Zaloguj się, aby obserwować  
GAbroo

Agrotron M600 czy NH T6050?

Polecane posty

GAbroo    0

Witam. Jesteśmy w rozterce jaki ciągnik wybrać. Zastanawiamy se po między tymi co w temacie i tu pojawia się pytanie który lepszy i dlaczego? Będę wdzięczny za porady (ewentualnie mile widziane komentarze na temat innych marek w przedziale mocy od około 120 - 130KM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Ja bym brał Agrotrona! Te ciągniki są piękne i wszechstronne... I z tego co się orientuje to chyba tańsze od NH. Nie wiem jak ze spalaniem w NH ale z relcji użytkowników Deutz Fahrów można wywnioskować, że są bardzo oszczędne. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GAbroo    0

Wiecie wolałbym opinnie głównie o tych 2 ciągnikach DF agrotron M600 i NH 6050 więc prosze o kontynuacje tamtu ;p

 

Bobek_Farmer - tamten temat ma ponad 50 stron i nie mam ochoty przeglądać wszystkich stron (ze względu na to że dużo tam o innych markjach a ja mam blisko do DF i NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najpierw prosisz o komentarze o innym markach, potem jednak nie.. Obowiązuje zasada najpierw szukamy i czytamy, czyli teraz z Twojego lenistwa mamy się znów produkować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GAbroo    0

Bobek_Farmer Na początku tematu napisałem że "ewentualnie" o innych a głównie o tych 2 więc nie zmieniłem zdania, ale widzę że nikomu sie nie chce produkować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działajmy zasadą,kolega pyta,my odpowiadamy :)

W jakich pieniądzach ma być ten traktor??W tym przedziale mocy do wyboru jest sporo dobrych modeli,jak np.Case 125,lub Vatra N121.Z grupy "zielonych" to Jan 6630,lub coś z fendt'a.Wszystko zależy od tego, ile masz $$$ do wydania,i co tobie odpowiada.Jeżeli już uparł byś się na te dwie marki jak w temacie,to ja polecał bym Deutza.To jest po prostu inna klasa wykonania traktora,niż New Holland.I spotkałem się z takimi użytkownikami tego modelu,którzy mówili że T6050 do najoszczędniejszych nie należy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1541

Gdzie DF tańszy od NH? :) Oszczędny to jest ciągnik jak stoi w garażu. :)

 

 

@Bobek troche w tym racji jest ze NH teraz dosc sa w cenie. chcialem porownac cene DF K610 z NH T6030 to juz Delta golas kosztuje 180 tys netto gdzie DF kosztuje troszke ponad 200 tys netto tez golas ale oczywiscie do tego DF by trzeba bylo porownywac przynajmniej NH z serii "Plus"... bo jakie wyposazenie standardowe ma ten DF a jakie NH w wersji Delta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie jak już porównujesz to w możliwie takich samych konfiguracjach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1541

no wlasnie i jakbym porownal T6030 Plus do K610 to juz NH bylby nieco drozszy, nie wspomne jakbym porownal z T6040 Elite :) nie wiem ile kosztuje T6050 Plus ale cena bedzie pewnie na tym samym poziomie co M600 moze NH ciut drozszy. od poczatku roku ceny wszystkich NH chyba poszly tak w gore bo w ubieglym roku to T6030 Plus mozna bylo kupic chyba nawet za 180 tys zl netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Plus ma amorkę kabiny w standardzie. :D Elite ma już ośkę miękką. ;) PROW jest przyczyna podwyżek, a że ludzie teraz na programy kupują dużo NH to prawo runku robi swoje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Henius91 ktoś kto naprawdę go potrzebuje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

jestem ciekaw o ile wszystko potanieje jak PROW sie skonczy. no ale to i tak ni nie da ze potanieje bo kto kupi ciagnik za np. 150 tys zl z wlasnej kieszeni.

 

Np. ja ;)-parę razy już powtarzałem więc powtórzę się jeszcze raz :D-oprócz rolników (takich prawdziwych) na PROW-ie najwięcej skorzystali rolnicy-cwaniaczki.Tak się składa że ostatnio z paroma takimi rozmawiałem-okazuje się że chcą maksymalnie wytłuc sprzęt,jak się uda to skręcić liczniki i opchnąć ciągniki jakimś,jak to się wyrazili "jeleniom".Wnioski wyciągnijcie sami-jak czasami widzę co się w okolicy dzieje to mnie skręca-że tak powiem dziad z dziada pradziada :) co to chałupę kołkiem podpiera przechodzi z C-330 na coś zachodniego,podaje do dopłat jakieś zalewowe łąki z których nigdy nie korzystał,programy rolnośrodowiskowe albo ekologia :) (jak to jest kurna ekologia to ja już nie wiem co) byleby tylko kasy się nachapać-niech będzie że "jak dają to trzeba brać"-ale pamiętajmy że całe rolnictwo to system naczyń połączonych-żeby ktoś skorzystał stracić musi ktoś-dla jednych PROW równa się niższe koszty zakupu sprzętu-dla innych-coś dokładnie odwrotnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ktos pisze że nie ma ochoty czytac , ktos może nie miec ochoty pisac którys raz tego samego. Myśle że jak się na poważnie czegoś szuka to można przejżec opinie nie koniecznie w jeden dzień.

Co do korzystania z prowu no cóz kaptalizm i gospodarka rynkowa na tym polega armir prowadzi kontrloe i dzieli dopłaty. Gorszy problem może byc ze sprzedaża tych ciągników po 4 czy 5 latach ten co ma małe gospodarstwo nie będzie sobie mógł na nie pozwolic ten co ma duże kupi na prow i bedzie kilka lat jeździł. Co do prowu tak naprawde nic nie wiadomo bo nie ma nowego budrzetu uni.

Czy będzie kogoś stać na ciągnik nowy za własną kase, pewnie tak najwyżej nie będzie marudził że kabina mała albo jakośc wykonania, czy za mało miejsca na nogi zamiast jd czy fendta kupi zetora czy farmtracka. Dofinansowanie unijne ma służyc pzystosowaniu gospodarstw tak aby same mogły potem działać a tym czaem wielu przejada dotacje na byle co a potem znowu bieda będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ktos pisze że nie ma ochoty czytac , ktos może nie miec ochoty pisac którys raz tego samego. Myśle że jak się na poważnie czegoś szuka to można przejżec opinie nie koniecznie w jeden dzień.

Co do korzystania z prowu no cóz kaptalizm i gospodarka rynkowa na tym polega armir prowadzi kontrloe i dzieli dopłaty. Gorszy problem może byc ze sprzedaża tych ciągników po 4 czy 5 latach ten co ma małe gospodarstwo nie będzie sobie mógł na nie pozwolic ten co ma duże kupi na prow i bedzie kilka lat jeździł. Co do prowu tak naprawde nic nie wiadomo bo nie ma nowego budrzetu uni.

Czy będzie kogoś stać na ciągnik nowy za własną kase, pewnie tak najwyżej nie będzie marudził że kabina mała albo jakośc wykonania, czy za mało miejsca na nogi zamiast jd czy fendta kupi zetora czy farmtracka. Dofinansowanie unijne ma służyc pzystosowaniu gospodarstw tak aby same mogły potem działać a tym czaem wielu przejada dotacje na byle co a potem znowu bieda będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kapitalizm,gospodarka rynkowa ?-drogi @hubertussie chyba  żartować raczysz-przecież to socjalizm rozdawniczy w najczystszej postaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jeśli chodzi o unie to masz racje według mnie wygląda to tak z jednej strony socjalizm rozdawczy a z drugiej strony kapitalizm kto pierwszy i kto więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1541

@jaro co racja to racja. zgadzam sie z Toba w 100%. sa tacy rolnicy co haruja ja wol zeby dorobic sie jakiegos nowego ciagnika, a tu taki (nie obrazajac nikogo) cwaniaczek bierze tylko doplaty od dzierzawcow a na tym co ma dla siebie to zasieje gorczyce na poplon i tylko przyorze. zgarnie kase za poplon i ewentualnie na drugi rok posieje jakis ha owsa moze zyta dla kilku swinek i zgarnia o wiele wieksza kase co uczciwi rolnicy, ale nie dosc tego sa jeszcze gorsi co w ogole nie uprawiaja ziemi i zostawiaja odlogiem i biora za to doplaty, a agencja nie raczy przyjechac i sprawdzic takiego delikwenta, do tego kupi na kilka ha duzego powiedzmy zetora np forterre, a agencja na to przymyka oko, a on juz planuje jak go po 5-ciu latach sprzedac, a przez to agencja daje sie doslownie wydoic z kasy. no coz tak juz jest ze kto wiecej kombinuje to zyje lepiej bo sie nie narobi nigdy w zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ale to nie jest ich wina:)

 

jakbys mial taka mozliwosc to tez bys tak robil. Polak jest taki ze kombinuje jak moze a jak stworzono taki a nie inny mechanizm dopłat to nie ma sie czego dziwic i wyzywac od cwaniakow. Kazdy orze jak moze, nikomu nie kradnie.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Obecne zaliczki będą temu dodatkowo sprzyjać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zaraz,zaraz-powoli  :D-kto to niby powiedział że nie mógłbym ?-w czasie gdy brałem maszyny był już SAPARD.A co do kombinacji to jednak znam sporo ludzi którzy chyba nie są Polakami  :D.

 

Pytanie brzmi-kto i dlaczego (dlaczego to raczej wiadomo  ;)) stworzył taki system?Naprawdę @statek podoba Ci się taki system w którym chodzi o przysłowiowy papier ?Podoba Ci się góra papierów ?-nie zauważasz że (jak podejrzewam) coraz większa część PKB idzie na opłacanie armii urzędników którzy to już się zatroszczą (we własnym dobrze pojętym interesie) o to abyś spod tych papierków nie wyjrzał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GAbroo    0

No rzeczywiście panowie trochę odbiegliście od tematu, ja chciałem tylko przeczytać opinnię o NH i Agrotronkach a wyszła dyskusja o dopłatach i urzędniczysz sposobach omotania "prostego" rolnika. Więc może wrócimy do tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj