Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

damianXXL    38

Dobry.

Będę pylił buraki Agilem. Czy mogę dodać Lontrelu do Agilu i w jakiej ilości?? 

pawel177    19

Spokojnie 0,3 możesz dodać.

A ja mam pytanie , czy ktoś miesza bor z proteusem i np safari?  Myślę za jednym razem to załatwić, ale nie stosowałem wcześniej takich mieszanin więc pytam.

damianXXL    38
1 godzinę temu, pawel177 napisał:

Spokojnie 0,3 możesz dodać.

A ja mam pytanie , czy ktoś miesza bor z proteusem i np safari?  Myślę za jednym razem to załatwić, ale nie stosowałem wcześniej takich mieszanin więc pytam.

100% mogę z tym lontrelem? 

Herbicyd i bor? Nie bardzo. Leć safari+proteus. Za 3-4dni bor

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel177    19

Spokojnie .Ja zawsze do 2 liściennych dodaję ok 0,5 agil lub targa 10. Bez znaczenia jakie opryski na 2 liścienne. Skoro mówisz , że herbicyd i bor odpada to pojadę 0.16 safari 0,3 faworyt(lontrel) i 0,7 targa 10. A w drugim oprysku bor i proteus. Albo odwrotnie. Chwastów oprócz ostrożenia  powoju i samosiewów pszenicy nie ma.

king12    43

Czym zwalczyć rdest powojowy bo mi go troszkę zostało na jednym polu 

lukasz493    15

Panowie mam taki problem mianowicie coś mi podjada korzenie buraka ewidentnie zastanawiam się co to jest , usychają więdną nie jest ich dużo ale widać że coś je boli. Prysnalem proteusem na taki uschnięty i mu oddało na drugi dzień. jakieś pomysły co to za robal i ewentualnie czym pryskacud ?

Broody    37
4 godziny temu, king12 napisał:

Czym zwalczyć rdest powojowy bo mi go troszkę zostało na jednym polu 

Venzar plus kosynier lub safari

1 godzinę temu, lukasz493 napisał:

Panowie mam taki problem mianowicie coś mi podjada korzenie buraka ewidentnie zastanawiam się co to jest , usychają więdną nie jest ich dużo ale widać że coś je boli. Prysnalem proteusem na taki uschnięty i mu oddało na drugi dzień. jakieś pomysły co to za robal i ewentualnie czym pryskacud ?

Drutowce pewnie go podjadają , w miejscu takiego uwiednietego buraka pogrzeb trochę w ziemi to może dasz radę znaleźć szkodnika 

Mohyl    36

U mnie burak zwiędły jak wyciągniesz to korzeń nie zjedzony tylko wygląda jak by ktoś uciol w pół jak złożysz to pasuje idealnie co to może być kilka sztuk znalazłem

Ulman    1455

A Kosynier jest jeszcze osiągalny?

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

e2visionamd    5

Mieliście kiedyś tak , że obyło się bez oprysku na jednoliścienne ? U mnie pierwszy raz tak i to w dwóch lokalizacjach - buraki zakryły miedzyrzedzia , a jedynie gdzieś jedna mała chwastnica na powiedzmy 5m2 . 

alvaroalvaro78    104

Miałem ale później żałowałem że tej małej chwastnicy jednak nie pryskałem bo przyszła mokra jesień i było sporo tego.

pawelski    11

W ubiegłym roku obyło się bez zabiegu na jednoliścienne i do końca było czysto.

michal_xs    25

Panowie po ilu dniach po oprysku na jednoliacienne(select) moge poleciec goltix plus betanal

Cezary4514    57
1 godzinę temu, michal_xs napisał:

Panowie po ilu dniach po oprysku na jednoliacienne(select) moge poleciec goltix plus betanal

Ja po dwóch dniach leciałem

miwigos    504

Na jednoliścienne ,sporadyczynie pryskam ,tylko punktowo  10-15 % pola

maniana    6

Czym spalić ziemniaka w buraku. Po ochronie goltixem i betanalem ziemniaki dalej rosną 

miwigos    504

chyba motyka lub glifosat punktowo,a co po ziemniaku zasialeś

mid7    38

co najlepiej zastosować na mszycę? sporo tego siedzi pod spodem liści, dodam że w tym sezonie stosowałem już danadim i decis mega,. Wiem że nie ma rejestracji, ale czy  cyperkill sobie poradzi?

Broody    37

U mnie to samo, dziki i sarny masakra 😬

11 godzin temu, mid7 napisał:

co najlepiej zastosować na mszycę? sporo tego siedzi pod spodem liści, dodam że w tym sezonie stosowałem już danadim i decis mega,. Wiem że nie ma rejestracji, ale czy  cyperkill sobie poradzi?

Było o tym pisane we wcześniejszych postach. Należy proteusem psiknąc

mid7    38
1 godzinę temu, Broody napisał:

Było o tym pisane we wcześniejszych postach. Należy proteusem psiknąc

Mogę zabieg proteusem połączyć z odżywianiem mikro i borem?

Skoczek1994    427

U mnie tydzień po zabiegu na jednoliścienne, nawyłaziło na nowo mnóstwo chwastnicy jednostronnej. Do tego po miedzy pojawiły się kolejne pojedyńcze sztuki ostrożenia polnego mimo dwóch zabiegów po 0.25l. 

Broody    37
1 godzinę temu, mid7 napisał:

Mogę zabieg proteusem połączyć z odżywianiem mikro i borem?

Oczywiście, brak przeciwwskazań 😉 nawet zalecane że względu na ekonomię przejazdów.

47 minut temu, Skoczek1994 napisał:

U mnie tydzień po zabiegu na jednoliścienne, nawyłaziło na nowo mnóstwo chwastnicy jednostronnej. Do tego po miedzy pojawiły się kolejne pojedyńcze sztuki ostrożenia polnego mimo dwóch zabiegów po 0.25l. 

Co zrobić, wyłazi z pędów podziemnych 

Alio    87

U mnie mszyca była jakieś 3 tyg temu. Doradcza polecił mi pryskać zamiennikiem mospilanu żeby było taniej.

Sprzedający w sklepie polecił mi taki niby zamiennik mospilanu z rejestracją tylko na muchy. Nie pamiętam w tej chwili nazwy ale w składzie tylko acetamipryd jak w oryginale, formulacja 20 SP i cena.... 270 zł/kg. Kilogram wystarczył mi na 9 ha a mszyce zniknęły i do dziś się nie pojawiły.

Sprzedam agregat ścierniskowy Agromasz 2.60m na kołkach stan bdb, pług obrotowy 4 skibowy Fenet, Opryskiwacz Hardi 24m sprawny stan do poprawek - tanio.

Nie nabijam licznika postów. Staram się pisać konkrety.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
    • Przez ziom00263
      Witam, czy posiada ktoś z was rurociąg podziemny ciśnieniowy z rur PCV do wody, która zasila deszczownie? Jeśli tak to prosił bym o opinie, na co warto zwrócić uwagę przy budowie takiej sieci, jakieś rady. Zamierzam w tym miesiącu zacząć budowę, rurociągu z rur pcv fi 110, na odcinku 1900 metrów.
    • Przez PIMR_BR
      chciałbym się do Państwa zwrócić z wielką prośbą o pomoc i wypełnienie ankiety.

Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych w Poznaniu realizując projekt Europejski SmartAgriHubs (http://smartagrihubs.eu/ ) mający na celu wdrażanie rozwiązań cyfrowych w wielu aspektach produkcji rolniczej i spożywczej, chciałbym prosić Państwa o wyrażenie opinii w przygotowanej ankiecie dotyczącej określenia potrzeb i stopnia zaawansowania wykorzystania produktów cyfrowych w uprawach szklarniowych na małą (przydomową) oraz produkcyjną skalę. Zapraszam do wyrażenia opinii producentów warzyw, owoców, kwiatów i innej produkcji specjalistycznej, gdyż wyniki tej ankiety będą pomocne w rozwoju produktów przeznaczonych właśnie dla Państwa.
      Na końcu ankiety znajdą Państwo także formularz zgłoszeniowy do uczestnictwa w projekcie i zostania testerem wybranych technologii (pilot). W ramach projektu przewidujemy przeprowadzenie 3 pilotowych wdrożeń.
      Ankieta nie ma na celu prowadzenia żadnej reklamy ani promocji.
      Ankieta dotycząca potrzeb i rozwoju zaawansowanych usług w uprawie szklarniowej

Dziękuję bardzo za wypełnienie ankiety.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj