TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Ją składałem pod koniec lutego więc dopiero nie cały miesiąc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak. Ale kolega pisał zapewne o wniosku o wypłatę pierwszej raty.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Coś około tak się zejdzie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

Ja mam takie pytanie, czy jeśli dzierżawie grunty na umowe słowną i składam na nie dopłaty od 3 lat a nie mam nic na siebie oraz nie jestem w krusie to moge sie starać o młodego rolnika?

Edytowano przez chrobi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

x

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913

Póki co przez koronę to może i naboru nie być. Najlepiej wartość podnieść zwierzętami. Masz gdzieś wykaz wartości poszczególnych upraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
z dobrego źródła wiem że wszystkie programy prow będą zawieszone a pieniądze pójdą na pomoc dla gospodarstw rolniczych i ogrodniczych które ucierpiały w wyniku wirusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

x

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
50 minut temu, zetorlublin7341 napisał:

z dobrego źródła wiem że wszystkie programy prow będą zawieszone a pieniądze pójdą na pomoc dla gospodarstw rolniczych i ogrodniczych które ucierpiały w wyniku wirusa

A co z ludźmi z naboru 2019? Pieniądze zostaną normalnie wypłacone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
11 godzin temu, Attar napisał:

Witam wszystkich

Dołączam do tematu, też będę się starał uzyskać młodego rolnika w tym roku, ale bez waszej pomocy się nie obejdzie. Jeżeli perspektywy będą marne to pewnie złożę na restrukturyzację małych gospodarstw.

Na dzień dzisiejszy największy problem mam z uzyskaniem wielkości ekonomicznej 13 tys. euro i zastanawiam się czym zwiększyć SO. W wątku o RMG ludzie piszą o słonecznikach na kwiaty. Dałoby radę?

https://kalkulator-so.pl/    prosze bardzo tu jest kalkulator można wyliczać kombinować czym podniesć co sie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Panowie ile trzeba czekać na wypłatę drugiej raty? 10.01 złożony wniosek w międzyczasie byłem wzywany dwu krotnie. Pierwszy raz faktura była źle opisana, drugim razem źle się odbiła, i sami sobie ją kserowali to było 26.02. Od tamtej pory cisza z ich strony, a kasy jak nie było tak nie ma...

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Witam

Panowie mam pytanie. Czy jest możliwość przepisania gospodarstwa rolnego z rodziców na dziecko przed czasem emerytalnym rodziców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Oczywiście ,że można.Nie ma znaczenia w jakim wieku są.Ewentualnie po przepisaniu można płacić jak za domowników i staż leci dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dotychczasowe nabory będą wypłacane ale ten co miał być na dniach nie będzie realizowany, wiem to od kolegi posła który siedzi w komisji rolnictwa , wszystkie programy mają być zawieszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Ktoś wie ile jeszcze jest kasy do wydania w ramach Mlodego rolnika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoczek1994 napisał: Panowie ile trzeba czekać na wypłatę drugiej raty? 10.01 złożony wniosek w międzyczasie byłem wzywany dwu krotnie. Pierwszy raz faktura była źle opisana, drugim razem źle się odbiła, i sami sobie ją kserowali to było 26.02. Od tamtej pory cisza z ich strony, a kasy jak nie było tak nie ma... Ja składałem wniosek o wypłatę drugiej raty ok. 10.11 a kasa przyszła 09.03 w międzyczasie jedna poprawka, kontroli na miejscu nie było. Białystok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

x

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1
Dnia 22.03.2020 o 15:22, chrobi123 napisał:

Ja mam takie pytanie, czy jeśli dzierżawie grunty na umowe słowną i składam na nie dopłaty od 3 lat a nie mam nic na siebie oraz nie jestem w krusie to moge sie starać o młodego rolnika?

Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
Dnia 23.03.2020 o 13:42, zetorlublin7341 napisał:

dotychczasowe nabory będą wypłacane ale ten co miał być na dniach nie będzie realizowany, wiem to od kolegi posła który siedzi w komisji rolnictwa , wszystkie programy mają być zawieszone

Nie wydaje mi się aby odwołali nabory które ruszą za 5 dni. Do tego potrzeba działań legislacyjnych, nie można sobie ot tak nie zorganizować naboru.Poza tym ogłosili je zaledwie 8 dni temu a wtedy już był koronawirus a nawet zamknięte granice.

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie ograniczenia bo wirus, urzędy niedostępne,ciężko cokolwiek załatwic, a rzad się wyborami martwi. Ważne by głos oddac a potem jakoś będzie, 

Edytowano przez grzesiekrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj