Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

Roxer    124

Czy ktoś z was zamawiał jakieś środki ochrony roślin przez stronę internetową e-Plantator w KSC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
11 godzin temu, Norman napisał:

Okrycie trzeba wykonać chyba do 25 listopada, jak odbioru powyżej 14 dni od 25.11 i złożyć oświadczenie. Jak masz nie wykopana a wykopiesz np 10.12 a odbioru styczeń to 3 dni po wykopaniu okrywasz składasz oświadczenie. Pieniądze za tą usługę małe bo chyba 3 zł/t. Roboty sporo i zabardzo nie ma dobrego sposobu na zabezpieczenie okrywy, z reguły dobry wiatr i odnowa. Znowu jak ktoś grubo ziemią przycisnął a zamarzła to okrywa porwana przy zwijaniu.

W tym roku mam odbior na styczen i okrywaniem ma sie zając firma dopłacam 1 zł/t z tym ze tych 3 zl nie dostaje. Ale mnie nic nie obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

LIST z P&L

2020 kurs euro pozwolił na dopłatę 2,33 netto do tony buraka o jakości standardowej

2021 cena buraka zwiększona do 28E i o 100% zwiększona premia za późny odbiór 

2022 30E za buraka przy wywiązaniu się z całej zakontraktowanej ilości 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

32 euro na 2022 rok w Ksc. Oj chyba dalej strzelają sobie w kolano. Minimum te 35 powinni zaoferować. Koszty uprawy wzrosły już o ok 2000 a tu podwyżka o 10 zł. Czyli jakieś od 500 do 800 zł w zależności ile się wywiezie. Trzeba naprawdę zastanowić się już nad sensem. siewu tej uprawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    83
9 minut temu, hardkor113 napisał:

Czyli zmienili zdanie miało być 30 euro podwyżki a jest 32

Całe to ksc to już ledwo zipie a "dojna zmiana" pewnie sprzeda ostatnie 7 cukrowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Nordzucker to dopiero mistrzowie. Cena najgorsza , zanieczyszczenie masakra no i nasiona przysyłają jakie im się podoba. Czas kończyć współprace i nie dorabiać tych dziadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Ja już odpuściłem przyszły sezon.

Obszarnik po sąsiedzku siał 70 a sieje w przyszłym roku 16 i tylko dlatego że na tyle miał podpisaną umowę dwuletnią i mówi że kończy z burakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69
1 minutę temu, zibi400 napisał:

Ja już odpuściłem przyszły sezon.

Ja głupi zmiejszyłem areał i podpisałem a teraz jak widze co się dzieje ze zbożem to żałuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Cytat z artykułu w agropolska "W cukrowni Chełmża średnie zanieczyszczenie było najwyższe w kraju. Problemem jest również system kar za zanieczyszczenie przekraczające 11,5%. Jest to rozwiązanie działające na niekorzyść rolników, tym bardziej, że załadunek i doczyszczenie organizowane są przez producenta cukru i to on ponosi odpowiedzialność za właściwe ich wykonanie. W praktyce wygląda to tak, że za niestaranne wykonanie zobowiązań przez producenta cukru karany jest plantator."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5372

Południowa Wielkopolska, WHBC Klara. P&L. 59,5t/ha netto 2, czyli po odliczeniu zanieczyszczeń których było 7,5% i polaryzacja 18,9%. Plon kiepski 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29
Dnia 23.11.2021 o 18:03, Norman napisał:

Coś słyszałem że w P&L a ten sezon cena podstawowa zostanie podniesiona do 28 euro z 25. Wyższa ma być stawka za wysłodki przy rozliczeniu przez cukrownię, dopłata do późnej odstawy, za okrywanie. Zobaczymy jak to prawda to jakąś informację o zmianach w umowie powinni podesłać.

od kiedy liczą się te późne dostawy ?  15 grudzień będzie ta dopłata do późnych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

15.12 w sudzukerze byś miał 4,56% dopłaty za późny odbiór.

Sudzuker coś podniósł czy dalej poniżej 24 euro ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

NIE WIEM O CZYM PISZECIE,w pewnej miejscowosci CIN, na zebraniu KSC padła suma 32 euro,wszyscy wstali i wyszli,osobiscie moge z 20 ha zasiac,za tepieniądze nie zasieje,mam co siac,nie zapomne jak   w tamtym roku nas okradali,ja cukru nie potrzebuje a zmianowanie poukładam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Bo tam wolą warzywa ,niech każdy sieje co mu się podoba, jak dla mnie nie musza nic siac tylko pozostawić ugór, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj