Bartek933

Uprawa buraków cukrowych - 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Zobaczymy czy będą tak ochoczo podpisywać umowy jak znikną dopłaty. Osobiście sieję ostatni rok, bo buraki są sporo za tanie jak na roślinę mocno degradującą glebę. W to miejsce wejdą prawdpodobnie warzywa. Degradują ziemię jak buraki, ale tutaj przynajmniej zapłata godziwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

"Czyli nie wiesz ile fosfor może sie przemieścić w ciągu roku,fosfor sypany po orce dobrze działaja na nastepny rok" To jeśli sieję fosfor pod korzeń przy siewie ten nie zadziała?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 godziny temu, miwigos napisał:

Ten polidap zadziała na przyszły rok ,fosfor pod buraki na jesieni 

fosfor w polidapie to fosforan amonu i bedzie działał  jest przyswajalny  a w superfosfacie bedzie działał za rok i nie wprowadzaj w bład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli ile dac tak tego polidapu , na badaniach niby wyszlo ze wysoki poziom fosforu jest , ale cos sypnac trzeba 

a doplaty do buraka jeszcze w tym roku beda ? na nowe zasiewy ? a ciekawe co dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, warchest napisał:

czyli ile dac tak tego polidapu , na badaniach niby wyszlo ze wysoki poziom fosforu jest , ale cos sypnac trzeba 

a doplaty do buraka jeszcze w tym roku beda ? na nowe zasiewy ? a ciekawe co dalej ?

ja przy wysokiej daje 100kg polidapu 150 kg sól jesien 150kg sól wiosna 150 l rsm 26 i 150 kg zaksan  po wschodach i plon 30 wresien 78 to z ha polaryzacja 17.8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

Zależy od ziemi jak masz piasek to 1,5 metra  może być aż za bogato przy zasobności dobrej a jak cięzką ziemię to i 200kg nie poszkodzi

 

  • Like 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, MarekUA napisał:

Zależy od ziemi jak masz piasek to 1,5 metra  może być aż za bogato przy zasobności dobrej a jak cięzką ziemię to i 200kg nie poszkodzi

 

zgadza sie ziemia kl 3 -3a

Przed chwilą, monix napisał:

zgadza sie ziemia kl 3 -3a

w tym roku bede jeszcze testował korn kali  na 4 lisc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    255

Wszystkie cukrownie mają za zadanie zarobić na siebie a rolnik jest tylko pionkiem w ich grze. Więc nie ma moim zdaniem różnicy  czy oddajesz do Niemca, Polaka wszyscy chcą osiągnąć wyniki kosztem rolnika i tyle. Rożni ich tylko to, że jeden będzie słodził drugi doda goryczki ale łączy ich jeden ważny cel ZYSK . A jak jest jakaś alternatywa to można wybrać mniejsze zło o ile taka opcja jest i taką rolnik widzi.

Rolnik był jest i będzie ru..any w rzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
11 godzin temu, mano napisał:

Wszystkie cukrownie mają za zadanie zarobić na siebie a rolnik jest tylko pionkiem w ich grze. Więc nie ma moim zdaniem różnicy  czy oddajesz do Niemca, Polaka wszyscy chcą osiągnąć wyniki kosztem rolnika i tyle. Rożni ich tylko to, że jeden będzie słodził drugi doda goryczki ale łączy ich jeden ważny cel ZYSK . A jak jest jakaś alternatywa to można wybrać mniejsze zło o ile taka opcja jest i taką rolnik widzi.

Rolnik był jest i będzie ru..any w rzyć

Zgadzam się z Tobą tylko jest jeszcze mała różnica, jeden chce jeść chochlą ( Sudzucker) , a innemu wystarczy łyżeczką ( KSC) takie są moje spostrzeżenia siejąc buraki do tych dwóch cukrowni jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poważnie @beata12596 utrzymujesz jeszcze tego niemieckiego pasożyta? Ciebie akurat nie podejrzewałbym o brak umiejętności obsługi kalkulatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
48 minut temu, Piegus napisał:

Poważnie @beata12596 utrzymujesz jeszcze tego niemieckiego pasożyta? Ciebie akurat nie podejrzewałbym o brak umiejętności obsługi kalkulatora.

Nie napisałam, że dalej go utrzymuję 😂, rozwiodłam się z nim dwa lata temu 🙂, ale rok przed definitywnym rozstaniem mieliśmy zasianą prawie identyczną ilość buraków do niemca i do Werbkowic i zdecydowanie ten pierwszy nawet nie chochlą , a wiaderkiem czerpał korzyści 🥴. Mieszkam ok 10 km od byłej już cukrowni Sudzuckera i przy hodowli na tyle było to dobre rozwiązanie, że podczas trwania całej kampanii co tydzień przywoziliśmy przyczepę wytłoków i na bieżąco je skarmialiśmy bez strat. Mieszkam w tak uciążliwym miejscu, że samochód ciężarowy nie wjedzie na podwórek i teraz musimy trochę kombinować jak przywożą nam wytłoki z Werbkowic, ale to i tak jest lepiej niż było z opłacalnością w Sudzuckerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    255

Dzisiaj dostałem taki sms .

"Cukrownia Werbkowice informuje, ze rok 2020 jest referencyjnym. Na podstawie kontraktacji tego roku naliczone beda nowe prawa pierwszenstwa kontraktacji."

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    961

śmiać mi się chce "prawa do kontraktacji" kuźwa wszystko już było kupowaliśmy limity... to ucinali cudowali  a bambry dostawali ile tylko.. bo buraki były po 200zł/t.... Te ich zagrywki poniżej pasa polaryzacja, zanieczyszczenia z kosmosu... Aby się nachapać  wątpię że jak zabiorą dopłaty to ludzie będą tak siać po tych  cenach śmiesznych, gdzie koszty są ogromne a i nie raz po burakach sypało najgorzej ,,,, U nas inspektorzy straszą fasolą że ludzie nasieją i nie będzie co z nią robić...

  • Like 1

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
1 godzinę temu, mano napisał:

Dzisiaj dostałem taki sms .

"Cukrownia Werbkowice informuje, ze rok 2020 jest referencyjnym. Na podstawie kontraktacji tego roku naliczone beda nowe prawa pierwszenstwa kontraktacji."

 

Też taki otrzymałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439
15 minut temu, monix napisał:

fosfor w polidapie to fosforan amonu i bedzie działał  jest przyswajalny  a w superfosfacie bedzie działał za rok i nie wprowadzaj w bład

Jak wysieje przedsiewnie to jak sie przemieści na 20-30 cm,leży w wrstwie 5cm,tak korzeni praktycznie niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25
2 godziny temu, miwigos napisał:

Jak wysieje przedsiewnie to jak sie przemieści na 20-30 cm,leży w wrstwie 5cm,tak korzeni praktycznie niema

Wysiać na orane przed włókowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

w tym roku jeszcze bd doplata do burakow ktore zasiejemy co nie ? czyli w tym roku warto siac , bo jak za rok by nie bylo doplaty do buraka to oj malo ludzie zasieja bo bez doplaty to lipa , musza cos wymyslec, tak wogole to juz powinnismy miec doplaty wyrownane w calej europie bo i tak koszty gospodarzenia mamy podobne jak w niemczech ,i w rolnictwie coraz gorzej sie dzieje , tak szczerze duzo lepiej mozna zyc wyjechac za granice hajsu duzo przywiesc i juz ta kduzo osob robi , osoby pracownicy a rolnik tak nie zrobi bo musi byc na ziemi i przerabane mamy jako rolnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    255

Tylko kto realnie myślał że, wyrównają nam dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, mano napisał:

Tylko kto realnie myślał że, wyrównają nam dopłaty?

Jak kto ci co popierają prezesa kaczora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Oficjalnie już podali że nie będzie wyrównania dopłat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7487

Trzeba jeszcze komuś zabrać  bo jest mniej kasy na lata 2021 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez KarolGromadzki
      Witam Szanowne Grono Eksperckie
      Powiem tak - już od kilkunastu miesięcy zbieram opinie rolników na temat maszyny, przy współtworzeniu której mam okazję uczestniczyć. Jesteśmy grupką ludzi, która stara się pokazać coś nowego na rynku maszyn rolniczych, coś co nie byłoby kropla w kroplę (poza farbą) kopią zachodnich sprzętów. Przy okazji celem jest ograniczenie kosztów i czasu uprawy. Bla, bla, ale co z tego wynika? 
      Część z Was na pewno już widziała, cześć jeszcze nie, bo nasze działania marketingowe nie są zakrojone na masową skalę. Pracujemy nad wałami wahadłowymi do orki (choć nie tylko) o swojsko brzmiącej nazwie "ALIEN". Wały z założenia mają być proste w użytkowaniu, solidne i przede wszystkim opłacalne. 
      Czy bylibyście w stanie określić dla jakich typów gospodarstw orka i uprawa w jednym przejeździe byłaby opłacalna? Albo inaczej - jeśli nie byłaby opłacalna u Was - dlaczego? Czego naszym wałom brakuje, a czego mają aż nadto? Do jakich ciągników się to Waszym zdaniem nadaje, do jakich nie?
      Dlaczego pytam? Ciągle pracujemy nad konstrukcją i ciągle będziemy to robić. Konstrukcja już osiągnęła pierwszy cel - można nią bez obaw jechać w pole i zrobić robotę. Kolejne miesiące poświęcamy na kolejne optymalizacje - i te konstrukcyjne, i te użytkowe - maszyna ma być praktyczna z punktu widzenia rolnika, jeśli nie będzie, to jest gówno nie maszyna. My, jako osoby na co dzień mające z nią do czynienia, na pewno jesteśmy nie do końca obiektywni. Znamy już dziesiątki opinii rolników z pierwszej ręki i sporo dzięki temu się nauczyliśmy - część z nich wpłynęła na zmiany konstrukcyjne. 
      Tak więc, jeśli pojawi się choć jedna opinia, która wpłynie na funkcjonalność wałów, będziemy do przodu i będziemy wdzięczni. Chętnie poznamy opinie użytkowników Expomu czy Brodnicy.
      O co chodzi, najłatwiej zobaczyć na filmach:
       
      Pozdrawiam i będę wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz. 
    • Przez jankes679
      Witam. Planuje pierwszy raz zasadzić kapuste pekińską. Prosiłbym o porady jaką odmiane wybrać, jakimi środkami pryskać? Rozsade lepiej kupić czy samemu wyhodować? I co najważniejsze czy bez nawadniania urośnie?(jeśli bedzie suchy rok) Z góry dzięki
    • Przez MICH4Ł
      Witam. 
      Interesuje się rolnictwem i pracą na roli. Mam okazje uprawiać 3 ha i za bardzo nie wiem jak się za to zabrać a bardzo bym chciał to robić. Mam do wyboru uprawę ziemniaków albo zboża czy mógłby mi ktoś napisać co by było lepsze (opłacalniejsze) wiem ,że w dzisiejszych czasach trudno jest gospodarzyć ale bardzo proszę o odpowiedź.
    • Gość symeon94
      Przez Gość symeon94
      Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 
      Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.
      Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.
      Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem
    • Przez mysza12w
      Witam tata rok temu ugorował pole i brał dopłaty czy w tym roku też może ugorować i wżąć dopłaty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj