TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

mateo2662    70

składałem wniosek o pierwszą ratę w październiku, pieniądze dostałem pod koniec listopada. Wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojt3k    1

Jestem z naboru 2021, województwo Mazowieckie, wniosek o płatność pierwszej raty składałem 17 stycznia 2022 , w poprzednim tygodniu dostałem pieniądze na konto wiec nie minął nawet miesiąc. 
 

W biznesplanie mam kupno ciągnika, czy jeśli skorzystam z finansowania fabrycznego 4 lata to  czy Agencja nie przyczepi się gdy będę wnioskował o wypłatę 2 raty a w dowodzie będzie info ze jest wzięty w kredyt ?  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Czyli nawet im to sprawnie idzie. Ja w podobnym terminie składałem wniosek o płatność ale jeszcze czekam. A co do kupna ciągnika na finansowanie to nie jestem pewien ale chyba nie powinni się przyczepić. Może ktoś się wypowie bardziej w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
5 godzin temu, Wojt3k napisał:

Jestem z naboru 2021, województwo Mazowieckie, wniosek o płatność pierwszej raty składałem 17 stycznia 2022 , w poprzednim tygodniu dostałem pieniądze na konto wiec nie minął nawet miesiąc. 
 

W biznesplanie mam kupno ciągnika, czy jeśli skorzystam z finansowania fabrycznego 4 lata to  czy Agencja nie przyczepi się gdy będę wnioskował o wypłatę 2 raty a w dowodzie będzie info ze jest wzięty w kredyt ?  

 

To jest tak jak w przypadku Prow z czego ty to finansujesz to już ich nie interesuje masz mieć Fv zakupu na siebie i poniesione koszta jakie zobowiązałeś się ponieść w MR 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek19    5

Witam. Po złożeniu wniosku o pierwszą ratę dostajemy jakąś decyzję pocztą? Czy czekamy cierpliwie na smsa z banku?

Edytowano przez piotrek19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiek_    5
Dnia 17.02.2022 o 06:58, piotrek19 napisał:

Witam. Po złożeniu wniosku o pierwszą ratę dostajemy jakąś decyzję pocztą? Czy czekamy cierpliwie na smsa z banku?

Czekamy na SMS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz4231    1

Witam !! mam takie pytanie czy maszyny które mamy w biznesplanie też wpisujemy w ewidencje przychodów i rozchodów jak je kupimy czy nie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 22.02.2022 o 19:12, mateusz4231 napisał:

Witam !! mam takie pytanie czy maszyny które mamy w biznesplanie też wpisujemy w ewidencje przychodów i rozchodów jak je kupimy czy nie ???

Oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
5 godzin temu, mateeuszl napisał:

Dostał już ktoś 1 ratę ? Nabór 2021.

Ja czekam ostatnio miałem spięcie z "SYMPATYCZNYMI" paniami z armir ale poszło jakoś... odnośnie wniosku na wypłate 1 raty ...

 

2 godziny temu, Ceres2 napisał:

Oczywiście

Po jakim czasie miałeś kase na koncie od wniosku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz4231    1

Wniosek   złożony na początku stycznia o 1 rate do tej pory nie ma nic 

Edytowano przez mateusz4231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
3 godziny temu, mateusz4231 napisał:

Wniosek   złożony na początku stycznia o 1 rate do tej pory nie ma nic 

ja mialem zlozony i Poprawki 7 dni ogólnie cyrk i teraz będą patrzeć trzeba sprawdzać skrzynke czy awizo nie ma . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek19    5
10 godzin temu, Palmusny napisał:

ja mialem zlozony i Poprawki 7 dni ogólnie cyrk i teraz będą patrzeć trzeba sprawdzać skrzynke czy awizo nie ma . 

Po ilu dniach od złożenia wniosku wezwali Cie na poprawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Do mnie dzwonili 2tyg po wysłaniu wniosku o płatność, że jednego podpisu brakowało. Na razie czekam 7tyg od wysłania wniosku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
8 godzin temu, piotrek19 napisał:

Po ilu dniach od złożenia wniosku wezwali Cie na poprawki?

2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz4231    1

Witam czy morze ktoś mi to wytłumaczyć czy musze też robić badania gleby do tego

20220103_205609.jpg

Edytowano przez mateusz4231

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

Panie i panowie mam pytanie odnośnie programu "młody rolnik" a mianowicie chodzi o to że mając odpowiednio wysokie wykształcenie  rolnicze nie trzeba być na KRUSIE żeby dostać dofinansowanie. Pytam ponieważ gdzieś słyszałem że rzecznik praw obywatelskich zaskarżył ten przepis ponieważ unia tego nie wymaga. Natomiast młodzi rolnicy pracujący na etacie są dyskryminowani. Proszę o wyjaśnienie jak ktoś coś wie z góry dziękuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
18 minut temu, Zetor10 napisał:

Panie i panowie mam pytanie odnośnie programu "młody rolnik" a mianowicie chodzi o to że mając odpowiednio wysokie wykształcenie  rolnicze nie trzeba być na KRUSIE żeby dostać dofinansowanie. Pytam ponieważ gdzieś słyszałem że rzecznik praw obywatelskich zaskarżył ten przepis ponieważ unia tego nie wymaga. Natomiast młodzi rolnicy pracujący na etacie są dyskryminowani. Proszę o wyjaśnienie jak ktoś coś wie z góry dziękuję. 

Podstawa dostania tego jest obowiazek ubezpieczenia w krus . podstawowa skladka nie jest wysoka wiec nie przesadzajmy .Co do tego etatu musisz rok od przyznania kasy wstrzymac sie od pracy na umowe ale nwm jak tam konkretne jest z tymi 1/3 etatu itl wczesniej w temacje  poszukaj bo chłopaki tu już to wałkowali nie pierwszy raz . Są pieniadze sa wymagania. Wyksztalcenie -musisz miec albo uzupelnic aby otrzymac punkty i swiadczy to poniekad o twoich umiejetnosciach uprawy gleby itp.

 

Podsumowujac musisz zrezygnowac z roboty na conajmniej rok od wyplaty 1 raty jak chcesz dostac dofinansowanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrrrian    1

Czy kupując ziemię od rodziców w ramach programu młody rolnik prawo pierwokupu nieruchomości ma KOWR? Orientuje się ktoś w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz4231    1

Witam mam pytanie odnosnie kultywatora mam w biznesplanie wpisana szerokość 2,40 jak brałem ofertę okazuje sie ze nie było takiej szerokości nigdy gość musiał  się pomylić widocznie obdzwoniłem wszystkie składnice nie ma takiej szerokości zamówiłem wiec 2,50 czy musze robić zmiane w biznesplanie o te 10 cm model i firma sie zgadza a na fakturze bedzie napisane ze zgodność z tabliczka znamionowa czy sie do tego doczepią o te 10 cm ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateeuszl    0

Nie doczepia się. Tabliczka jest ważna 

Ja mam śleze w biznesplanie 1000 L a kupuje 1500. Tabliczka będzie jako 1000l podobna ma nie być problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj