Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

traktor11    131

No panowie nie mówimy teraz o monokulturze tylko o opłacalności  poniżej 14 % polaryzacji

Edytowano przez traktor11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Moje wydatki na 1 ha buraku to 2400zl. W  tym usluga siewu i kopania. Na paliwo i amortyzacje przeznaczam doplate bezposrednią. A dopłata cukrowa to zysk + wyslodki. Wiec dopłata cukrowa to jakies 1,5k wyslodki jakies 800 zl. Czyli z tego jzu jest 2300zl

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Haha koszty mniejsze jak w pszenicy, widzę że gimbaza dalej tu jest. Same nasiona bo tak Ci dadzą 1.25 jednostki /ha to 800zl mowa o tańszych nasionach, 1500 nawozy , 1000 opryski, krus, podatki , amortyzacja , paliwo kopanie i masz koszt 4500-5000tys. I nie pier.ol , że jest inaczej.

Edytowano przez Zenonim
  • Like 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

nasion tu nie wliczylem bo  za nasiona odcina mi cukrownia. Nawozy 900, grzybowka 150, herbicydy okolo 500

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1955
31 minut temu, mds212 napisał:

A ty naprawde jestes takim foliarzem?

Ty to naprawdę masz ograniczoną wyobraźnię, ale mówią że tacy mają w życiu łatwiej. W moich burakach jedno auto miało polaryzację ponad 19%, pewnie wpadł na próbę burak nie porażony chwościkiem. Po 2 dniach tuż przed publikacją rozliczenia cudownie ta wartość zniknęła i zamiast niej pojawiła się średnia z pozostałych aut. Szkoda, że tej najniższej też nie usunęli, byłoby uczciwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Ale jak sie  pryska an chwasty z apoand tysiac, potem ładuje kolejne setki w odzywki to potem placz ze sie nie oplaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

A tobie jak sie nie oplaca to nie siej, nikt CIe nie zmusza do siania. Nie siej i nie bedziesz musial zalic sie na forum jak CI zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671
13 minut temu, mds212 napisał:

nasion tu nie wliczylem bo  za nasiona odcina mi cukrownia. Nawozy 900, grzybowka 150, herbicydy okolo 500

Nie rob z siebie idioty. Nie sieje buraka, ale zapytam z ciekawosci: ile i jakich nawozow posiales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1955

Spokojnie, poczekamy aż niedouczona gimbaza wyburaczy swoje pola i wyssie z nich próchnicę, a potem wrócimy. Pola u wielu nie widzą obornika, poplon od wielkiego dzwonu, a buraki co 3/4 lata. Niski poziom nauczania w szkołach rolniczych wybije Wam buraka z głowy raz, a dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

mds212  ja  się nie żalę tylko razem omawiamy opłacalność a Ty liczysz jakie to kokosy pomijając nasiona 

i wciskasz ciemnotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

Pole badane co 2-3 lata. Zawsze tyle daje i plonu nie bylo nigdy mneijszego jak 60t. Przewaznie oscyluje 70t

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2125

W tym roku bede wiedzial za tydzien, w ubiegłym 17,7

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25
1 godzinę temu, mds212 napisał:

Moje wydatki na 1 ha buraku to 2400zl. W  tym usluga siewu i kopania. Na paliwo i amortyzacje przeznaczam doplate bezposrednią. A dopłata cukrowa to zysk + wyslodki. Wiec dopłata cukrowa to jakies 1,5k wyslodki jakies 800 zl. Czyli z tego jzu jest 2300zl

Czyli wg Twoich wyliczeń nic nie zarabiasz na burakach. Dopłat nie wlicza się do wyniku końcowego. Dzisiaj są jutro nie będzie. Dodam ,że jak były dopłaty liczone do tony nie do hektara były blisko 2x większe jak obecniea tona buraków powyżej lub w okolicy 200zł. Pomyśl sobie ,że dopłat nie ma i ile wychodzi z ha???? Całe 0zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227
1 godzinę temu, mds212 napisał:

Moje wydatki na 1 ha buraku to 2400zl. W  tym usluga siewu i kopania. Na paliwo i amortyzacje przeznaczam doplate bezposrednią. A dopłata cukrowa to zysk + wyslodki. Wiec dopłata cukrowa to jakies 1,5k wyslodki jakies 800 zl. Czyli z tego jzu jest 2300zl

przy tak niskich nakładach nie ma opcji osiągnąć 60 czy 70 ton jedyne wytłumaczenie to klasa ziemi jedynka okolice hrubieszowa lub w stronę zamościa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467

dwa sezony temu z 6ha buraka wypłata 45 tyś w tym już odliczone nasiona i opryski, do odliczenia kombajn nawozy paliwo a do doliczenia dopłaty i wysłodki. fakt że plon w granicach 90t na czysto ale nikt mi nie powie że burak to nie dochodowa uprawa. No chyba że się zbiera 40-50t/ha ale jeśli ktoś zbiera takie plony to lepiej daj sobie spokój z burakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Kuba24051- przyjdzie rok, że i tobie burak da 50t i żebyś cuda wianki robił to będzie ten rok , że nic nie będzie plonowac. Ja tez byłem kozakiem jak buraki plonowaly 82-102 t , A ten rok na moim terenie pokazal jaki pogoda ma wpływ na plon i choćbys się starał H..  z tego

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj