TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Rolnik2408    0

Mam pytanie odnośnie młodego rolnika, w 2020 roku składałam wniosek i otrzymałam pozytywna decyzję o przyznaniu pomocy. W 2022 roku biorę ślub i po ślubie chcielibyśmy zacząć budowę domu. Czy będąc beneficjentem młodego rolnika mogę wykorzystać część gospodarstwa pod budowę? Bo mamy też możliwość dokupienia około 1 ha działki która przylega do naszego gospodarstwa i lepiej byłoby np dokupić tę działkę i na tej dokupionej zaczynać budowę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hawel2019    0

Witam wszystkich,

Mam wątpliwości odnośnie wymagań w ramach programu MR. Byłbym wdzięczny za pomoc przy ich rozwianiu. Dokładnie chodzi mi o kilka kwestii:

1) Czy punkty za przekazanie gospodarstwa w całości są przyznawane wyłącznie w sytuacji, gdy jest ono przekazane na własność? Czy przejęcie części gospodarstwa na własność (pow. 80%), a pozostałej części w postaci dzierżawy na 10 lat wyklucza uzyskanie 3 pkt.?

2) Czy punkty za wykształcenie przyznawane są wyłącznie, gdy osoba ubiegająca się o dofinansowanie posiada odpowiednie kwalifikacje w dniu składania wniosku? Czy w przypadku zobowiązania się do uzupełnienia wykształcenia w ciągu 3 lat punkty nie są już przyznawane?

3) Czy miejsce zameldowania osoby ubiegającej się o dofinansowanie ma znaczenie?

4) Czy powierzchnia gospodarstwa będąca kryterium otrzymania wsparcia, określana jest na podstawie powierzchni z rejestru gruntów, czy też na podstawie powierzchni zgłaszanych do dopłat?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343
3 godziny temu, Hawel2019 napisał:

Witam wszystkich,

Mam wątpliwości odnośnie wymagań w ramach programu MR. Byłbym wdzięczny za pomoc przy ich rozwianiu. Dokładnie chodzi mi o kilka kwestii:

1) Czy punkty za przekazanie gospodarstwa w całości są przyznawane wyłącznie w sytuacji, gdy jest ono przekazane na własność? Czy przejęcie części gospodarstwa na własność (pow. 80%), a pozostałej części w postaci dzierżawy na 10 lat wyklucza uzyskanie 3 pkt.?

2) Czy punkty za wykształcenie przyznawane są wyłącznie, gdy osoba ubiegająca się o dofinansowanie posiada odpowiednie kwalifikacje w dniu składania wniosku? Czy w przypadku zobowiązania się do uzupełnienia wykształcenia w ciągu 3 lat punkty nie są już przyznawane?

3) Czy miejsce zameldowania osoby ubiegającej się o dofinansowanie ma znaczenie?

4) Czy powierzchnia gospodarstwa będąca kryterium otrzymania wsparcia, określana jest na podstawie powierzchni z rejestru gruntów, czy też na podstawie powierzchni zgłaszanych do dopłat?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Same trudne pytania. W rozporządzeniu jest napisane ze przejęcie w całości musi być na własność , wiec na własność . Punkty są przyznawane za wykształcenie w momencie składania wniosku .zameldowanie nie ma znaczenia .co do powierzchni to jest wątpliwa sprawa . Dla Arimr lepiej jak powierzchnia użytków jest powierzchnia z dopłat . Ale myśle ze powierzchnia z rejestru jest tez do wybronienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zaczołem czytać kilka stron do tyłu i w końcu sam nie wiem jak to w końcu jest. Niby w dniu składania wniosku trzeba być właścicielem gospodarstwa a we wniosku trzeba wpisać co się przejmie?? To jak to w końcu jest??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na dzień składania wniosku musisz mieć tytuł prawny do minimum 1 ha. Może to być na podstawie umowy dzierżawy. A w biznesplanie musisz uwzględnić działki, które przejmiesz.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

otoz to

spotykasz sie z tym ze 1 ha ktory nalezy miec w momencie skladania wniosku chca zeby byl dzierzawa dlugoterminowa z data pewna ??

bo ja tak ale uwazam ze to troche przegiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No a nie może tuz przed złożeniem wniosku normalnie przepisać gospodarstwa notarialnie a nie jakieś kombinacie??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
8 minut temu, masa24 napisał:

otoz to

spotykasz sie z tym ze 1 ha ktory nalezy miec w momencie skladania wniosku chca zeby byl dzierzawa dlugoterminowa z data pewna ??

bo ja tak ale uwazam ze to troche przegiecie

Tak. Zawsze robię umowę dzierżawy z potwierdzeniem podpisów.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343
18 minut temu, andrzej2110 napisał:

No a nie może tuz przed złożeniem wniosku normalnie przepisać gospodarstwa notarialnie a nie jakieś kombinacie??

mozesz , a nie latwiej zrobic dzierzawe a pozniej w ramach premii odkupic gospodarstwo? bedziesz mial premie rozliczona i kase w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Za premię chce kupić ziemie od sąsiada.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dlatego nie chce jakiś kombinacji z dzierżawami tylko normalne przepisanie aktem notarialnym.

Czy wiesz kiedy dokładnie będzie nabór?? Trafiłem w necie że był wniosek o zmianę wysokości premii do 200 tys. Są na to szanse??

Edytowano przez andrzej2110

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nabór wkrótce. Według haromonogramu jeszcze w marcu. A premia nic się nie zmienia. 150 tyś. Tak jak było dotychczas. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Wiadomo kiedy sie zmieni wysokosc na 200tys?

Mam jeszcze pytanie jaka uprawa latwo zwiekszyc wielkosc ekonomiczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zmiana dotycząca wielkości będzie zapewne dopiero w nowej perspektywie. Co do zwiększenia wielkości ekonomicznej polecam najprościej słonecznik na kwiaty.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Wlasnie o nim myslalem ale powiedz mi jak wyglada kwestia siewu musze miec sprzet do tego czy moge np rozsiewaczem? I czy beda wymagane faktury albo czy inaczej bede musial udokumentowac sprzedaz czy jak wyrosna moge np zaorac ? 

3 minuty temu, freetaxi napisał:

Zmiana dotycząca wielkości będzie zapewne dopiero w nowej perspektywie. Co do zwiększenia wielkości ekonomicznej polecam najprościej słonecznik na kwiaty.

Czyli nabor za rok tez 150tys?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Siać możesz jak chcesz. Nie trzeba mieć żadnych faktur dokumentujących sprzedaż. Słonecznik masz mieć w dopłatach bezpośrednich, bo tak wykazujesz zwiększenie wielkości ekonomicznej. A co do kwestii kwoty w naborze za rok to nie wiadomo. Dopiero zwiększyli kwotę pomocy. A jak będzie? Trudno się wypowiadać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432
6 minut temu, freetaxi napisał:

Siać możesz jak chcesz. Nie trzeba mieć żadnych faktur dokumentujących sprzedaż. Słonecznik masz mieć w dopłatach bezpośrednich, bo tak wykazujesz zwiększenie wielkości ekonomicznej. A co do kwestii kwoty w naborze za rok to nie wiadomo. Dopiero zwiększyli kwotę pomocy. A jak będzie? Trudno się wypowiadać. 

Rozumiem dzięki za odpowiedz planuje skladac wniosek w nastepnym naborze bo bede mial 4 lata stazu i srednie wyksztalcenie zalicza mi wyksztalcenie 

A powiedz mi jeszcze jak będzie nabor np marzec 2022 to uprawy beda liczone z 2021 czy z 2022?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wielkość ekonomiczna jest liczona zawsze z roku, w którym składamy wniosek o przyznanie pomocy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A jak jest liczona żywotność ekonomiczna w przypadku bydła?? Czy jest brany stan średnioroczny czy na dzień złożenia wniosku??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Jak mam w biznesplanie wpisane loszki hodowlane to musi do faktury być dołączone zaświadczenie hodowlane? czy mogę kupić loszki i tylko na fakturze mieć napisane loszki hodowlane i to wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    57
12 godzin temu, andrzej2110 napisał:

A jak jest liczona żywotność ekonomiczna w przypadku bydła?? Czy jest brany stan średnioroczny czy na dzień złożenia wniosku??

Stan średnioroczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenek96    0

Panowie jeżeli do biznesplanu dałem wycenę ciągnika 175tys to muszę go kupić w tej cenie czy mogę tańszy albo droższy? I czy muszę zmieniać biznesplan jeżeli za inną kwotę go kupię? Decyzję już dostałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj