Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

Mohyl    48
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Trzeba jeszcze komuś zabrać  bo jest mniej kasy na lata 2021 .

A najlepiej to zabrać nam ją bym raczej spodziewał się obniżki dopłat a o modernizacjach też lepiej zapomnieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    967

Modernizacja ta co jest teraz to jest jedna wielka kpina i paranoją biurokracja kosmos, tak jak ceny wszystkiego od narzędzi po traktory i budowlankę. A nasze państwo bawi się w janosika. JA nie chce żadnych dopłat a uczciwych relacji cen...Powtarzam cały czas... nie rybę a wędkę społeczeństwu. Ale wyprzedało sie cały przemysł dadzą 500plus a zrobią 1000minus... Z burakami może być smutek, ale z czym dzisiaj nie jest smutek w rolnictwie ? 

  • Like 3

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3472
Napisano (edytowany)
21 godzin temu, pawel177 napisał:

Wysiać na orane przed włókowaniem.

Ty myślisz jak większość niemyśląca,posiejesz nawóz a potem wółkowanie ,gdzie tu równomierność ,to lepiej wcale nie siać,potem zrobić proby glebowe i kaszana wyjdzie

Marek ,bez modernizacji maszyny nie są tańsze jakby co

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    967

Ale z pewnością byłyby tańsze... sorry ale dla mnie te ceny są chore w stosunku do naszych zysków ( chyba że jestem nieudacznik i nie daje se rady), chcesz postawić dom 130m2 no to szykuj 300tyś zł jak to się ma do naszych zarobków w rolnictwie czy w pracy? Myślcie co chcecie mnie tylko trzyma bariera językowa żeby pole sobie kupić (łeb za łeb bo ceny równe) pod monachium , czy we francji i tam robić to samo bo odczuwam że nas bardziej rżną...


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W 1996 kupiłem nowego Poloneza w dieslu za 27 tysięcy złotych. Po ćwierćwieczu za 30-35 tysięcy idzie kupić auto, np. Corsę, Pandę itp. Dlaczego więc ceny maszyn wzrosły od tego czasu dwukrotnie, a aut czy sprzętu rtv agd nie? Tu i tu jest masówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    967
Napisano (edytowany)

Dlatego że firmy sie zmówiły i podwyższają cene a obniżają jakość.... W samochodach osobowych jest inaczej bo walka o klienta , a tutaj popyt jest duży bo dają dotację to i dużo trzeba zabrać...  Kiedyś ojciec za 3 hektary buraków kupił fiata uno rok 1993r dzisiaj  może 30 hektarów kupisz to prawda jest łatwiej robić w tych burakach. ale pogoda dużo bardziej zawodna. W swoim kraju żyjemy jak cyganie... ukradniesz ze sklepu idziesz siedzieć... a dzik czy jelen państwowy kradnie ci z pola to ???? ... Paranoja Polska nie dla Polaków...

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

To prawda że na tych całych dotacjach to głównie dealerzy zarabiają. Maszyny na prow są droższe i to sporo, a gdyby nie było w ogóle dotacji byłyby jeszcze tańsze, moim zdaniem z 30%. Do tego jeszcze doliczyć odsetki, przeciąganie terminu przez agencje i na końcu guzik z tej dotacji zostanie, tylko zobowiązanie na kilka lat. Nawet teraz kupując maszynę bez dotacji to na dzień dobry negocjujesz już od dużo niższej ceny. A wracając do buraków to takie zagrywki cukrowni, żeby sobie surowiec na kilka lat zagwarantować, najlepiej by podpisywali od razu umowy na 5 albo więcej lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25
2 godziny temu, miwigos napisał:

Ty myślisz jak większość niemyśląca,posiejesz nawóz a potem wółkowanie ,gdzie tu równomierność ,to lepiej wcale nie siać,potem zrobić proby glebowe i kaszana wyjdzie

Marek ,bez modernizacji maszyny nie są tańsze jakby co

A jak przed orką wysypiesz ten nawóz to co,uważasz,że ładnie wszędzie znajdzie się 20 cm pod ziemią?Też myślisz jak ci niemyślący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3472

Pług napewno nie porzesówa nawozu,nie musi być wszystek nawóż na dnie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

To z innej beczki.Sieją ludzie buraka bez orki,Gruber,który podcina warstwę płużną,nawóz ,agregat uprawowy i siew.A i plon 80+.A jak myślisz ile ten nawóz się schowa pod ziemią?Dlatego wysiewają nawozy,które się łatwo przemieszczają w glebie a nie typowe pod orkę sól czy  fosforat ,które jednak potrzebują czasu aby zacząć działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25
Napisano (edytowany)

No nie dogadamy się,temat zaczął się od tego jak podać fosfor wiosną pod buraka.Stwierdziłeś ,że ten fosfor podany wiosną wykorzystany będzie za rok.Więc...?

Dlatego mówimy o polidapie a nie o fosforacie. sorry,superfosforacie

Edytowano przez pawel177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25
Napisano (edytowany)

?

Dnia 5.02.2020 o 19:07, miwigos napisał:

Ten polidap zadziała na przyszły rok ,fosfor pod buraki na jesieni 

O o ten wpis mi chodziło

Edytowano przez pawel177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
23 godziny temu, mano napisał:

Tylko kto realnie myślał że, wyrównają nam dopłaty?

nadzieja zawsze umiera ostatnia , bo nasz los rolnikow sie pogarsza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Witam

Czy stosowanie nawozów PK o łatwej rozpuszczalności może powodować szybsze ich wypłukanie w porównaniu do nawozów praktycznie rozpuszczalnych tylko w kwasach glebowych? Ciekawi mnie to bo tato cały czas stosował nawóz z dolnej półki [lubofos12] i zasobności są na przyzwoitym poziomie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3472

Nie są szybciej wypłukiwane ,jesli mamy dobrą zasobność to każdy nawóz jest dobry ,liczy sie rozpuszczalność w wodzie i cena ,twój tato stosował drogi nawóz w przeliczeniu na czysty skladnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5390

Jagger i laeandrus, odmiany na ten rok od PL 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam taki dylemat, jutro ma być ładna pogoda i planuje rozrzucic sól potasowa pod burak, prosto na orkę zimowa. Włókowanie pewnie gdzieś za niecały miesiąc i czy nawóz zdąży sie trochę przemieścić żebym włóka go nie pozciągał, czy lepiej czekać i po wlokowaniu ale przed agregatowaniem ja rozsiac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5390

Siej śmiało, za moją solą już śladu nie ma


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3472

że niema śladu to nie znaczy żę jej nie pozgarniasz,wiekszość myśli że nawozy wsiąkają jak woda w gąbke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5390

Nie ma opcji żeby pozgarniać, bo nie używam włóki


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj