TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hynek    2

Witam mam pytanie może ktoś z was miał taki sam problem jak ja, jestem już po realizacji młodego rolnika i złożyłem papiery o wypłatę drugiej raty, wszystko w terminie zgodnie z biznesplanem, wniosek faktury itp. wniosek złożyłem 26 kwietnia, tak więc ustawowo mają 90 dni na rozpatrzenie, więc czekałem czekałem i nic żadnej informacji o poprawkach czy coś około 20 lipca dzwonię i pytam co jest grane a pani w agencji mi mówi że mają tyle pracy że nawet nie doszła do mojego wniosku, 25 lipca dzień przed końcem terminu wysłali sobie pismo z pieczątka nadania że rozpatrzą moją sprawę do 15 września, myślę trudno ale ok co zrobić, dzwonię 15 września to ta sama śpiewka że mają dużo pracy i dalej wniosek nie rozpatrzony, tylko że już jest po drugim terminie a oni mają tak wywalone na mnie że już nawet pisma nie przysłali że sobie termin wydłużają albo co kolwiek w tej sprawie cisza, czy można coś z tym zrobić chciałbym się dowiedzieć jakiejś porady prawnej albo coś czy agencja może tak lekceważyć rolnika że już nawet pisma nie przysyła że sobie termin wydłuza i ile razy może wysłać takie pismo w nieskończoność, dodam że jest to armir w Krakowie, jeśli miał ktoś taki przypadek to proszę o odpowiedź co zrobić,

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Mój wniosek też leży już ponad 4 miesiące i nadal nie ma żadnego odzewu. Nawet pisma o przesunięciu terminu nie dostałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LonelySoul    141

Czyli nie jestem sam .. wniosek o 1 ratę koniec kwietnia i jak na razie tylko dostaje pisma o niedotrzymaniu terminu , jak znam życie zaraz znowu będzie list ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327
3 godziny temu, kris148a napisał:

I to potem nie ma znaczenia kiedy się dostanie 2 transze?

Chyba nie ale pewny nie jestem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sad95    4

Witam. Czy można zamienić plan nawozowy na coś innego ? Zrezygnować nie mogę bo stracę punkty . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Witam. Od miesiąca mam j pieniążki na koncie z noboru w ubiegłym roku. Czy jest możliwość zmiany przeznaczenia pieniędzy na inne maszyny? W związku z podwyżkami zrobiło się niewesoło. Praktykował ktoś takie rozwiązanie. Czy dużo z tym zachodu i czepiania się? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Napisz podanie o zmianę założeń. Pozmieniaj dane w biznesplanie. Procedura zatwierdzenia zmian nie powinna potrwać dłużej jak miesiąc. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
9 godzin temu, freetaxi napisał:

Napisz podanie o zmianę założeń. Pozmieniaj dane w biznesplanie. Procedura zatwierdzenia zmian nie powinna potrwać dłużej jak miesiąc. 

Wiadomo cos o naborze na mlpdego rolnika 2022 ? Jest szansa ze bedzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie ile dni agencja ma na decyzje od zakończenia naborów ? MR i Modernizacja 2021 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Dnia 13.10.2021 o 18:01, damianos95 napisał:

Wiadomo cos o naborze na mlpdego rolnika 2022 ? Jest szansa ze bedzie ?

Będzie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
1 godzinę temu, freetaxi napisał:

Będzie. 

I to bedzie na starych warunkach jak dotychczas ? I 150 tys ? 

I bedzie można kupic ziemie od rodzicow ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Cały czas można rozliczyć zakup ziemi od rodziców. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
6 godzin temu, freetaxi napisał:

Tak. Cały czas można rozliczyć zakup ziemi od rodziców. 

Jesli mozesz napisz mi na priv czy nadal piszesz wnioski i jaka kwota za usluge oraz czy wszytsko da sie zalatwic na odleglosc ja jestem z lodzkiego czy bede musial kechac do Ciebie dopelnic jakichs formalnosci 

Teraz jestem ubezpieczony dluzszy czas jako domownik a mam srednie wyksztalcenie z matura skonczylem LO i ile lat musze byc w Krus jako domownik bym nie musial uzupelniac wyksztalcenia i ile punktow za to bym dostal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o poprawkę to i ja byłem już wzywany kwestia tego jaki czas do decyzji jest jak złożyłem kwity w maju a we wrzesniu aneks do dzialki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Tylko nowy ale mozesz kupic np z wyprzedarzy z placu np z 2018 roku tylko nie moze byc zarejestrowany na firme i na fakturze ma byc fabrycznie nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Panowie wy też nie dostaliście jeszcze pierwszej raty z mr z naboru 2020 czy tylko ja mam takie szczęście? Już czekam 5 miesięcy i nadal cisza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj