Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

Bartek933    5391

Nie nie, 1. 0,7+1l   2. 0,8+1,5l   3. 1+1,5l    Do każdego zabiegu 1l/ha atpolanu


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Betanalu oczywiście,raczej nie ale nie wiem jakie masz stanowisko


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Ja będę chciał zrobić w 4 zabiegach tylko z mniejszymi dawkami. Na ten rok mam belveder i go 0.8 l/ha plus 0.5l/ha goltixu na 1 i 2 zabieg. Na 3 i 4. 1l/ha belveder plus safari 15g. No i chciałbym dodać po 100ml. Venzar. Czy to dobry pomysł? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

W sumie pójdzie litra tylko w dawkach dzielonych. Moje pytanie o venzar było czy można byłoby go dodać do 3 i 4 zabiegu po 100ml. Stosował tak ktoś w takiej mieszaninie belveder 1l safari 15g i 100ml venzar? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
Bartek933 napisał:

Betanalu oczywiście,raczej nie ale nie wiem jakie masz stanowisko

Po pszenicy ozimej a dwa lata wstecz rzepak wiece samosiewow pewno bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

A ja chciałbym dwa zabiegi zrobić, takie gadanie to dla mnie abstrakcja, ja zakładam w 4 jak się uda to jest dobrze, 3 to już by było extra, ale jak trzeba to i 5 się robi, bo chwascika wyłażą, radzenie komuś ile zabiegów ma zrobić i jakimi dawkami to już jest lekka nieodpowiedzialność, bo u jednego chwasty wyjdą po takim zabiegu a drugiemu praktycznie nie, więc trzeba obserwować te 3-5 dni po zabiegu co się dzieje na polu, czy chwasty giną, czy wyłażą nowe jeśli tak to jakie i w jakim nasileniu i na tej podstawie dobierać dawki i ilość zabiegów, ja się staram ostatnio częściej a mniejszymi dawkami jeśli chwasty wyłażą nierównomiernie.. jak jest ciepła wiosna to fajnie, gorzej jak raz cieplej raz zimniej, wtedy chciałbym zobaczyć te wasze czyste plantacje po 3 zabiegach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Tylko gdybym przytaknął koledze i opryskał by małe buraki 1l betanalu i 1l atpolanu to liście miał by białe


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
2 godziny temu, skywalker89 napisał:

A ja chciałbym dwa zabiegi zrobić, takie gadanie to dla mnie abstrakcja, ja zakładam w 4 jak się uda to jest dobrze, 3 to już by było extra, ale jak trzeba to i 5 się robi, bo chwascika wyłażą, radzenie komuś ile zabiegów ma zrobić i jakimi dawkami to już jest lekka nieodpowiedzialność, bo u jednego chwasty wyjdą po takim zabiegu a drugiemu praktycznie nie, więc trzeba obserwować te 3-5 dni po zabiegu co się dzieje na polu, czy chwasty giną, czy wyłażą nowe jeśli tak to jakie i w jakim nasileniu i na tej podstawie dobierać dawki i ilość zabiegów, ja się staram ostatnio częściej a mniejszymi dawkami jeśli chwasty wyłażą nierównomiernie.. jak jest ciepła wiosna to fajnie, gorzej jak raz cieplej raz zimniej, wtedy chciałbym zobaczyć te wasze czyste plantacje po 3 zabiegach

W 3 zabiegach dobrze rozplanowanych można się wyrobić w zeszłym roku na trzeci zabieg ze względu na suszę ustawiłem sobie 120% dawki ale podzieliłem to na dwa dni. Efekt był bardzo dobry w tym roku jak będą podobne warunki będę robił podobnie. 

@damin1

Za mało goltixu u mnie idzie 3x1l a niektórzy dają nawet po 1,5l.  

Edytowano przez poosa21
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Kris1976 napisał:

Panowie siew buraka planuje na piątek i sobotę A u was jak

 

U mnie ma być zima od piatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bravo2    31

Pytanie z innej beczki stosował ktoś protiokonazol na chwoscika bo zostanie mi z zbóż czy ma to sens czy lepiej zostawić na przyszły rok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Zwrócił ktoś z Was uwagę na opakowanie nasion ze Strube? Na Mazurze jest plakietka "aktiviert 3d plus", czy to oznacza, że nasiona są podkiełkowane? Pytam, bo inspektor twierdził, że w ogóle nie będzie dostępnych podkiełkowanych a mam takie coś na pudełkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Też mają taką naklejkę, co oznacza to nie wiem. Dla mnie to raczej chodzi o otoczkę


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

Ktoś wie czy w KSC mają w końcu nasiona Conviso? Bo jutro odbiór nasion i nie wiem na co się nastawiać

Edytowano przez silver105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Wcale gorzej nie plonuja. Poprostu Niemcy w tym roku biora dla siebie tylko  Conviso z KWS i dla Polski nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Znaczy ale chyba w ogóle nie ma w ksc oferty od kwsa w tym roku. Także jakieś musiały spięcia tam być ze nic od nich nie wzięli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Bo Niemcy zabrali dla siebie cale nasiuona zz KWS w tym conviso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

A ponoć inspektorzy z KSC mówią, że w Niemczech odchodzą od buraka i zmniejszają zasiewów na rzecz trzciny. Taka propaganda?  Ale widocznie coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Tak jak od wegla odchodza nowe elektrownie węglowe otwieraja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedy planujecie siew, centralna polska 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj