Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

Bartek933    5391

Bardzo łatwo zniszczyć coś co tworzyło się przez tak długi czas. Naprawdę musimy zacząć dbać o glebę


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Macie jakieś artykuły/pdfy dot. obniżenia poziomu próchnicy w glebie przez uprawę buraka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

OK  będzie ,lepiej 6 niż 2 metry

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Tyle ze w tych artykulach przyjmuje sie ze sloma zostaje z pola wyworzona, tak,samo liscie burakow o ile sie nie myle stad taki ujemny bilans, jesli sie myle to mnie poprawcie

Edytowano przez szymonidas9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Masz rację. Pszenica ma dodatni bilans próchnicy gdy zostawiasz słomę tak samo jak kuku na ziarno. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Poprawne badania polaryzacji korzeni buraka cukrowego w KSC 

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. informuje, że uzyskane wyniki potwierdziły właściwe określanie polaryzacji i poprawność analiz wykonywanych we wszystkich laboratoriach w poszczególnych Oddziałach KSC S.A.

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. informuje, że stosownie do ustaleń z Radą Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy KSC S.A. dotyczących badania sprawdzającego polaryzację buraków cukrowych dostarczanych do Oddziałów Spółki, w dniach 18-20 listopada 2020 r. przeprowadzono badania sprawdzające we wszystkich Cukrowniach KSC S.A.

We wszystkich Oddziałach, w obecności przedstawicieli Plantatorów, pobrane zostały próby miazgi korzeni i przekazane do badań w dwóch niezależnych laboratoriach chemicznych. Uzyskane wyniki potwierdziły właściwe określanie polaryzacji i poprawność analiz wykonywanych we wszystkich laboratoriach surowcowych na liniach oceny surowca w poszczególnych Oddziałach KSC S.A.

Szczegółowe wyniki zostały przedstawione przedstawicielom Plantatorów i Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy KSC S.A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28

Buraki zabrane. Plon 74.4 z hektara, średni cukier 15.1 ,zanieczyszczenia średnie 6.9 .Cukrowni Werbkowice.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28

PACIFIC Rh Cr.  od Maribo.  Fajny plon dały  te buraki tylko to też pewnie zasługa tego że na tym polu buraków nie było że 30 lat, ziemia troszkę piaskowa. No i chwoscik ich mocno nie zjadlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Podczas zbioru buraka operator pytał mnie ile zabiegów fungi było. Mówię, że 2, bo na kolejny zabrakło czasu a liście zjedzone były i wypuscily nowe. Po 4 zabiegach niektóre plantacje wyglądały gorzej niż u mnie, a nigdy takiej presji nie mieliśmy. Plon wg operatora bardzo ładny, reszta okarze się po odbiorze. 

Odnośnie prób pobieranych w cukrowni to sprawdzają co ileś tam transportów a nie każdy, który wjeżdża. Ciekawe czy tak faktycznie jest. Zanieczyszczenie zaczynają się od 7-8%, niższe wartości mają tylko kierownicy, znajomi itp. Płd Wlkp P&L


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

P&L Środa Wlkp plon 60 ton z ha polaryzacja średnia 15.63 zanieczyszczenia 9.77 co ciekawe co próba (kolejny samochód) to inny wynik od 14 do 17 polaryzacji i to z jednej kupy jedno pole i ta sama odmiana hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831
16 godzin temu, 80marcin napisał:

PACIFIC Rh Cr.  od Maribo.  Fajny plon dały  te buraki tylko to też pewnie zasługa tego że na tym polu buraków nie było że 30 lat, ziemia troszkę piaskowa. No i chwoscik ich mocno nie zjadlo

Mylisz się kolego, też miałem tą odmianę na jednym polu z inną i plon taki sam czyli 49t na czysto a buraka też nie było na tym polu z 20lat.. Więc dobre plony w tym roku mają Ci co chyba ten mikroklimat u nich bardziej podpasowal bonu mnie w okolicy wszyscy praktycznie plon mają podobny...

A odnośnie tych prób to jedna wielka intryga, robienie z nas idiotow, tak jak chłopaki pisali - jak pobierali te próby to w cukrowni wiedzieli co i skąd i analogicznie próby w cukrowni lepsze wychodziły żeby właśnie nie było takich różnic... brawo związek, siedzi stary dziad i piep ży jaki on to za***isty nie jest i praktycznie nie zastąpiony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Po ile sprzedajecie wyslodki mokre za tone? Nie za tone fizyczną tylka ta przed przeliczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
18 minut temu, kamik90 napisał:

Ma ktoś z was do sprzedania wysłodki mokre z Werbkowic?

Jaką cenę proponujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj