Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

warchest    253

sluchajcie a po burakach moge simalo zasiac kukurydze czy moga jakies srodki przeszkadzac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Ja mam zasianą kiszonkową i jest git. Kilku znajomych sieje ziarnowa właśnie po burakach. 

  • Like 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Przy odwrotnym zasiewie trzeba uważać, bo buraki po doglebówce z kukurydzy mogą się w ogóle nie udać. 

Edytowano przez Skoczek1994
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13
1 godzinę temu, Jasio88 napisał:

Czym to jest wywołane?

IMG_20200902_172029_8.jpg

IMG_20200902_171220_9.jpg

Zgnilizna wierzchołkowa. Różne mogą być przyczyny. Długie wschody, niskie ph, zaskorupiona gleba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

U mnie całe okoliczne wioski  w tym ph ok  nawet te pola nawożone obornikiem czyli wniosek jeden było sucho przyszły raptownie opady i cały winowajca ziemia sklepana i zgnilizna wierzchołkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Jak buraki długo wschodzą to zgnilizna praktycznie pewna. W szczególności na gliniastej ziemi, więc pewnie tu jest przyczyna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65
3 godziny temu, JanKrzysztof napisał:

Ktoś jeszcze sieje buraki dla Ropczyc? Ludzie to naprawdę nie mają godności i kalkulatora w domu.

Skoro kampania rusza to sieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162
warchest napisał:

sluchajcie a po burakach moge simalo zasiac kukurydze czy moga jakies srodki przeszkadzac 

Ja odradzam siew po burakach, nie wiem czy przez suchy rok czy co tak trzymało, wszystkie środki jakie stosowałem dopuszczają siew kukurydzy ale było sucho i duże dawki może dlatego kukurydza była początkowo połowę mniejsza od innych dopiero po obfitych opadach zaczęła nadganiać. Stosowane było: Belveder Forte, Goltix, Kosynier, Venzar, Labrador.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 3.09.2020 o 11:42, Skoczek1994 napisał:

Przy odwrotnym zasiewie trzeba uważać, bo buraki po doglebówce z kukurydzy mogą się w ogóle nie udać. 

Ja mam po kukurydzy oprysk maister i sa super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Venzar mógł przytrzymać.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@monix Tu chodzi głównie o doglebówki adengo, oraz lumax. Z resztą jak ktoś jest ciekawy to na liz.pl jest zakładka następcze działanie herbicydów, i można sobie sprawdzić po jakich substancjach nie należy siać buraków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie jak zostało mi i mam możliwość kupna troche betanalu ma nastepny rok a juz wycofany. To czy oni mogą jakas sprawdzić czym był burak pryskany czy coś takiego? Do kiedy termin stosowania jest?

Edytowano przez michal_xs
K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

Mogą, jak Cię sąsiad życzliwy podwali, innej opcji nie ma...

Chłopie jakby człowiek pryskal tylko tym co dostępne to by w czarnej dziurze był....

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Ci to za odmiana rośnie sporadycznie w cukrowce liście jak burak czerwony a korzeń po przekroju biało czerwony na przemian jak słoje drzewa 

IMG_20200907_112833.jpg

IMG_20200907_112830.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Ktoś już zaczął wykopki?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Od sąsiada do Kluczewa KSC pojechały kilka dni temu wiem że średni cukier prawie 16. Plon nie za dobry bo u jednego zaczęli kopać i dał sobie na razie spokuj bo plon słaby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
23 godziny temu, miwigos napisał:

U nas kopią od 10 dni plon 40-60 ton cukier 13-16

U Was to znaczy gdzie? Kopie już ktoś na Werbkowice i wie jaki jest cukier? Bo znajomy mówił, że polaryzacja powala, nawet 10 się zdarza 🤨

Edytowano przez beata12596

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Werbkowice ruszaja od jutra więc z poczatkiem tygodnia będa pierwsze dane . Przymierzam sie do kopania w środę  i też mam wątpliwosci czy tego nie odwołać.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj