TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mati0907    3

Czy jak moja narzeczona złożyła by wniosek na MR na moje działki i by dostała pozytywną decyzję, to po ślubie ziemia była by tak jakby też ją własnością  czy trzeba by to było jakoś dodatkowo załatwiać żeby miała te 70% własności swojej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol259    1

Polecam wszystkim "młodym rolnikom"obejrzenie tego filmiku. Można w nim znaleźć odpowiedź na wiele pytań. Wiadomo że kilka szczegółów nie jest aktualne lecz większość na pewno jest bez zmian - o ile nabór w tym roku w ogóle się odbędzie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@ThePerkins nie planuje się zmian w rozporządzeniu jeśli chodzi o młodego rolnika w 2020.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowak5425    61

A na ile wcześniej zazwyczaj jest ogłaszany nabór ?


Zapraszam na kanał YouTube : Nowakowsky. Filmiki  z budowy własnych konstrukcji oraz różnych remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3

Czy nie posiadając jeszcze ziemi ale mając możliwość przepisania od kogoś na ten moment 2 ha mogę złożyć wniosek na MR i po otrzymaniu decyzji zakupić ziemię do wymaganych 8 ha w mazowieckim ? Przysługuje mi w takiej sytuacji premia? Co konkretnie od kogoś muszę otrzymać całość i nie ma możliwość zakupu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. W trakcie składania wniosków musisz mieć średnia krajową lub wojewódzką. Najpierw się postaraj o to by mieć te określoną powierzchnię i dopiero skladaj. 

Jak nie zdobędziesz całości powierzchni to lepiej nie bierz tych 2 ha na siebie tylko na rodzica lub kogoś zaufanego bo jak weźmiesz to automatycznie masz rok lub dwa na złożenie wniosku. Po tym czasie przepada możliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Absolutnie nie. W mazowieckim trzeba utworzyć gospodarstwo o wielkości minimum średniej wojewódzkiej. W momencie składania wniosku o pierwszą ratę trzeba mieć już ten areał. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie....Województwami, w których obowiązuje średnia wojewódzka a nie krajowa są: lubelskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, podkarpackie, śląskie i świętokrzyskie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Kurde, babka mi powiedziała ,że ( jestem z mazowieckiego ) do momentu złożenia wniosku o 1 ratę muszę mieć tą średnią wojewódzką ( 8,68 chyba ). Potem mam czas przez te 3 lata aby osiągnąć średnią krajową ( chyba tam 10.9 ha ). Punkty i tak mnie nie obchodzą bo lekką ręką mam co najmniej 9 ...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pani się chyba pomieszało z młodym rolnikiem z PROW 2007-2013. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Nie wiem jak było w latach 7-13 ale teraz to się liczy wartość ekonomiczna a nie powierzchnię. Wniosek składałem w roku ubiegłym i nikt nic nie wspomniał o tym aby powierzchnia gospodarstwa musiała przekroczyć jakąś średnią krajową.

 

ThePerkins

przy składaniu wniosku o pierwszą ratę musisz zrealizować biznesplan czyli przejąć grunty deklarowane w  biznesplanie, ewentualne nabycie zwierząt, i przede wszystkim osiągnąć dzięki temu minimalną wielkość ekonomiczną. A w kolejnych latach podnieść ją i utrzymać przez 4 czy 5lat.

 

Edytowano przez grzesiekrolnik
Bo tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307
Napisano (edytowany)

Raczej przy składaniu o 2 ratę trzeba zrealizować biznesplan.Wiosek o pierwszą ratę wymaga tylko dokumentu który potwierdzi realizację biznesplanu-że zaczynamy robić coś co mamy wpisane w biznesplan.

Edytowano przez adam131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928
Napisano (edytowany)

Z tego co zrozumiałem to muszę przez te 3 lata osiągnąć ten wzrost , czyli nie muszę od razu w pierwszym roku bo naganiał będę sztukami ( najłatwiej ). Z tego co widzę , to chyba będzie trzeba zmienić prowadera w takim razie, bo dla mnie to jest duża różnica jeśli wystarczyłoby mi 8 z hakiem a 11 ... 

Polecacie kogoś z Mazowieckiego ?

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest w odr (w moim przypadku) . Mam jedną panią prowadząca, ma moje dane, kopie dokumentów i wypełniła mi wszystkie wnioski. Nie latam po kilku osobach bo to jest tylko problem. 

Generalnie trzeba kogoś myślącego i kogoś kto się zna. Ale też samemu trzeba być ogarniętym i pilnować się

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

Siema Wam!! Wiecie może cos kiedy planują ogłosić nabór na Młodego Rolnika? Bo mówili coś o maju a tu narazie cisza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteko1    44
Napisano (edytowany)

Jeszcze zostało 28 dni maja :D 

Edytowano przez barteko1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

x

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlozki    2

A czy przypisując ziemię notarialnie,  trzeba także działkę z budynkami ? 

Nie chcę budynków, samą ziemię chcę. Czy da tak radę, przejdzie wniosek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Tak, mój brat ma ziemię na siebie i musi  do tego jeszcze trzymać trzodę więc nr gospodarstwa jest na adres zamieszkania i ma do tego jedna chlewnie w użyczeniu ale nie na własność 

A dlaczego nie chcesz tych budynków? 

Edytowano przez grzesiekrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, damianlozki napisał:

A czy przypisując ziemię notarialnie,  trzeba także działkę z budynkami ? 

Nie chcę budynków, samą ziemię chcę. Czy da tak radę, przejdzie wniosek? 

nie musisz mieć na siebie budynków, wystarczy sama ziemia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alkhor    0

Kto może otrzymać wsparcie

Młody rolnik – osoba, która ma nie więcej niż 40 lat

A jak to jest jak np. ktoś w styczniu kończy 40 lat to mając 40 lat jeszcze się łapie czy też już nie?

Inne pytanie jak miałem przepisaną ziemię w 2017, ale nic z tym nie robiłem dopłaty brał brat to łapię się na program? Bo było coś takiego, że pod program podchodzą osoby, które rozpoczęły gospodarzyć 24 miesiące od stania się rolnikiem czyli do dwóch lat od otrzymania ziemi w momencie składania wniosku, ale rok temu jak dzwoniłem to kobitka na infolinii coś mówiła, że jak nie składałem o dopłaty mam czyste konto to mogę się starać.

I ostatnie pytanko.

 

Gospodarstwo młodego rolnika:

  • ma powierzchnię UR równą co najmniej średniej krajowej, a w przypadku gospodarstw położonych w województwie o średniej niższej niż krajowa – równą co najmniej średniej wojewódzkiej, oraz nie większą niż 300 ha

W momencie składania wniosku gospodarstwo musi mieć już te średnią wojewódzką czy mogę dokupić ziemi później, żeby spełnić warunki i nie zwracać dotacji?

  • ma wielkość ekonomiczną nie mniejszą niż 13 tys. euro i nie większą niż 150 tys. euro.

Tak samo i tu muszę w momencie składania wniosku mieć już wartość ekonomiczną gospodarstwa te 13 000 euro czy aby program został zaliczony muszę dobić do wartości 13 000 euro aby nie zwracać kasy?

Pisaliście coś o słonecznikach czyli co jak mam działkę i zasieję słonecznikami to wartość ekonomiczna diametralnie wzrośnie i tak można podnieść wartość ekonomiczną? Zawsze moim marzeniem było zasianie z hektar słoneczników może w końcu spełniłbym swoje marzenie, ale jak mam uwiązać się z systemem na 5 lat i usilnie potem pilnować ciągnika to mam wątpliwości. Moim zdaniem najlepsze są małe gospodarstwa ludzie sami o to dbają i rozwijają. Jak wszyscy będziemy dużymi to będziemy mieli nadprodukcje jak z jabłkiem i kłopoty ze sprzedażą w uczciwej cenie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj