TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
masa24    2343

Policz so czy złapiesz próg 13 000. 
około 50 kw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
30 minut temu, masa24 napisał:

Policz so czy złapiesz próg 13 000. 
około 50 kw 

Próg złapię bez problemu, tytoń ma duży przelicznik. 50 kw to maks co mogę dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

zalezy dla którego regionu ten przelicznik bo znacznie się różnią 

a jaka moc cię zadowala? 
z zasad doboru maszyn wychodzi około 50 kw. Można kombinować z tym ze duza odległość do działek , ze potrzebujesz mocniejszego ciagnika bo masz duże maszyny , bo ciężka glina. Próbować można 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk94    1

chciałbym się dowiedzieć czy jeśli bede miał 3 ha ziemi na własność od rodziców i reszte chciałbym dokupic od sąsiada za premie młodego rolnika czyli jakieś 3,5 ha plus bede miał dzierżawy ok 3 ha  na 10 lat przejdzie mi takie coś ? woj.łódzkie wielkość ekonomiczna osiągnieta ponieważ posiadamy duzo zwierzat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Przejdzie 

z tymże zanim wypłaca ci premie będziesz musiał najpierw stać się właścicielem/ posiadaczem gospodarstwa. 
Czyli najpierw musisz mieć gospodarstwo o powierzchni 7.92 z tego 70 % musi być własne lub dzierżawa z kowr  i dopiero wtedy złożysz wniosek o wypłatę 1 raty premii

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

@masa24 jesteś pewny, że można tak zrobić, że kupi 3ha od sąsiada za swoje, później złoży wniosek o pierwszą ratę i powie, że pierwszą ratę przeznacza na ziemię którą już kupił przed złożeniem wniosku o pierwszą ratę? Czyli czy można uznać zakup ziemi poczyniony przed złożeniem wniosku o pierwszą ratę?

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Tak

Przecież jest napisane wyraźnie ze można robić inwestycje po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy

Z tymże ze musi to grać z biznesplanem . Musi tam wpisać ile ha po ile kupi i z tego się wywiązać 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913

Tylko potem musisz osiągnąć średnią krajową, byłem u babki która pracowała w agencji przy wnioskach i tak powiedziała ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Kolego wymogiem koniecznym jest osiągniecie średniej krajowej lub średniej wojewódzkiej jeżeli jest niższa niż srednia krajowa wiec Ameryki ta kobieta nie odkryła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913

Jestem z mazowieckiego i jest to 8,75 ha czy ile tam dokładnie. Do 3 lat trzeba osiągnąć tą średnią krajową czy jak bo sam nie wiem....

101095306_1334570033407047_5709949193699721216_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Składając biznesplan określasz jakie działki już masz lub przejmiesz w roku wyjściowym . Powierzchnia nie może być mniejsza niż srednia krajowa lub wojewódzka. Od momentu dostania decyzji o przyznaniu pomocy masz 9 miesięcy żeby wejść w posiadanie gospodarstwa które podałeś w biznesplanie w roku wyjściowym a tym samym masz osiągnąć srednia 

Nie trzeba , w twoim przypadku osiągasz wojewódzka . Więcej do tej kobiety nie idź albo zadzwoń żeby zastanowiła się co mowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913

Tylko , że to już druga mi tak powiedziała ... a dla mnie jest dużą różnica mieć tą średnią wojewódzką a krajową ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 godzin temu, masa24 napisał:

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu MR ma 9 miesięcy żeby przejść na KRUS a potem na nim pozostać przez 12 miesięcy także w tym okresie praca na pełen etat odpada

Czyli albo pracodawca pójdzie na rękę o zatrudni na czarno na okres roku albo z tego co czytałem umowa-zlecenie i najniższa krajowa przejdzie bo można się w tedy ubezpieczyć w krus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Chłopaki jak to jest z tymi 24 miesiącami od rozpoczęcia działalności ? Bo u mnie sytuacja jest taka, że 1 czerwca uzyskałem numer producenta, a wniosek o dopłaty pierwszy złożyłem 10 czerwca 2018.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Kupiłeś to , dziedziczyles? Jaka uprawa byka we wniosku o dopłaty 2018?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

kupione od KOWR w przetargu nieograniczonym, ugór, nie było działki w płatnościach w 2018 roku. Chodzi mi o to, że 10 czerwca złożyłem wniosek o dopłaty, a 1 czerwca się zarejestrowałem. W jednym z biur wojewódzkich powiedzieli mi,  że będzie się liczyła data złożenia pierwszego wniosku o dopłaty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Nic nke rozumiem . Składałeś wniosek o dopłaty 10 czerwca 2018 roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Tak jak pisałem: 01.06.2018 złożyłem wniosek o nadanie nr. producenta. 10 czerwca.2018 roku złożyłem wniosek o dopłaty na działki (ustne umowy dzierżawy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

No i o to pytam . Co było posiane na działkach w 2018 roku

Jeżeli nie miales tytułu prawnego może być dzień złożenia wniosku o dopłaty jeżeli udowodnisz ze nie zacząłeś działalności przed tym dniem 

wiec jak była pszenica ozima lub rzepak ozimy we wniosku o dopłaty to mogą czepić skr ze zacząłeś dzialalnosc przed dniem złożenia wniosku

zalezy pewnie od oddziału i osoby sprawdzającej . Powinni przyjąć dzień złożenia wniosku no ale maja furtkę żeby cię tez odrzucić . Chyba ze to była laka lub zboża jare 

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj