TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianos95    436
20 minut temu, freetaxi napisał:

Do wielkości ekonomicznej podajesz uprawy w roku składania wniosku oraz stan średnioroczny zwierząt. Budynki nie zaliczają się. 

Rozumiem a jaka wartosc ekonomiczna ma hektar laki ? Takiej co kosze 2 -3 razy do roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

498,87 euro/ha.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16

Witam,jestem po technikum rolniczym z tym ze,nie mam ostatniego egzaminu tj. tytułu technika.Będzie to jakiś większy problem żebyś uzyskać dofinansowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21

Mam trochę inne pytanie, czy należy zakupić tablice informacyjną po przyznanym programie MR? Czy to już nie jest wymagane?


-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Planowany nabór ma być w maju. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Witam a jeśli posiadam 5-6 ha na własnosć a w dzierzawe mam ponad 8 ha to czy mam szanse uzyskać taka premie dla młodego rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A w jakim województwie masz położone gospodarstwo?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryzakk1    29

Mam takie pytanie.  Czy jak posiadam działke budowlana 0,8ha okolo 5 lat  to moge starac sie o dofinansowanie młodego rolnika czy to mnie dyskwalifikuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Gospodarstwo w województwie Małopolskim średnia wojewódzka coś około 4,3ha. Tylko aktualnie gospodarstwo liczy swojego rolnego 4 ha równe ale być może wujek przepisze na mnie prawie 2 ha co dawniej było nasze ale babcia przepisała wujkowi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W małopolskim musisz utworzyć gospodarstwo o minimalnej powierzchni 4,13 ha. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kur    2

Witam,
w planie MR jest wpisany zakup gruntów rolnych od rodziców na kwotę 140 000,-. 
Jak wpisać w akcie notarialnym zakup.
30 000,- zakup z własnych środków, natomiast reszta po wypłacie I transzy z MR?
Dziękuję.


Wypełniam wnioski o dopłaty i programy rs.
607 402 513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Witam
Mam pytanie odnośnie punktowania tak jak to było przy naborze w 2019 podpunkt : Przejęcia gospodarstwa w całości:
Grunty są zapisane część na ojca część na matkę, Czy jak ojciec mi przepisze tylko swoje GR wszystkie, to wtedy to się liczy jako przejęcie w całości? Na całość do tej pory na ojca były składane tylko dopłaty bezpośrednie, czy ma to jakiś wpływ?
I drugie pytanie, mam studia wyższe licencjat nie rolnicze, czy jak przed przepisaniem GR złoże w Krusie podanie o zapłatę 3 lat wstecz składek jako domownik wtedy zaliczą mi w agencji to jako staż?

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Pytanie trochę z innej beczki - wiadomo coś czy będzie nadal 150 tyś czy może się coś zmienić na +/- ?  Szukałem tego ale nigdzie żadnych informacji, może ktoś coś wie na ten temat ? 🙂


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Póki co nie ma nawet rozporządzenia, trzeba czekać do kwietnia będzie wszystko wiadomo. Po cichu liczę , że będzie więcej bo by się przydało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Ja się nie napalam na wiecej ale też bym nie płakał 😄


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

gdzieś czytałem o planach na nowy prow to dość pokaźna kwota była, ciekawe czy wprowadzą to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pokaźna czyli ile? Chyba nie dadzą 500 000 zł?🤔🤔

Edytowano przez rolas360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteko1    44

Składacie wniosek online czy normalnie? Da rade samemu to ogarnąć czy bez doradcy się nie obędzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Ja u doradcy robię ale zamykają wszystko więc na razie za wiele się nie po działa 👎


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie będzie żadnych zmian. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Składał ktoś wniosek o płatność na mr w tym roku? Dostał ktoś już pieniądze? 

Ja trochę wątpię w te ich 90 dni terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj