TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafix255    39
12 godzin temu, ThePerkins napisał:

Co się tak niecierpliwisz :D , pewnie i tak większości przyślą poprawkę 

NIe niecierpliwie jestem ciekaw jak oni to ruszą... A najlepsze ze w biznesplanie mam opasy do utrzymania, więc zobaczymy jakie będą wzrosty ESU przy zakazie uboju....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Witam, mam mieć kontrole z wiązku z premią dla młodego rolnika. Jak wygląda taka kontrola? Zaglądają tylko do papierów, czy chodzą również po obejściach, albo w oborze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinerki    0

Dzień dobry,

chciałem  zapytać o taką sprawę jak częściowe przepisanie gospodarstwa na dzieci w celu ubiegania się o premię "młody rolnik" gdy brakuje jeszcze kilku lat do emerytury?

Taki wątek znalazłem:

https://www.agrofoto.pl/forum/topic/91037-darowizna-czesci-gosp-na-premie-mlody-rolnik/?ct=1601966728

 

Czy jest to dalej możliwe?

Jak część gosp. musi zostać przepisana? Wystarczy 1ha?

na stronie arimru piszą o 1ha?  a na forum o średniej ha dla województwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonio    2

To zależy od województwa, na młodego wystarczy 70% średniej wojewódzkiej ale reszte musisz dobrać dzierżaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W momencie składania wniosku o przyznanie pomocy musisz mieć tytuł prawny do 1 ha. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

witam mam kolejne pytanie dotyczące mr z naboru 2015 a mianowicie w pierwszej wersji biznesplanu mialem wpisane tylko i wyłącznie grunty które mam na własność. jesienia 2019 r mialem rozliczenie po 3 latach i musiałem składać korekte biznesplanu żeby dopisac dzierżawy oczywiście zgode dostałem. i tak z wujkiem mialem umowe na 10 l ale z możliwością wczesniejszego rozwiazania umowy na wypadek gdyby chcial to sprzedać i nastal wlasnie ten momet że chce sprzedac a mi nie uśmiecha się kupowac tych gruntów bo sa pod zabudowaniami ( ruina) i czy dało by rade teraz biznedplan zmienic?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Oczywiście. Możesz wyrzucić te działki z biznesplanu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

wielkie dzieki za odpowiedz z doswiadczenia wiesz czy agencja robi jakieś problemy bo wzrost gospodarstwa bez tych dzialek i tak będę miał 40%


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie problemu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonio    2

Wie ktoś czy w MR też są ogłaszane listy rankingowe jak w MGR, i po jakim czasie agencja je ogłasza?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hangar1    0

Mam takie pytanie czy jak złozyłem w tym roku na restruktyzacje małych gospodarstw czy moge bez problemu w 2021 złozyc na młodego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manieksch    0

Jest ktoś z podlaskiego z naboru 2019 co dostał pierwszą ratę premii?  Złożyłem wniosek o płatność pierwszej raty 3 sierpnia i do dzisiaj nic nie ma. Toche sie niecierpliwie bo mam sfinansować zakup ziemi na którą mam umowę przedwstępną. Z osobą która sprzedaje mi ziemie ustalilismy ze transakcje przeprowadzimy na początku listopada. Jesli kasa do tej pory nie przyjdzie to bedzie lipa własciciel nie bedzie chciał dłuzej czekac i sprzeda ziemie komus innemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@hangar1 restrukturyzacja małych gospodarstw wyklucza się z młodym rolnikiem.

@manieksch najprościej to łap za telefon i dzwoń do swojego oddziału regionalnego. Ustalisz co się dzieje z wnioskiem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, manieksch napisał:

Jest ktoś z podlaskiego z naboru 2019 co dostał pierwszą ratę premii?  Złożyłem wniosek o płatność pierwszej raty 3 sierpnia i do dzisiaj nic nie ma. Toche sie niecierpliwie bo mam sfinansować zakup ziemi na którą mam umowę przedwstępną. Z osobą która sprzedaje mi ziemie ustalilismy ze transakcje przeprowadzimy na początku listopada. Jesli kasa do tej pory nie przyjdzie to bedzie lipa własciciel nie bedzie chciał dłuzej czekac i sprzeda ziemie komus innemu.

Ja czekałem około 110 dni. 90 jest na wydanie decyzji do przelewu do Warszawy i później do trzech tygodni powinny być. Bo to warszawa wysyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kumon    0

Witam. Złożyłem w lipcu 2020r. wniosek o młodego rolnika. Decyzja będzie pewnie w lutym 2021 i moje pytanie brzmi kiedy muszę przejść na KRUS. Tzn. w lutym 2021 przejmę gospodarstwo w całości od rodziców i rozpocznę prowadzenie działalności rolniczej (akt notarialny) i od tego momentu faktury z tyt. prowadzonej działalności rolniczej będą już na mnie. Aby zrealizować plan inwestycji muszę kupić grunty od osoby obcej. Po przekazaniu gospodarstwa będę chciał złożyć wniosek o płatność I raty pomocy w jak najszybszym terminie. Jednakże pracuję zawodowo i będę musiał zrezygnować z pracy zawodowej lub przejść na umowę zlecenie aby przejść na KRUS. Kiedy muszę to zrobić. Czy już muszę być na KRUSie przed złożeniem wniosku o płatność I raty pomocy czy też przed otrzymaniem I raty pomocy (czyli w ciągu 90 dni od dnia złożenia wniosku o płatność I raty pomocy). Jak to było  u was w praktyce. Myślicie że najbezpieczniej byłoby przejść na KRUS już w momencie skladania wniosku o płatność I raty. Jakie są wasze doświadczenia. Dalej planuje być na umowie zlecenia, jednakże wynagrodzenie nie będzie mogło być wyższe od najniższej krajowej tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2020 o 18:35, kumon napisał:

Witam. Złożyłem w lipcu 2020r. wniosek o młodego rolnika......

Od wydania decyzji masz 9 miesięcy na przejęcie gruntów, które deklarowałeś w biznes planie.

Od osoby obcej nie muszą być kupione grunty można też od rodziny.

Najbezpieczniej przejść na KRUS w momencie złożenia wniosku o płatność.

Jeżeli będziesz kupował ziemię z premii młodego rolnika pamiętaj też że musisz mieć decyzję pozytywną z Kowr.

Możesz dorobić na KRUSIE określoną kwotę chyba na 2020r. 2600 brutto i tylko na umowę zlecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

Ile punktów dostanie kandydat na młodego rolnika posiadający dyplom technik rolnik po szkole policealnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
Dnia 5.11.2020 o 19:52, maverick1983 napisał:

Od wydania decyzji masz 9 miesięcy na przejęcie gruntów, które deklarowałeś w biznes planie.

Od osoby obcej nie muszą być kupione grunty można też od rodziny.

Najbezpieczniej przejść na KRUS w momencie złożenia wniosku o płatność.

Jeżeli będziesz kupował ziemię z premii młodego rolnika pamiętaj też że musisz mieć decyzję pozytywną z Kowr.

Możesz dorobić na KRUSIE określoną kwotę chyba na 2020r. 2600 brutto i tylko na umowę zlecenia.

A co jeżeli mam wpisane w umowę zlecenie stawkę godzinowa A nie miesięczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj