TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
masa24    2344

Przy składaniu wniosku ma być 1 ha w dzierżawię . W Bp opisujesz jakie działki przejmiesz i masz to zrobić w czasie 9 mc od decyzji 

1 ha najlepiej na 10 lat umowa podpisana w gminie lub u notariusza . Wiem ze rozporządzenie tego nie wymaga , w pytaniach i odpowiedziach tez tego nie wymagają jednak oddziały tak chcą niektóre 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Ale jeśli mam przepisane 7 ha to 4,4 ha które zamierzam kupić musi być w dzierzawie do biznesplanu bo doradca mówi że nie przejdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Nie rozumiem . Jak dobrze rozumiem to z jakimś jelopem współpracujesz . Z jakiego województwa jesteś ? Masz 7 ha na siebie już i chcesz kupić 4?

jezeki tak to wystarczy ze w momencie składania wniosku masz własność . Nie trzeba żadnej innej dzierzawy tylko Bp pisze się jakie działki przejmiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Kujawsko-pomorskie 

Ale premię mogę przeznaczyć na zakup tych 4.4 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

mozesz

tylko zalezy jak na to patrzec, byc moze w pewnym wzgledzie ma on racje

jak w bp napiszesz na te 4 ha ze to bedzie wlasnosc w ciagu 9 miesiecy od dnia decyzji, to nie wyplaca ci 120 000 zanim nie kupisz tych 4 ha

jak w bp napiszesz ze to dzierzawa dlugoterminowa, to po decyzji robisz umowe dzierzawy na 10 lat z data pewna, i skladasz wniosek do arimr o wyplate.  dostajesz kase i mozesz kupowac

powiedz jak wyglada wielkosc ekonomiczna na tych gruntach? ile masz so? jakie uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No nie wiem co zasiać by uzyskać te ESU  ciężko przy samej roslinnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

to po co ci ten doradca skoro robi ci wniosek i nie zwraca uwage na to ze masz miec 13 000 euro wielkosci ekonomicznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

poczytaj forum to sie dowiesz.  masz kretyna za doradce a ja nie lubie przekazywac wiedzy niekompetentnym osobom. temat co zasiac zeby podbic so jest czesto przewijany na forum ale nie powiem ci tego z tego wzgledu ze nie lubie uczyc kogos kto bierze pieniadze a sam nie ma za grosz kreatywnego myslenia i sprytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9
Napisano (edytowany)

Witam, minęło mi 5 lat od wypłaty pierwszej raty, i teraz pytanie czy na tą samą ziemię może inna osobą wziąć młodego rolnika?

Edytowano przez kamik90
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

A skąd Tera można wiedzieć jaka kasa na co była brana zresztą pewnie łatwo można to obejść znając życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie można. Rozporządzenie to reguluje konkretnie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Sprawdzą w systemie czy na dane działki ktoś otrzymał pomoc. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9
27 minut temu, snickers_2005 napisał:

I bardzo dobrze że nie może 😊

Że tak się zapytam, czemu bardzo dobrze? Życzliwy człowiek?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545
2 minuty temu, freetaxi napisał:

Sprawdzą w systemie czy na dane działki ktoś otrzymał pomoc. 

Wiem jak to obejść ale nie zdradzę tu tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Podejrzewam że da się to zrobić jesli obecny właściciel sprzeda te działki a nie przekaże w darowiznie. Może jest na to inny sposób tego nie wiem. Bardzo dobrze że są utrudnienia bo każda dotacja powinna być odpowiednio wykorzystana, a nie kombinacja jak trójka rodzenstwa ma wziąć kasę jeden po drugim, później wyprowadzić pieniądze a kasę w domy czy mieszkania lokować. Nikomu nie zazdroszczę sam brałem w 2020 mr a teraz mgr i siedzę w tym od lat. Po za tym 5 letni okres zobowiązania i tak jest wg mnie śmiesznie krótki. Jesli ktoś chce prowadzić gospodarstwo tylko 5 lat to w ogóle nie powinien pieniędzy dostać bo z punktu widzenia całego prow jest to wyrzucanie funduszy w błoto. Możecie mnie linczować ale pieniądze z prow tylko dla prawdziwych rolników bez kombinacji. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
3 godziny temu, henio2 napisał:

Wiem jak to obejść ale nie zdradzę tu tego

No to obejdź 

 

6 minut temu, snickers_2005 napisał:

 

Podejrzewam że da się to zrobić jesli obecny właściciel sprzeda te działki a nie przekaże w darowiznie. Może jest na to inny sposób tego nie wiem. Bardzo dobrze że są utrudnienia bo każda dotacja powinna być odpowiednio wykorzystana, a nie kombinacja jak trójka rodzenstwa ma wziąć kasę jeden po drugim, później wyprowadzić pieniądze a kasę w domy czy mieszkania lokować. Nikomu nie zazdroszczę sam brałem w 2020 mr a teraz mgr i siedzę w tym od lat. Po za tym 5 letni okres zobowiązania i tak jest wg mnie śmiesznie krótki. Jesli ktoś chce prowadzić gospodarstwo tylko 5 lat to w ogóle nie powinien pieniędzy dostać bo z punktu widzenia całego prow jest to wyrzucanie funduszy w błoto. Możecie mnie linczować ale pieniądze z prow tylko dla prawdziwych rolników bez kombinacji. 

Forma przekazania nie ma nic do rzeczy . Nie przyznaje się pomocy na grunty które były w momencie składania wniosku o płatność końcowa lub płatność 1 raty u innej osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545
11 minut temu, snickers_2005 napisał:

 

Podejrzewam że da się to zrobić jesli obecny właściciel sprzeda te działki a nie przekaże w darowiznie. Może jest na to inny sposób tego nie wiem. Bardzo dobrze że są utrudnienia bo każda dotacja powinna być odpowiednio wykorzystana, a nie kombinacja jak trójka rodzenstwa ma wziąć kasę jeden po drugim, później wyprowadzić pieniądze a kasę w domy czy mieszkania lokować. Nikomu nie zazdroszczę sam brałem w 2020 mr a teraz mgr i siedzę w tym od lat. Po za tym 5 letni okres zobowiązania i tak jest wg mnie śmiesznie krótki. Jesli ktoś chce prowadzić gospodarstwo tylko 5 lat to w ogóle nie powinien pieniędzy dostać bo z punktu widzenia całego prow jest to wyrzucanie funduszy w błoto. Możecie mnie linczować ale pieniądze z prow tylko dla prawdziwych rolników bez kombinacji. 

Dokładnie a nie rok siedzenia na KRUS a potem normalnie idzie do roboty a rodzice dalej zasuwają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

Dostaliście już decyzję bo mówili że styczeń-luty ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Nie narazie cisza może pod koniec lutego coś się pojawi 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj