Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

JanKrzysztof    1969
12 minut temu, mds212 napisał:

A myślisz że czemu Niemiec przejął polskie cukrownie bo plantatorzy 15 lat temu wysprzedali swoje akcje dla Niemca

Folksdojcze inspektorzy straszyli, że akcje stracą wartość i chłopy mają sprzedawać. Wielu uległo od razu, a reszta widząc, że jest ich mniejszość, też się pozbyła swoich.  Ojciec też tak niestety zrobił, ja nie miałem nic do gadania. Poza tym, gdyby nie Gabriel Janowski to też byś siał dla jakiegoś zagranicznego złamasa więc daruj sobie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

A wtedy z niego Durnia robili gdy mówił że trzeba stworzyć polska spółkę cukrowa


Z kopalniani jest podobnie. Wmówić głupim polaczkom że się nie opłaca żeby sprzedali. Przyjdzie Niemiec kupić i jemu się będzie opłacać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
9 godzin temu, mds212 napisał:

A myślisz że czemu Niemiec przejął polskie cukrownie bo plantatorzy 15 lat temu wysprzedali swoje akcje dla Niemca

Ja nie sprzedał i teraz tym nawet d*py nie podetrze bo twarde.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

15 lat temu to ja jeszcze mleko pod nosem mialem 🤣

mds212 napisał:

To teraz sprzedawaj burak dla Niemca

Też słodzę cukrem z cukrownii gdzie sprzedaje buraki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Substancje w środku bardzo dobre ale dodatki zapewne słabe więc najlepiej dodać jakiś adiuwant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Raczej to nie chwoscik,  mi wygląda na jakieś poparzenie, z lewej strony chyba jedną taką większą  kropkę chwościka widać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik514    3
10 godzin temu, Janekkowal napisał:

Czy na tych liściach są widoczne zmiany spowodowane chwościkiem czy to raczej coś innego?

IMG_20210710_131408.jpg

To nie chwoscik. Tez to mam. Ale chwoscika juz udalo mi sie zlapac dzis na cwiklowym rosnacym w cukrowych. Centrum kraju. 

Nastepna sprawa. Panowie i Panie 30€/t na przyszly sezon w KSC. Jak to jest mozliwe jak oni wszyscy ostatnie lata przy stawce 26€ na spotkaniach ze zwiazkami mowia ze dokladaja zeby tylko cukrownie nie stanely... Nie mowie o zachodnich koncernach bo tam narazie nie chca sluchac o 30€ ale to sie zmieni podejrzewam

IMG_20210710_235618.jpg

Edytowano przez dominik514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Jak jak

 Cukier na giełdzie Liffe w Londynie poszedł w góre to trzeba dac za surowiec. Jak nie dają 30€ w pfaifrze to nie sieje, pszenica ja now my best friend

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Na tym zdjęciu wygląda mi na plamistość liści by się upewnić sprawdź czy nie ma w tych żółtych plamach brązowych kropek jak tak to to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

Każdy zawsze tak będzie mówił że dokłada, bo jakby mówił że ma pieniądze to ludzie za dużo by chcieli pociągnąć.. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Nordzucker wyszedł z kontraktacją za buraki w cenie 24,5 euro. Jeśli się podpisze to do tegorocznych dołożą 1,5 euro.

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1969

Oferta jak dla żula "przyjdź do mnie do pracy, to wieczorem dostaniesz ćwiartkę i parę złotych". W porównaniu z KSC będziecie mieli 25 zł tańszą tonę buraka.  Na takie coś przystanie tylko ktoś bez szacunku dla siebie i własnej ziemi.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13

Miedź do oprysku na chwościka w jakiej formie najlepiej zastosować i co wychodzi najbardziej ekonomicznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
JanKrzysztof napisał:

Oferta jak dla żula "przyjdź do mnie do pracy, to wieczorem dostaniesz ćwiartkę i parę złotych". W porównaniu z KSC będziecie mieli 25 zł tańszą tonę buraka.  Na takie coś przystanie tylko ktoś bez szacunku dla siebie i własnej ziemi.

ok to przeniesiemy się do innej cukrowni ;) a nie czekaj... to nie koncert życzeń :) wole sprzedawac buraka po 25€ niż siac w kółko zboże po zbozu, choroby mnożyć i ziemię wyjalawiac bo wtedy właśnie można powiedzieć że nie ma się szacunku do własnej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj