może

1 godzinę temu, lambogrand napisał:

Jeśli ma baka i zmienisz na podwójny filtr to 1 bar będzie wiecej

ona ma już podwojne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Patrz na resztę w jakim stanie, czy biegi nie wyskakują czy nic nie rzęcholi itp. Silnik zrobić w tym ciągniku to bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
24 minuty temu, krost napisał:

ona juz ma filtr podwójny 

 

 

W tej przystawce są kanały przelewowe, które można zaślepić i też ciśnienie się poprawi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

lepiej rozgrzej ciągnik i sprawdź czy naprawdę ma te 2 bary. Mój zetor 8111 na zimnym ma 4 a po rozgrzaniu ma 2 przy 700 obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
13 godzin temu, krost napisał:

ursus  1224 ciśnienie silnika byłem ostatnio ogladac 1224 i cisnienie silnika było na zimnym 3 i gość mówił że na cieplym jest 2 

czy silnik bedzie jeszcze chodził czy będzie trza się liczyć z remontem silnika 

"Gość mówił", a sam sprawdziłeś? Dawno temu miałem ursusa, ale wątpię, żeby na rozgrzanym utrzymał 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na zimnym ma 3 to też wątpię czy będzie 2 na rozgrzanym. Myślę ze 0.5-0.8 będzie. Jeszcze na tym pojeździ. Ale najważniejsze czy cenowo pasuje, bo remont też swoje pochłonie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

NIkt jeszcze tego nie napisał, ale zegar moze być wadliwy.

I to nie jest jakieś bardzo małe prawdopodobieństwo.

JA robiłem w ciężkim ursusie rempnt kapitalny w zakładzie zewnętrznym za gruba kase.

Przyjechał silnik, zamontowąłem go do traktora, odpalamy z serwisantem z IZRS  (po złozeniu na odpalenie miał przyjechać, zeby gwarancja działałą) a na zegarze 3 bari i nic wiecej nie chce pojazac. PO rozgrzaniu 2,5.

Mówie coś tu nie gra, jak żeście mi naprawili,z e takie słabe ciśnienie.

 

GOść mówi, ze nie jest bardzo małe, jeździć, a na pierwszy przegląd przyjedzie z zegarem zewnętrznym to sprawdzi.

 

W między czasie pozyczyłem od sasiada (bo akurat miał) stary wskaźnik z 80tki i on również pokazywał podobnie jak mój, wiec juz byłem praktycznie pewien, ze ciśnienie jest małe.

Prawie bym sobie dał rękę obciąć.

I co?

I teraz bym k**** ręki nie miał.

 

Przyjechał gość na serwis, podłączył swój zegar i było ładnie 4,5.

POszedłem do sklepu, kupiłem nowy i też tyle pokazywał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 10.01.2020 o 19:27, krost napisał:

ursus  1224 ciśnienie silnika byłem ostatnio ogladac 1224 i cisnienie silnika było na zimnym 3 i gość mówił że na cieplym jest 2 

czy silnik bedzie jeszcze chodził czy będzie trza się liczyć z remontem silnika 

Na ciepłym a rozgrzanym oleju np. w orce to może być kolosalna różnica.

19 godzin temu, pawel_rawa napisał:

lepiej rozgrzej ciągnik i sprawdź czy naprawdę ma te 2 bary. Mój zetor 8111 na zimnym ma 4 a po rozgrzaniu ma 2 przy 700 obrotów

No i gdzie widzisz problem?

Dnia 10.01.2020 o 22:11, samtech84 napisał:

Patrz na resztę w jakim stanie, czy biegi nie wyskakują czy nic nie rzęcholi itp. Silnik zrobić w tym ciągniku to bajka.

Dobrze zrobić i wszystko, to nie chciałbyś za tą bajkę zapłacić

1 godzinę temu, nunu85 napisał:

NIkt jeszcze tego nie napisał, ale zegar moze być wadliwy.

I to nie jest jakieś bardzo małe prawdopodobieństwo.

JA robiłem w ciężkim ursusie rempnt kapitalny w zakładzie zewnętrznym za gruba kase.

Przyjechał silnik, zamontowąłem go do traktora, odpalamy z serwisantem z IZRS  (po złozeniu na odpalenie miał przyjechać, zeby gwarancja działałą) a na zegarze 3 bari i nic wiecej nie chce pojazac. PO rozgrzaniu 2,5.

Mówie coś tu nie gra, jak żeście mi naprawili,z e takie słabe ciśnienie.

 

GOść mówi, ze nie jest bardzo małe, jeździć, a na pierwszy przegląd przyjedzie z zegarem zewnętrznym to sprawdzi.

 

W między czasie pozyczyłem od sasiada (bo akurat miał) stary wskaźnik z 80tki i on również pokazywał podobnie jak mój, wiec juz byłem praktycznie pewien, ze ciśnienie jest małe.

Prawie bym sobie dał rękę obciąć.

I co?

I teraz bym k**** ręki nie miał.

 

Przyjechał gość na serwis, podłączył swój zegar i było ładnie 4,5.

POszedłem do sklepu, kupiłem nowy i też tyle pokazywał.

 

 Jest taka ewentualność, sam tego doświadczyłem kiedyś, że zegar zaniżał o 1 bara, to też ciśnienie mierzy się na sprawdzonym zegarku.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

nie widzę żadnego problemu tylko mówię że u mnie jest różnica 2 bary między zimnym a rozgrzanym i w tym ursusie też tak może być ale nie musi dlatego sugerował bym sprawdzić samemu i przy okazji jak rozgrzeje to sprawdzi czy wzmacniacz działa jak należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67
Dnia 10.01.2020 o 20:23, lambogrand napisał:

Jeśli ma baka i zmienisz na podwójny filtr to 1 bar będzie wiecej

Odgrzewając temat warto to robić jeśli u mnie na zimnym 5 a na rozgrzanym 3.5-3 w robocie? Na wolnych 1.5 na rozgrzanym 


Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Zależy od stanu bąka, jak jest w kiepskim stanie to ciśnienie po wymianie na przystawkę wzrośnie, jeśli natomiast stan bąka jest dobry to ciśnienie się praktycznie nie zmieni. Minimalne ciśnienie w tym silniku na rozgrzanym i wolnych obrotach to 0,8 bar, więc te 1,5 jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtek
      ile wam palą te ursusy na mtg i na ile godzin pracy ciezkiej lub lekkiej starcza pełen gorny zbiornik
      jak bym nie kombinował czy jezdząc na obrotach 1500-1700 w orce czyw innych pracach czy obrotach 2100-2400 zawsze mi gasnie ciagnik z braku paliwa po około 7 godzinach,( mam 1224, pzrez kilka dni chodziła w turbo ale sie zatarła i znowu jest bez turbo, pompa jest spowrotem zmieniona od bez turbo)
    • Przez ggrigor
      Ostatnio zaobserwowalem problem z zalaczaniem sie przedniego napedu. Naped ogolnie dziala ale po dluzszej pracy nie zawsze sie zalacza. Zaobserwowalem to wyciagajac sasiada, ciagnik wczesniej wyoral 2ha z wlaczonym napedem. Kiedy chcialem go wyciagnac i puscilem sprzeglo pracowal tylko sam tyl. Dopiero to kilkukrotnym wcisnieciu i puszczeniu sprzegla zalaczyl sie przod.
      Co moze byc tego przyczyna??
    • Przez moch
      mam pytanie jak zaspawac wzmacniacz momentu żółw zając żeby był na zającu?
    • Przez jar123
      Witam poszukuje bocznych osłon na silnik do Ursusa 1224 lub Zetora 12245 może wiecie kto ma lub macie jakieś namiary ? :mellow:
    • Przez Hubert21
      Witam mam problem nikedawno kupiłem wtryskiwacze do mojego ursusa założyłem i było wszystko ok ale po jakimś czasie wtryski sie popsuły kupiłem drugie założyłem i sytuacja sie powtorzyła co może być przyczyną psucia wtryskiwaczy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj