TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik810    3

Wie ktoś, czy konto rolnicze jest niezbędne do wypłaty dofinansowania? Czy może być zwykłe konto. Mój bank to ING.

 

Edytowano przez Rolnik810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Może być zwykłe konto. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik810    3
2 minuty temu, freetaxi napisał:

Może być zwykłe konto. 

ING dobry wybór, czy raczej przejść do jakiegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ile banków, tyle opinii. Wybierzesz jak będziesz chciał. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateeuszl    0

Panowie z czego uzyskać punkty ? 
Pani od doradztwa wspominała żeby zakupić opryskiwacz żeby podnieść punkty za ochronę środowiska ? Tylko ze opryskiwacz mam i to nie najgorszy. Jest Inne wyjście ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Witam!

 

Chciałbym złożyć wniosek na młodego rolnika 2021.

Pytanie dotyczy dzierżawy gruntu z zasobu własności Skarbu Państwa. Będę podpisywać umowę dzierżawy w maju 2021 roku na okres 5 lat, która obowiązywać będzie do dnia 30 września 2026 roku.

W umowie tej zastrzeżone zostanie prawo pierwokupu danych użytków rolnych oraz możliwość przedłużenia dzierżawy na kolejne lata. Na pewno zdecyduje się na którąś z tych opcji.

 

Pytanie teraz czy powierzchnia użytków rolnych zawartych w umowie dzierżawy mogą zostać potraktowane jako moja własność.

Według rozporządzenia dzierżawa musi trwać przynajmniej 5 lat od dnia wypłaty pierwszej raty.

"3) dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego, na podstawie umowy dzierżawy zawartej na czas nieoznaczony lub na okres co najmniej 5 lat, jednak nie krótszy niż do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy;"

Składając wniosek młodego rolnika w obecnym naborze wyplata pierwszej raty nastąpi najwczesniej zapewne pod koniec obecnego roku lub początkiem kolejnego, a termin dzierżawy na umowie będzie do dnia 30 września 2026.

W takim przypadku umowa dzierżawy będzie krótsza o parę miesięcy. Czy w takim przypadku powierzchnia UR zawartych w takiej umowie może zostać potraktowana jako własność rolnika?

 

Jeśli wniosek zostałby szybciej rozpatrzony i wypłata pierwszej raty nastąpiłaby przed 30 września 2021 oczywistym jest, że taka umowa traktowana jest jako własność. Niestety nie wiadomo ile czasu potrwa rozpatrzenie wniosku i wypłata pierwszej raty.

Czy jest możliwość napisania oświadczenia przez rolnika że zobowiąże się on do przedłużenia danej umowy dzierżawy na kolejne lata lub oświadczenie zakupu danej nieruchomości tak aby powierzchnia tych UR była traktowana jako własność rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik810    3

Jeszcze jedno pytanie, czy przy  składaniu wniosku o płatność 1 raty, w ewidencji przychodów i rozchodów mogę mieć same rozchody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    326

Przy składaniu wniosku trzeba mieć wyrobiony numer NIP? Czy wystarczy PESEL? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Jaki czas czekaliście na pieniądze, decyzje mam z 26.02.2021 wniosek o I ratę 05.03.2021?

Edytowano przez ursuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Mają chyba 3 miesiące na wypłatę, ja wczoraj dopiero złożyłem wniosek a decyzję mam jakoś na początku marca ;) Niestety przez obecne udziwnienia niczego zbytnio od ręki nie szło załatwić i się zeszło ale maszyny zamówiłem zaraz po decyzji, różnica względem ofert ponad 13 tyś więcej 😅


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czy jeśli bym podpisał umowę wstępną o zakup ziemi przed złożeniem wniosku to nie będzie z niczym kolidować?? Bo notariusza to można chyba zrobić po złożeniu wniosku jeszcze przed rozpatrzeniem??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Panowie jak podnieść wartość ekonomiczną słonecznikiem na kwiaty, we wniosku o dopłaty jest tylko "słonecznik, oleisty, pastewny" co wybrać, kwiatów też nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexq5v    1

Witam, szukam pomocy i może ktoś z was był w podobnej sytuacji. Sprawa wygląda tak: W 2014 roku pobrałem Młodego rolnika na siebie jeszcze że starego PROWu 7-13 i już się z niego rozliczylem. Czy moja żona mogłaby złożyć wniosek o dofinansowanie również z puli Młodego rolnika, jeżeli jesteśmy małżeństwem mniej niż rok, a ziemię na własność ja posiadam już od kilku lat? Czy w tym przypadku dla niej liczy się jako posiadanie własnych gruntów czas od kiedy ja go mam, czy od chwili zawarcia małżeństwa? Chodzi mi o zasadę 24 miesięcy posiadania gospodarstwa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Pana czas się liczy , po drugie pomoc przyznaje się tylko jednemu z małżonków . Trzeba było czekać ze slubem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexq5v    1
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Pana czas się liczy , po drugie pomoc przyznaje się tylko jednemu z małżonków . Trzeba było czekać ze slubem

Rozumiem. Czy taka zależność dotyczy też restrukturyzacji małych gospodarstw? W tym roku składam wniosek na rozpoczęcie pozarolniczej dzialalnosci, nigdy nie składałem na restrukturyzację małych gospodarstw. Czy żona mogła by na działkach na których, był rozpisany kiedyś młody rolnik, zlozyc wniosek na restrukturyzację? Dziękuję za poprzednia odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Teoretycznie by mogła , zastanawiałem się nad tym i rozporządzenie tego nie wyklucza , chyba ze Arimr ma jakies inne wewnętrzne wytyczne . Ale so musi być poniżej 13000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik810    3
45 minut temu, kamil0qwe napisał:

Czy na mr mogę kupić deszczownie?

Jeśli masz wszystkie dokumenty na pobór wody z Wód Polskich, to tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj