Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

pawel177    25
Napisano (edytowany)

Miało być  "W przyszłym roku to już tylko etofumesat i metamitron działających częściowo nalistnie zostanie" Mówię pod kontem komosy oraz stosowania innych środków da młode wschodzące buraki. Venzar safari czy lontrel są wg mnie agresywne.

1 godzinę temu, Mario81 napisał:

na drugi zabieg 1,25 batanalu max pro , 1l goltixu mozna dodac 0,6 Agilla? dodam ze wschody bardzo nierówne, niektóre dopiero wschodzą 

Podziel ten Agil na 2 przejazdy.

Edytowano przez pawel177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na mszyce danadin 0.8 l i słabo wzieło czym poprawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162
monix napisał:

na mszyce danadin 0.8 l i słabo wzieło czym poprawiac

Temperatura może była za niska podczas zabiegu.


Bulldock załatwi kolonie pod liściami czy tylko formy uskrzydlone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
8 godzin temu, Ulman napisał:

Rdesty w fazie liścieni lub pierwszego liścia. Co doradzicie?

8 godzin temu, skywalker89 napisał:

Safari

A dodatek Venzaru  +/- 0,15kg? 

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6

Stosowaliście zamienniki Lontrela? Np. Faworyt. Ponad połowę tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
1 godzinę temu, Ulman napisał:

A dodatek Venzaru  +/- 0,15kg? 

 

Kiedyś na rdesty był kosynier, ale chyba już niedostępny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227
40 minut temu, nobeq napisał:

Stosowaliście zamienniki Lontrela? Np. Faworyt. Ponad połowę tańszy

pryskałem majorem też zamiennik lontrela miałem na burakach kępy mleczy i bodziaków po trzech dniach wszystko zwija po burakach nie widze aby ich paliło jedynie tam gdzie sie nałożyło dawka 0,3 efekt jak narazie super

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833
2 godziny temu, Ulman napisał:

A dodatek Venzaru  +/- 0,15kg? 

 

Ja zacząłem operować w tym sezonie venzarem ale w płynie bo po przeliczeniu wychodzi praktycznie ta sama cena za substancje czy proszek czy płyn więc płyn wygodniejszy, ale Ci powiem, że widzę efekty tego dodatku a dodaje ok 50ml venzaru (25g substancji)na ha, więc dawka 0,15kg, to będzie chyba 120g lenacylu więc bardzo dużo... Ten zamiennik lontrelu - major, chyba też bierze rdesty, dałbyś to i safari i z 30g venzaru i powinno załatwić temat do dwóch liści na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Jeszcze jest Faworyt -zamiennik Lontrelu.ziała tak samo.W końcu ta sama substancja czynna. Ale ten środek lepiej walić na większe buraczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
15 minut temu, skywalker89 napisał:

Ja zacząłem operować w tym sezonie venzarem ale w płynie bo po przeliczeniu wychodzi praktycznie ta sama cena za substancje czy proszek czy płyn więc płyn wygodniejszy, ale Ci powiem, że widzę efekty tego dodatku a dodaje ok 50ml venzaru (25g substancji)na ha, więc dawka 0,15kg, to będzie chyba 120g lenacylu więc bardzo dużo... Ten zamiennik lontrelu - major, chyba też bierze rdesty, dałbyś to i safari i z 30g venzaru i powinno załatwić temat do dwóch liści na pewno

Lontrel ma we wrażliwych na etykiecie jedynie rdest plamisty. Nie wiem czy zwalcza kolankowy a mam tego trochę. Myślę że w zabiegu pójdzie 0,1-0,15 Venzar , 0,25 Lontrel i dorzuciłbym Safari dla pewności. 15g wystarczy?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jarecki7745 napisał:

pryskałem majorem też zamiennik lontrela miałem na burakach kępy mleczy i bodziaków po trzech dniach wszystko zwija po burakach nie widze aby ich paliło jedynie tam gdzie sie nałożyło dawka 0,3 efekt jak narazie super

 

a w jakiej fazie buraki bo tez majora 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Sypiecie już azot pogłównie? Ja się zastanawiam czy dzisiaj nie sypać bo fajny deszcz zapowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Azot pogłownie nie ma żadnego sensu w uprawie buraka. Jest wiele opracowań na ten temat, radzę poczytać.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Na czwartek nadaja jakis przymrozek. Pryskac dzisiaj wieczorem albo jutro rano drugi raz ma chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Też stoję przed tym pytaniem...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Jak chwasty nie za duże to lepiej przeczekać i pryskać na wilgotną glebę wtedy pięknie oprysk trzyma. Zawsze mówili że lepiej po przymrozku niż przed.


A... w czwartek dopiero przymrozek no to może popada i zaraz rano opryskać bo teraz i tak wieje.


Te ich prognozy to..... Miał być z poniedziałku na wtorek przymrozek teraz zmienili na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Niby duzej presji nie ma po pierwszym zabiegu ladnie wzielo. To czekam az do piatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3520

U nas niema dylematu od jutra przymrozki ,10 dni bez jakiegokolwiek pryskania ,za zimno będzie ,sprzet schowany w garażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Bor odżywka i robal w jednym.Do tego mocznik i siarczan magnezu.Ale to wszystko na duże buraczki a nie dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227
14 godzin temu, przemekhodowca napisał:

a w jakiej fazie buraki bo tez majora 

róznie jedne powychodziły dopiero inne po 4 liscie a jest też troche po 6 lisci parenascie lat sieje buraki i od kilku lat obserwuje nierówne wschody niezależnie od pola kiedyś większość startowała równo a teraz jeden duży drugi średni a trzeci nie wylazł z ziemi albo mieszają stare nasiona z nowymi albo takie nasiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj