Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

renovoltage    480

Jak cukier może być tak niski? przy wysokim plonie bym zrozumiał ale  50 ton i tak słabo, pogoda aż taka tragiczna niebyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

byla. 120l w poltore godziny w ciagu tego tygonia ok150 to byla okolica czerwca. na wschody deszczownia bo susza od zimy mimo to wchody buraka w 3 etapach. roznica miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

w moim rejonie okolice krasnegostawu i werbkowic chwościk zeżarł praktycznie większość plantacji mimo ochrony z wysokiej półki i trzech zabiegów u znajomego jedno pole jest brązowe mimo ful ochrony jeszcze takiego roku nie pamiętam aby to dziadostwo tak atakowało

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Może być nie musi wszystko zależy od ceny.Ja robiłem tylko raz na chwoscika i się z tego cieszę bo poprzednie lata  robione po 2-3 razy a cukier i tak 16 także zobaczę w tym roku ps wyglądają tak samo jak u tych co robili 3 zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

A może covid miesza w tej polaryzacji w ksc. U mnie jedna odmiana, jedno pole, jednego dnia kopane. Dwa pierwsze auta ponad 15.5% pozostałe 5 aut od 14.3 do 14.8. Dziwny ten przeskok z tych ponad 15.5 do 14.3. Plon na czysto 52t/ha. Odbiór 23 września, raz od chwościka eminentem. Dla porównania ubiegły rok odbiór 3 października cukier średni 20,3%. Dziura w budżecie duża a jak wiecie zysk z cukrowni ksc zasila budżet Państwa. 

Edytowano przez dralo5
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
41 minut temu, dralo5 napisał:

A może covid miesza w tej polaryzacji w ksc. U mnie jedna odmiana, jedno pole, jednego dnia kopane. Dwa pierwsze auta ponad 15.5% pozostałe 5 aut od 14.3 do 14.8. Dziwny ten przeskok z tych ponad 15.5 do 14.3. Plon na czysto 52t/ha. Odbiór 23 września, raz od chwościka eminentem. Dla porównania ubiegły rok odbiór 3 października cukier średni 20,3%. Dziura w budżecie duża a jak wiecie zysk z cukrowni ksc zasila budżet Państwa. 

Jaka odmuana w roku ubieglym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

U mnie pryskane 3-4 razy, nie miałem czasu w ostatnich dwóch tygodniach myśleć o kolejnym oprysku,  ale teraz w buraki predko nie wjade więc chyba zostanie tak jak jest, w tej chwili odbiły już po chwościku, pole dosyć zielone się wydaje... może i nas jeb ią na cukrze bo tyle lat co w gospodarstwie buraki się sieje to chyba nigdy tak niskiego cukru na tą chwilę nie było.. ja planowy odbiór 22 listopad to mam cichą nadzieję na plon 60-70t przy cukrze chociaż koło 16....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Roznawialem z kierowcą tira który wozi do glinojecka i wypowiadał się ze jeszcze nie woził buraka który miał cukier wyszych niż 15 % 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Wyrażają się człowieku.

U mnie też nie zapowiada się super plon a tym bardziej polaryzacją.  Moje i inne buraki w okolicy wyglądają z daleka na brązowe. Grad je strzaskał,stare liście zasychają i wychodzą nowe. Żal patrzeć na pola 

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Co roku we wrzesniu ta sama gadka slaby plon slaby cukeir kolo 14 15%. Przychodzi normalny termin odbioru pazdziernik listopad i zawwsze plony 60-80t a cukier od 16 do 18%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

To napisz to normalnie, że temat o burakach to nie trzeba się tak zachowywać


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Solo, chwościk był ale na pewno nie aż tragicznie jak u niektórych.

Ubiegły rok coś z kws i też był chwościk, ten rok wszystko kujavia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapytam jeszcze raz, Czy w ksc jeśli brakło mi kolo 20 ton do limitu to są jakies sankcje czy obetna limit za rok? Zawsze miałem ponad limit 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Jeszcze raz Ci odpowiemy, sankcji nie ma, podpiszesz aneks do umowy i tyle, najwyżej na przyszły rok inspektor nie Zakontraktuje Ci 80t/ha, tylko 79..... 

Ja kopalem nie raz we wrześniu i średnio plony koło 55t na czysto ale cukry były zazwyczaj 17-19,5 średnio na każdej kampanii (19,5 raz tylko taką średnią miałem i póki co to rekord )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Kopane 23.09   67 ton czystego 15,7 polaryzacja dla Werbkowic  Podobno to sporo powyżej przecietnej jak na ten moment. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

Jest super jak tak 🙂🙂 rozmawialem z inspektorem to plon na cukrowni 52 t/ha a polaryzacja 14.5 %. U mnie odebrane we wtorek. Plon 60 t , polaryzacja 15.4 także nie jest źle. Dziś już Werbkowice ponoć wygaszają piec. Nie ma co wozić. Deszcz.... Deszcz... Deszcz... 

Edytowano przez mateuszston

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
5 godzin temu, mateuszston napisał:

Jest super jak tak 🙂🙂 rozmawialem z inspektorem to plon na cukrowni 52 t/ha a polaryzacja 14.5 %. U mnie odebrane we wtorek. Plon 60 t , polaryzacja 15.4 także nie jest źle. Dziś już Werbkowice ponoć wygaszają piec. Nie ma co wozić. Deszcz.... Deszcz... Deszcz... 

No u mnie już 75l spadło błotko na całego, odbiór mam 19 listopada może jeszcze coś podrosną, ale kiedy siać pszenice jak bagno w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj