Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

tommmek    162
damin1 napisał:

Kurde ja dałem 0,8 belvederu i 0,75 goltixu na 1 strzał i d*pa. Lekko ponadpalalo. Teraz po deszczach bada wschodzić kolejne buraki bo wcześniej to tak z 70 % było i pytanie ile dać żeby ich nie uszkodzić. 

Ale jakie masz chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Widzę że głównie komosa ale i z rdestowatych też... Dzisiaj byłem to trochę lepiej je pobrało ale rewelacji nie ma. Pasowałoby z drugim zabiegiem polecieć już. Jeszcze od między Perzu naroslo i już po 3, 4 listki ma to też bym pylna tylko pytanie jak zareagują buraki w tak wczesnej fazie na agil. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

U mnie jeden kawałek lekko przypalone buraki, pole praktycznie czysciutkie, (2 zabieg poszedł jupiter 0,9+ 1,1 beetup compact+oblix 0,3+venzar 0,04) tylko dużo miejscami czegoś takiego jakby taszniki, tobołki albo fiołki? Wolałbym tego kawałka jeszcze nie pryskać ze względu na buraki, jutro tydzień od ostatniego zabiegu.. zdjęcie z palcami, ciężkie to do zwalczenia jak urośnie jesczze troszkę?

Na drugim kawalku najwięcej przytulii i też jakby jakich tasznikow, drugie zdjęcie, metamitronu mi chyba szkoda jeszcze dawać? Dać samo safari? Czy ze względu na wilgoć dać jupiter 0,9+ z 0,6 compact +0,3 oblix + safari z 15g? 

IMG_20200508_191528.jpg

IMG_20200508_190625.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162
damin1 napisał:

Widzę że głównie komosa ale i z rdestowatych też... Dzisiaj byłem to trochę lepiej je pobrało ale rewelacji nie ma. Pasowałoby z drugim zabiegiem polecieć już. Jeszcze od między Perzu naroslo i już po 3, 4 listki ma to też bym pylna tylko pytanie jak zareagują buraki w tak wczesnej fazie na agil. 

Jednoliścienne między drugim a trzecim zabiegiem. Teraz najważniejsze dwuliścienne, masz coś konkretnego na rdesty? Belveder i zwykły Goltix to wiele nie zdziałasz jak masz duże nasilenie rdestów. Ile dni od pierwszego zabiegu i dlaczego Goltixu tylko 0,7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Buraczki były małe, po dwa listki miały i ograniczałem dawki, zawsze tak robię i zaraz do kilku dniach jadę drugim zabiegiem z taką samą dawka. Teraz popadywalo i też efekt mniejszy mógł być. Dzisiaj 9 dzień bodajże od oprysku. Buraki wschodzą na raty i tak samo chwasty. Dzisiaj może polecę drugim zabiegiem. Dam pełna dawkę tylko co z burakami które jeszcze nie wzeszły. Za chwilę będą wychodzić. Boję się żeby ich nie popalić. Mam jeszcze safari, venzar ale to na 3, 4 zabieg dodatek będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek89    23

Po jakim czasie od pierwszego zabiegu na dwuliścienne mogę zastosować fusilade na jednoliścienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162
damin1 napisał:

Buraczki były małe, po dwa listki miały i ograniczałem dawki, zawsze tak robię i zaraz do kilku dniach jadę drugim zabiegiem z taką samą dawka. Teraz popadywalo i też efekt mniejszy mógł być. Dzisiaj 9 dzień bodajże od oprysku. Buraki wschodzą na raty i tak samo chwasty. Dzisiaj może polecę drugim zabiegiem. Dam pełna dawkę tylko co z burakami które jeszcze nie wzeszły. Za chwilę będą wychodzić. Boję się żeby ich nie popalić. Mam jeszcze safari, venzar ale to na 3, 4 zabieg dodatek będzie. 

Jak obawiasz się przypaleń to zmniejsz Belveder Forte daj teraz 0,6 bo na małe buraki tak zalecają. Goltix spokojnie 1 do 1,3l on jest delikatny dla buraków (w całej ochronie najlepiej jak by było ok 4litry w glebie) ja dokładam 7g safari na rzepaki ale on dobrze kładzie też rdesty nawet w pierwszym zabiegu i tak mała dawka burakom krzywdy nie zrobi a chwast wychamuje. Trend zostaw do innych zabiegów a tu musi być adiuwant olejowy np. Atpolan Bio, chyba że po deszczach to bez adiuwantu. I pryskać nie czekać bo chwasty rosną.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
Dnia 7.05.2020 o 22:59, tommmek napisał:

Belveder forte jest mocny lepiej dawać 0,8 maxymalnie. A jaki adiuwant był dawany? Safari nie można pryskać jak jest ostre słońce i w tej fazie to też wysoka dawka ja dawałem dwa razy po 7g i rzepak ładnie wypaliło. Pruchnicy też w tym miejscu na polu nie widać a jak jest żywy piach to doglebowe substancje działają silniej.

Jade wczoraj sobie pryskać i czytam Twój post. W opryskiwaczu 1 zabieg na buraka. 20 g zalecali mi dodać safari, z uwagi na krzaki rzepy oleistej które przetrwały glifosat i pusciły po siewie od rozłogów, część buraków właśnie wschodzi. Mam się martwić bo jakoś tak całe pryskanie się zastanawiałem nad tym co napisałes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833
32 minuty temu, PawelWlkp napisał:

Jade wczoraj sobie pryskać i czytam Twój post. W opryskiwaczu 1 zabieg na buraka. 20 g zalecali mi dodać safari, z uwagi na krzaki rzepy oleistej które przetrwały glifosat i pusciły po siewie od rozłogów, część buraków właśnie wschodzi. Mam się martwić bo jakoś tak całe pryskanie się zastanawiałem nad tym co napisałes.

Nic im będzie, sam niedawno opryskalem mieszanką z 15g safari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

To zależy jakie masz chwasty chodzi o to by jak najmniej buraki chamować a chwast załatwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbatoos    2

Dzisiaj wypada mi 7 dzień od poprzedniego zabiegu, zielsko popalone ale wychodzą kolejne chwasty. Pryskam Belvedere z Goltixem

Chciałem jutro pryskać ale zapowiadają mocny spadek temperatury. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Dzisiaj byłem na małej lustracji.Takich cyrków jeszcze nie miałem. Buraki, które wyszły jakieś 4 tygodnie temu już po parę liści i zmęczone przez robale a między nimi bez przesady po2 świeże z jedną parą liści i zdrowiutkie. Tak chorych wschodów to nie pamiętam. Dodam,że te malutkie przeżyły dawki herbicydów jak i te duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, skywalker89 napisał:

Nic im będzie, sam niedawno opryskalem mieszanką z 15g safari

Do tego poszedł litr goltixu i litr betanalu i pół litra atpolanu. Na 5 ha urabiałem i sobie tak myślałem wsypać całe opakowanie 120 gram, ale jednak odsypałem te 20 g i zrobiłem jak mi zalecali. A prędzej pisaliście że venzar mocno pali rośliny zastępcze. To chyba wiem co głownie bolało w zeszłym roku moją kukurydze sianą bezorkowo po burakach. Trzeba może było poorać. W pszenicy za bardzo nie widzę w tym roku żeby paliło. To jaki środek zamiast tego venzara zalecacie? W tym roku mam go w drugim i trzecim zabiegu ale na przyszły coś innego bym może wziął

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

W przyszłym roku to już tylko etofumesat i metamitron z doglebowych zostanie. Venzar tylko po siewie przed wschodami a jak już inaczej  to minimalne dawki do kemifamu i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Rdesty w fazie liścieni lub pierwszego liścia. Co doradzicie?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbatoos    2

Panowie dzisiaj jak wykonam oprysk na buraka, a w nocy z poniedziałku na wtorek jakieś przymrozki zapowiadają to oprysk będzie skuteczny? Jakieś negatywne konsekwencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Były podobne pytania, ale odpowiedź nie pada wprost - jaka jest bezpieczna dawka Safari dla małego buraka? Miejscami dopiero wschodzi a miejscami ma 1 parę liści. 10g będzie ok? W połączeniu z goltixem i betanalem. Problemem jest rzepak i ostrożeń polny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Na ostrozen lepszy bedzie lontrel lub zamiennik, dodaj 150ml do zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    36

U mnie czysto tylko zostały jednoliscienne na dniach oraz skrzyp :/ mieszanina belvedere 0.8 + goltix 1,5 + 10g safari w drugim zabiegu trochę skrzyp chwyciło ale tylko wyhamował na chwilę. Ph odpowiednie, macie coś na to dziadostwo ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

na drugi zabieg 1,25 batanalu max pro , 1l goltixu mozna dodac 0,6 Agilla? dodam ze wschody bardzo nierówne, niektóre dopiero wschodzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
30 minut temu, Jano7711 napisał:

Były podobne pytania, ale odpowiedź nie pada wprost - jaka jest bezpieczna dawka Safari dla małego buraka? Miejscami dopiero wschodzi a miejscami ma 1 parę liści. 10g będzie ok? W połączeniu z goltixem i betanalem. Problemem jest rzepak i ostrożeń polny

Ja dałem w takiej mieszance 20gram. Ale to było w piątek i dopiero za kilka dni ci powiem co z tego wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3521
10 godzin temu, pawel177 napisał:

W przyszłym roku to już tylko etofumesat i metamitron z doglebowych zostanie. Venzar tylko po siewie przed wschodami a jak już inaczej  to minimalne dawki do kemifamu i koniec.

Jesteś pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj