Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

Roxer    126

Było by miło ale wydaje mi się że podniosą do tych max 32 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

 Wczoraj pojechały 79t/ha netto zanieczyszczenie 9,07 polaryzacji jeszcze nie znam.na 55metrach bylo 309t  czyli na jedno auto wychodzilo 4,2 metra .Fajny plon myslalem ze bedzie 70 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
kuba24051 napisał:

Olgierd napisał:

16 godzin temu, iron napisał:

u mnie plon lipa ale cukier 18.5 ,plon mi zabrały dziki i samosiewy rzepaku i teraz pytanie czym je dobić gdy buraki maja powiedzmy 7 liści?

Lutuj metamitronem od samego poczatku 1.5l, ograniczysz rzepak. 

triflusulfuron na dobicie dużych rzepaków ale daj dobry adiuwant a nie ten gówniany trend czy inny asystent

do jakiej fazy buraka to można bezpiecznie stosować? myślę że i mnie ten rzepak tez zabrał czesc plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

P&L Glinojeck Jest rozliczenie przy polaryzacji 17,1 % cena netto bez wysłodek i dodatków (podstawowa 126 zł/t przy 16%) : 

Kontraktowe - 135,8 zł/t

Ponadplanowe 30% - 104,4 zł/t

Ponadplanowe 70%- 65,09 zł/t

Dodaki:

późna odstawa 05.01.22 + 4,69 do 1 t

Okrywanie  + 4 do 1 t

Wysłodki  + 13,5 zł do 1 t

Potrącenia:

Skł. Plantatorska - 280 zł

Kompleksowa obsługa ~ 5,13 zł/t (tu dużo zależy od ilości bo bywało mniej ale i więcej w poprzednich latach)

Tak to wygląda jak ktoś się zastanawia na uprawą.

Uważam że głównie odpowiedni polon (min na dziś 65 netto t/ha) i wydajność na umowie żeby ponadplanowych minimalne ilości były, a polaryzacja min 16%. Jak koszty wzrosną to będzie kiepsko bo wydajność 80-90 to relikt dawnych lat.

 

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Nie dogadali się , mają tydzień jak nie to zwiazki organizuja srajk w Warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

jest cos doglebowego w buraku jeszcze na dwuliscienne co by troche pomogl bo na rzepaki goltix slabo ostatnio mi sie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

venzar w średniowrażliwych

Rzepak trzeba pilnować żeby nie wyrósł i od początku po 1.5 litra goltixa i bedzie czysto

Sam w tym roku trochę przegapiłem temat bo dałem raz goltixa i wydawało mi się że jest już czysto a miejscami troche poodbijał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ja w tym roku robiłem poprawkę safari i nic nie dało.Może dawka za  mała niewiem w czym był problem.

Dwa lata temu sam goltix i czyściutko do konca

Edytowano przez hardkor113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja robię 3 lub 4 zabiegi venzaru idzie po 0.2l i w 3 zabiegu dodaje safari na 5 ha było 4 komosy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
Zenonim napisał:

Ja robię 3 lub 4 zabiegi venzaru idzie po 0.2l i w 3 zabiegu dodaje safari na 5 ha było 4 komosy. 

jaka dokladnie masz ochrone? ja dawalem 0.8 powertwin i 1.3 goltix plus 12g safari i rzepak mimo ze przypalilo az byl brazowy to rosl dalej a dostal takie 3 dawki. z innym zielskiem problemu nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

Sam venzar dajes zw dwóch pierwszych , ja do tej pory betanal + goltix 2 zabiegi ,jak był potrzebny 3 to z safari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

U mnie idzie obornik i jest większe nasilenie chwastów 2 zabiegi nie wystarczą. 

1- ethofol 0.2, corzal 1l , venzar 0.2l 

2-ethofol 0.3, corzal1l, venzar 0.2l+ asystent

3 ethofol 0.3, corzal 1l, venzar 0.2 i 0.1l solider + asystent

A żeby nie męczyć buraków od jednoliściennych zaraz po zasiewie idzie zamiennik dual gold

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
Zenonim napisał:

U mnie idzie obornik i jest większe nasilenie chwastów 2 zabiegi nie wystarczą. 

1- ethofol 0.2, corzal 1l , venzar 0.2l 

2-ethofol 0.3, corzal1l, venzar 0.2l+ asystent

3 ethofol 0.3, corzal 1l, venzar 0.2 i 0.1l solider + asystent

A żeby nie męczyć buraków od jednoliściennych zaraz po zasiewie idzie zamiennik dual gold

tez stosuje dual i jest spokoj a zamiennik jaki? basar? bo widze ze jest o 30 zl tanszy na litrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

ja już przeszedłem od 3 lat na Conviso i jest super ,dwie dawki zalecane ale trzecia jakby była byłoby jeszcze lepiej, dwu jak i jednoliścienne wyczyszczone nawet rdest który mi sprawiał problemy bo szedł z rozłogów gotuje go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj