TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Zigi94    282

to widzę już tylko jedno rozwiązanie. kartka, długopis i jedziesz z tematem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja to mam nadzieje ze zdrowie mi dopisze przez cały czas trwania programu

3 minuty temu, Zigi94 napisał:

to widzę już tylko jedno rozwiązanie. kartka, długopis i jedziesz z tematem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 7.02.2023 o 19:10, kamil0qwe napisał:

Jaki czas od złożenia wniosku ma agencja na wypłatę drugiej raty?

60 dni na wypalte pierwszej

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFpower    12

Witam. Mam pytanie. Wielkość ekonomiczną trzeba zwiększyć o 10% mam zwiększoną o 19% czyli muszę utrzymywać cały czas te 19 % wzrostu czy mogę spaść np na 12%? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz4231    1

Witam mam pytanie nie przychodzi mi decyzja z dopłat jak mam wpisac dopłaty w ewidencje przychodów i dochodów w numer dowodu księgowego czy wpisac jakoś wyciąg z konta i tam bedzie ??? proszę o rade

Przygotowanie do sprzedaży będzie polegało na ręcznym przebieraniu i sortowaniu ziemniaków na 3 frakcje róznej wielkość itj.ziemniak konsumpcyjny ,sadzeniak i ziemniak przeznaczony na paszę o najmniejszym kalibrażu , następnie ziemniaki będą pakowane do worków i ważone po 15 kg .podobnie ręcznie na 2 klasy wielkości korniszon i kiszeniak będą sortowane ogórki i ważone w workach po 10 kg o co w tym chodzi szkoła 5 pkt rożnica wieku 4 pkt i 1 punkt przygotowanie produktu do sprzedaży o co w tym ostatnim punkcie chodzi proszę o odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3134

@pawel121 Kolega wniosek o I ratę składał w grudniu przed świętami to 28 lutego przyszedł przelew, ja natomiast przez zawirowania z jedną działką dzisiaj dopiero złożyłem wniosek o pierwszą ratę więc trochę muszę poczekać, ale co się odwlecze to nie uciecze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel121    7

Ja złożyłem 9 stycznia więc może za niedługo coś wpadnie , dzięki za odpowiedź 😁

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.03.2023 o 08:44, pawel121 napisał:

Ja złożyłem 9 stycznia więc może za niedługo coś wpadnie , dzięki za odpowiedź 😁

Napisz jak dostaniesz bo ja też czekam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3134

No Panowie jest już u mnie na koncie I rata :) Wniosek składany 3 marca, a dzisiaj 11 kwietnia po 39 dniach są już pieniądze, normalnie ekspresowe tempo :)

Kurła konkretny prezent wpadł na urodziny :D 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
16 godzin temu, WitekRolnik napisał:

No Panowie jest już u mnie na koncie I rata :) Wniosek składany 3 marca, a dzisiaj 11 kwietnia po 39 dniach są już pieniądze, normalnie ekspresowe tempo :)

Kurła konkretny prezent wpadł na urodziny :D 

Gadalem ze znajomym dostał równo po 14 dniach od złożenia wniosku więc mega szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3134
3 godziny temu, Marcin133 napisał:

Ile teraz na młodego dają? Dużo komplikacji? Plan na 5lat?

Poprzedni nabór jeszcze 150 i na starych zasadach, tak plan na 5 lat, jak biznesplan z głową zrobiony to nie powinno być komplikacji, u mnie od złożenia wniosku na MR póki co idzie bez żadnych poprawek więc oby tak dalej :)  A co do nowego naboru to nawet się nie orientowałem co i jak ale wiem, że podnieśli na 200 tyś.

2 godziny temu, damianos95 napisał:

Gadalem ze znajomym dostał równo po 14 dniach od złożenia wniosku więc mega szybko

No faktycznie dość szybko wypłacają, szwagier w poprzednim naborze czekał 2 miesiące więc w tym naprawdę szybko wypłacają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

Ktoś z was rozliczał ostatnio młodego rolnika ? Skończyłem biznesplan i mam kilka pytań do kogoś kto już rozliczył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj