Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

adamgaleon    7

pytacie gdzie ten cukier w tym roku to ja wam powiem że cukier jest w biedronce, na weekendzie była promocja po 1,25 więc ktoś za to musi zapłacić najlepiej jak zapłacą rolnicy bo koncerny cukrowe umówią się że w tym roku w całej Polsce jest niski poziom cukru i wszystko wyjaśnione 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Serio nie wiesz czy dla jaj pytasz? 

Poczytaj jakie znaczenie dla roślin ma zawartość próchnicy w glebie, bo jeśli nie wiesz to np 1,5-2% to jest ubogo dosyć a to są zawartości z jakimi maksymalnie mam doczynienia, nie jestem w stanie porównać do =>2% bo uważam że chyba tam jest już o wiele lepiej o lepsze plony. Jeśli nie wiesz to już Ci odpowiadam, zawartość próchnicy chyba zwłaszcza w tych czasach bez zimy, ma decydujacy wpływ na magazynowanie w glebie wody k wykorzystywanie jej przez rosliny, jeżeli ja posialem buraki na górach, glinie i próchnicy na poziomie 1-1,5% mogłem liczyć tylko na sprzyjający rok, bo nic nie da zwiększone nawozenie, nikt o tym nie myśli, bo dla większości z nas liczy się tylko zysk z ha, ale jak widzę jak sieją co drugi rok na polu marchewkę i pietruszkę to dzieci kiedyś się przekonają o tych niekorzystnych praktykach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Dla tego jest nacisk na strączkowe, podnoszą poziom próchnicy, a polska jest w czołówce jeśli chodzi o jej niską zawartość w glebie u mnie jest na poziomie 0,8 - 1,2 a jak dobrze pamiętam o optimum powinno być na poziomie 4% dla tego między innymi ważne jest nawożenie obornikiem i zostawianie resztek w glebie.

 

6 minut temu, Jasio88 napisał:

 

Edytowano przez Jasio88
blad pisowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770
20 godzin temu, mds212 napisał:

Pokaz mi wydruk z niemeickiej cukrowni z tego roku na cukier 18%-19%

Ja miałem 17,4%, znajomy 17,8%, więc już blisko... Co itak, nie zmienia faktu że na moich polach burak w tym roku ostatni rok, być może wroce za kilka lat, ale nie przy cenie 22 EUR. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz8946    39

skywalker89 jakie miałeś zanieczyszczenie?kopałeś chyba kilka dni po mnie, moje przy wjeździe na polną leżały u Tomka M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

U mnie zabrali wczoraj większa cześć. Dam znać jak wszystko zabiorą i wskoczy na e-plantatora. Portal chodzi podobnie jak wczeszłym roku z opóźnieniem rzędu 4-6 godzin od dostawy... Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Ja miałem częściowe wyniki już po 2,5 godziny od momentu zabrania buraków. Do cukrowni mam 15 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833
8 godzin temu, Grzegorz8946 napisał:

skywalker89 jakie miałeś zanieczyszczenie?kopałeś chyba kilka dni po mnie, moje przy wjeździe na polną leżały u Tomka M.

10,9... ale z tego zabierania ostatniego % mniejsze średnio 8-10, bo wcześniej co zabrali to bywało 12,13,14 15 i 20nawet....

Nie wiem czy o cukier pytać bo ręce opadają w tym temacie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
Dnia 29.10.2020 o 18:16, alvaroalvaro78 napisał:

80 netto powinno być. Było by lepiej ale mrozy na początku kwietnia akurat podczas wschodów dały w dupe... PZU przyznało 11% ale wg mnie była wyższa szkoda ale odwołania nic nie dały...

Wiele się nie pomyliłem średnia 79ton zanieczyszczenie 9.2% cukier 16.93% nie najgorzej jak dodać 15tys z PZU... ;)

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Jeśli będzie 0 albo trochę na minusie nad ranem stanie się coś buraką rosnącym w polu ? Czy lepiej to kopać i przykrywać ?

 

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz8946    39
12 godzin temu, skywalker89 napisał:

10,9... ale z tego zabierania ostatniego % mniejsze średnio 8-10, bo wcześniej co zabrali to bywało 12,13,14 15 i 20nawet....

Nie wiem czy o cukier pytać bo ręce opadają w tym temacie 

 

U mnie cukier 14% zanieczyszczenia 8.9 % a tonaż tak jak było widać...6,20 ha a pryzma jak w dobrym roku z 4 ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

Tak czy coś się stanie buraką w polu w takiej temperaturze ? Pierwszy raz mam tak późna odstawe. Typie co tak plujesz jadem ? bo mogę tylko tak stwierdzić po paru twoich wcześniejszych wypowiedziach na af . Jesteś mentalnie dzieciakiem który chyba dostał łopata od kogoś z rodziny gdy o coś się zapytałeś , ale skoro u was w budzie są takie zwyczaje nie wynoś ich poza swoją rodzinę.. współczuję sąsiadą i wszystkim którzy napotkali twą marną istotę na swojej drodze... Typowy polski jad. Teraz możesz się dowartościować według swoich standardów jakąś wypowiedzią nic nie wnosząca :D

 

Edytowano przez e2visionamd
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Jakby była stała temperatura na poziomie -5 -15 to można myśleć o okrywaniu, chociaż ja nigdy nie miałem okazji.  Przy przymrozkach nic im nie będzie, Chybaze do stycznia mają leżeć 

Do Grzegorz 8946 u mnie plonowo to samo.... na czysto 49t...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
13 godzin temu, e2visionamd napisał:

Tak czy coś się stanie buraką w polu w takiej temperaturze ? Pierwszy raz mam tak późna odstawe. Typie co tak plujesz jadem ? bo mogę tylko tak stwierdzić po paru twoich wcześniejszych wypowiedziach na af . Jesteś mentalnie dzieciakiem który chyba dostał łopata od kogoś z rodziny gdy o coś się zapytałeś , ale skoro u was w budzie są takie zwyczaje nie wynoś ich poza swoją rodzinę.. współczuję sąsiadą i wszystkim którzy napotkali twą marną istotę na swojej drodze... Typowy polski jad. Teraz możesz się dowartościować według swoich standardów jakąś wypowiedzią nic nie wnosząca :D

 

Kop szybko i zwoz do piwnicy bo idzie przymrozek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

Dzisiaj akcja w KSC Werbkowice.  Izby rolnicze  pobierają próby przy doczyszczarce. Dziwnym trafem cukrownia dzisiaj zlecila kierowcom że  mają się meldowac w cukrowni z jakiej doczyszczarki brali buraki. I polaryzacja jakby wzrosła od rana

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Jeśli zajdzie potrzeba okrycia będzie alert z cukrowni

e2visionamd napisał:

Jeśli będzie 0 albo trochę na minusie nad ranem stanie się coś buraką rosnącym w polu ? Czy lepiej to kopać i przykrywać ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Czy robił ktoś z belvedera betanal ? To jest 0,5l belvedera  + 50 ml venzaru (500) = 1l betanalu. Ilośc substancji aktywnych wychodzi baardzo podobnie, no tylko inna formulacja? Czy dodając adiuwant działanie bedzie takie samo ? Robił ktoś takie próby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Dzisiaj w mirczu odbyło się spotkanie z przedstawicielami naszego tego związku cukrowego..każdy z nich praktycznie zarzekał się, że jest również poszkodowany bo sieją też buraki, 20, 30 czy 500ha... nie dało się nie zauważyć że jeden drugiemu się podlizuje, ile oni to nie robią i jak ciężko jest cokolwiek wywalczyć.. nie podoba mi się jak ktoś przez pierwsze pół godziny spotkania zachwala swoją pozycję.. może i coś w tym prawdy jest, że coś tam robią  bo ponoć ten nasz związek z werbkowic robi cokolwiek, pozostali praktycznie nic.. ale to nie zmienia faktu, że mówią że musimy być razem i zjednoczeni a jak przychodzi co do czego to streszczajac "w tej kampanii już nic więcej nie zrobimy niż wywalczone 1euro, zwiększenie od przyszłego sezonu ceny na 28e, i pobranie prób do analizy cukru- ale jeżeli różnice okażą się znaczące to i i tak nie wiemy co z tym zrobimy "

Walczą o zmianę pobierania instrukcji prób cukru czy zanieczyszczeń od przyszłego roku, "wiemy że problem jest i staramy się coś z tym zrobić od 3lat..." ale że ten rok jest wybitnie ch jowy i oni też chyba dostali po kieszeniach to coś zaczynają działać, i jesczze jedną rzecz że niby od przyszłego sezonu ma funkcjonować AKREDYTOWANE  laboratorium w którym będzie.mozna zbadać swoje próby w razie wątpliwości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

W D... niech sobie wsadza te tłumaczenie. Jak pobierają próby danego dnia to cukier jest lepszy następnego dnia przechodzą do normy czyli 13. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Wam też cukrownia zmniejszyła ilość zakontraktowanych buraków? 

Widzę zmianę na e-Plantator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj