Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

Bartek933    5391

Ja miałem 3lata z rzędu polskie odmiany, Sobieski,Marynia i Jagiellon. Wschody dobre i wyrównane. Plon w ubiegłym roku 48t na czysto, okropna susza. W tym roku dostałem nasiona z strube, oczywiście bez możliwości wyboru w P&L


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Na pewno polskie gorzej plonuja w stosunku do zachodnich ale wschody akurat mają bardzo dobre. A z tamtego roku mam poruwnanie co do szarka. Zachodnie wciamaly aż miło a z  kutnowskiej ponadgryzaly i zostawiały. Pewnie jakby były tylko z khbc to by zeżarły wszystko a tak mieli wybór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

damin1 tylko weź po uwagę cukier w odmianach. Odnośnie szarka to u mnie trochę pogryzł, ale pastewne wyczyścił tak że śladu nie było po nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Na cukier ma wpływ wiele czynników od pogody poczynając przez grzyby po nawozenie. Oczywiście odmiana też ma znaczenie. Ale jak jest nadzieja ze szarek nie czepi się tak polskich odmian to wolę polskie, nawet kosztem mniejszego plonu i cukru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Ja uważam, że w tych kijowych czasach trzeba i patrzeć na cenę, ja chciałem większość najtańszej fantazji, ale już tyle nie było więc wyszło po 8 jednostek fantazji i kujavi i 5 dla porównania pacyfika. Siałem już różne odmiany, siałem najdroższe zachodnie, od zeszłego roku stawiam bardziej na polskie. Jak jest rok kijowy to i z zachodnich nie narzezbisz, w zeszłym roku miałem kilka odmian i powiem tak na górze gdzie wymylo więcej buraka i składników plon na czysto 55t cukier 18,5, kopane początek listopada, polskie na równym polu kopane dwa tygodnie później plon 65t na czysto i średni cukier 17-17,5...

Kilka lat temu w 2017 chyba wszystko zachodnie na górkach to był plon lichy i cukier słaby, jeszcze chyba w 2015r miałem podobnie, a tak to zazwyczaj koło 60t na czysto przy 17,5-19,5 cukru, nie wiem co o tym myśleć, mi inspektorzy od kilku lat mówią że nasiona różnią się tylko ceną i nazwami, po tym roku może będę więcej wiedział na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Idziesz do swojego inspektora podpisujesz papiery a resztę opisałem parę postów wcześniej jak to się odbywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
5 minut temu, mano napisał:

Idziesz do swojego inspektora podpisujesz papiery a resztę opisałem parę postów wcześniej jak to się odbywa.

Wszystko pozamykane to myślałam, że i w cukrowni coś się zmieniło w tym temacie, cofnęłam stronę wcześniej i faktycznie opisałeś jak to teraz wygląda, dzięki za info.

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Ponoć dzisiaj facet co wydaje w magazynie nasiona miał wolne i dla tego jest przerwa w wydawaniu. Wersja oficjalna. A co jutro będzie to życie pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Czyli najpewniej będzie zadzwonić rano do inspektora i spytać co i jak, żeby nie jechać ponad 30 km na darmo 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Też tak bym zrobił dla pewności. Szkoda marnować własnego czasu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90

SMS od ksc : W trosce o wspolne bezpieczenstwo- po nasiona i sr. och.roslin prosimy zglaszac sie zaopatrzeni w maseczki, rekawiczki i dlugopis.Inne sprawy-kont.telef. z insp . . pewnie w tym tygodniu już będzie wydawanie w końcu trzeba mieć umowę żeby składać wnioski w ARiMR też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Ja osobiście dzisiaj od cukrowni dostałem innego sms-sa. z innym opisem nic nie mówiącym o maseczkach i długopisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemkxx    0

Cześć mam pytanie co sądzicie o odmianie tur może ktoś podpowiedzieć bo będę go siał go pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    90
mano napisał:

Ja osobiście dzisiaj od cukrowni dostałem innego sms-sa. z innym opisem nic nie mówiącym o maseczkach i długopisach.

Jakbym nie dostał napewno bym nie pisał . taki SMS ksc Krasnystaw godzina 9;00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelski    20
lukasz493 napisał:

SMS od ksc : W trosce o wspolne bezpieczenstwo- po nasiona i sr. och.roslin prosimy zglaszac sie zaopatrzeni w maseczki, rekawiczki i dlugopis.Inne sprawy-kont.telef. z insp . . pewnie w tym tygodniu już będzie wydawanie w końcu trzeba mieć umowę żeby składać wnioski w ARiMR też

Potwierdzam, godzina 7 rano identycznego dostałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Do mnie wczoraj inspektor przywiózł sam nasiona pod bramę. Mówił że nie ma źle z wydawaniem.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832
3 godziny temu, hardkor113 napisał:

A dokladniej? Pieraszy raz bede mial buraki to fajnie cos sie dowiedziec

Trochę późno się dowiadujesz, bo część środków jest niedostępna ze względu na wycofane substancje, a teraz jeszcze dodatkowo zaczyna się robić problem z dostępnością przez wirusa..

Nie wiem co mam Ci poradzić, są tacy co jadą gotowymi mieszankami typu jakieś betanale itp, ja od wielu lat stosuje substancje z kemifamu, kemironu i safari, o jednoliściennych nie wspominając.. może na początek inspektor niech Cie poprowadzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

www.liz.pl tam jest pomoc w wyborze środków i dawek. Ja w płodozmianie z rzepakiem stosuję Betanal Max Pro którego chyba jeszcze powinieneś kupić i Goltix 700, do każdego zabiegu dodaje Atpolan Bio. Nie licząc jednoliściennych staram się załatwić sprawę w 3 zabiegach, jeżeli jest możliwość to staram się wyczyścić pole przed wschodami buraka glifosatem, jeżeli jest problem z rzepakiem to wspomagam się safari.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Znajomy tez poleca betanal +goltix w odstepie 7-10 dni Trzy zabiegi. I myslalem 4 zrobic czystym venzanem na wtorne zachwaszczenie. Dawki 1.25 plus 1l wystarcza? Do tego jakis adiuwant czy bez moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj