TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

beata12596    298

Czy w nowym naborze wniosków można premię wykorzystać na zakup gruntów od rodziców tak jak to było w poprzednim roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o zakupie ziemi na MR,

Zatem zamierzam przeznaczyć te pieniądze na zakup ziemi i muszę do tego dobrać kredyt. I dziś się dowiedziałem że może być problem z tym, że tej ziemi co mam zamiar kupić nie można dać pod zastaw banku bo wtedy niejako bank będzie współwłaścicielem tejże ziemi. Miał ktoś taki problem? Lub wie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
10 godzin temu, masa24 napisał:

Owszem

Obiło mi się o uszy, że w maju weszła ustawa o covid, która znosi tą możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298
2 godziny temu, masa24 napisał:

To złe obiło ci się o uszy

Oki, dzięki, jeden problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franek1995    0

Witam czy przyznają mi punkty za  wiek pomiedzy przekazującym gospodarstwo jeżeli przejołem je w czasie  nabory ale przed złożeniem wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PTrend    3

Witam, mam pytanie odnośnie obecnego naboru.

Załóżmy że mam w tej chwili 1ha ziemi oraz około 8-9ha do przekazania od rodziców. Wpisując to w biznesplan w okresie wyjściowym wpisuje uprawy obecne czy te które planuje na następny rok (dodam że jak wpisze zgodnie ze stanem obecnym nie będę miał minimalnych 13tys euro). Stąd też moje pytanie, bo zasiać trochę słonecznika w następnym roku nie problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Uprawy bierzemy z dopłat w 2020 roku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
1 godzinę temu, PTrend napisał:

Witam, mam pytanie odnośnie obecnego naboru.

Załóżmy że mam w tej chwili 1ha ziemi oraz około 8-9ha do przekazania od rodziców. Wpisując to w biznesplan w okresie wyjściowym wpisuje uprawy obecne czy te które planuje na następny rok (dodam że jak wpisze zgodnie ze stanem obecnym nie będę miał minimalnych 13tys euro). Stąd też moje pytanie, bo zasiać trochę słonecznika w następnym roku nie problem ;)

Ratuj się ulami , hodowla jeżeli masz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PTrend    3

No i tu jest problem, a może macie jeszcze jakiś sposób na zwiększenie wartości ekonomicznej? Jakiś poplon dodający dużo eurosow na papierze czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

A jak to jest jesli bierze sie uprawy z roku 2020 a ktos ma 9ha to nie pisze we wniosku jaka uprawa to mozna cos zamienić czy jakos sprawdzaja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Hodowla albo zwiększenie areału tylko ratuje.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435
45 minut temu, freetaxi napisał:

Hodowla albo zwiększenie areału tylko ratuje.

Mam pytanko bo Ty siedzisz w temacie rodzice maja osobne gospodarstwa jesli tata przepisze cale gospodarstwo a mama da mi w dzierzawe 4 ha to czy pozniej w biznesplanie moge wpisac ze chce za premie kupic ta ziemie co dzierzawie ? Czy tak mozna ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Można. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jumar7    3

Czyje dane podać we wniosku jako przekazującego jeśli gospodarstwo przekazują rodzice - wniosek o dopłaty składał ojciec, część działek jest tylko ojca część stanowi współwłasność małżeńską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PTrend    3

W harmonogramie jest jeszcze mowa o naborze w lutym 2021, czyli stan upraw będzie brany z wniosku z 2021 roku? Jeżeli tak to pozostaje mi liczyć na uruchomienie tego naboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zawsze bierzemy pod uwagę uprawy z roku, w którym składamy wniosek.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21

Czy można starać się o 2 ratę przed spłaceniem kredytu na daną maszynę? 

 


-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. 

  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franek1995    0

Witam czy wystarczy że  we wniosku obszarowym wpisałem słonecznik żeby naliczyli mi so jako ozdobny?

Edytowano przez franek1995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj