TadzikC360

Młody rolnik 2020

Polecane posty

TadzikC360    16

Witam, mam kilka pytań dla osób którzy mają jakieś doświadczenie w sprawie dofinansowania Młody rolnik. Problem mój polega na tym że mam 4ha gruntów właśnych (swą one jeszcze na rodziców) i 10ha dzierżaw (umowy są nie spisane ale jest możliwość że w każdej chwili mogę spisać) , ja się uczę w technikum rolniczym (aktualnie 3 klasa) i czy za rok mógłbym ubiegać się o to dofinansowanie? Czy jest sens się starać? Czy nie ma szans? Jeżeli bym dostał to na co najlepiej przeznaczyć pieniądze? Myślałem o jakimś sprzęcie do uprawy (brak jakiegokolwiek hodowli) lub o zakupie ziemi. Z góry dziękuje za odpowiedź! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

jakbyś miał te 14ha na papierze to bardzo możliwe że dostaniesz dotacje, tylko potem musisz wykazać 10% wzrost produkcji przynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diwad8900    8

z tego co wiem to musisz mieć pola tyle co średnia województwa twojego w tym 70% swojego a 30% dzierżawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

czego oni w tej szkole teraz uczą nawet nie chce ci się wejść na stronę agencji i przeczytać o dofinansowaniu tak jak kolega wyżej napisał musisz mieć średnią województwa

  • Like 2

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

A mozna miec mniej niz srednia wojewodzka przepisanych hektarow od rodzicow a reszte dokupic z premii ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kderwisz    5

https://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-61-premie-dla-mlodych-rolnikow.html

Tu masz odpowiedzi na swoje pytania. Forum jest do pomocy ale szczytem lenistwa jest jak się nie chce wejść na stronę i przeczytać wymagań tylko na forum się poraz setny o to samo pyta. Po drugie jak nie radzisz sobie z znalezieniem strony ARIMR to pewnie biznes plan będzie pisał ci jakiś doradca i on na pewno wie najlepiej jakie są wymagania i jak je ominąć w razie czego. W końcu bierze za to kasę i umów z nim się że dostanie pieniądze po przelewie z ARIMR 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej a ja mam takie pytanie dzierzawie ziemie od wrzesnia 2014 roku do 30,12,2025 umowa u notariusza .Weszłam w program mlody rolnik pierwsz transzę dostałam luty-marzec 2015 teraz bede składac sprawozdania bo 5 lat minie od wyplaty pierwszej transzy ,czy moge zrezygnowac z dzierzawy jesli minie 5 lat od wypłaty własnie pierwszej transzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Jesli notarialnie to raczej nie. Bo wlasciciel moze sie domagac zadoscuczynienia kasy od Ciebie za to zezrywasz umowe ale dopytaj kogos bo na na 100% nie wiem

 

Mam pytanie czy jesli rodzice maja 2 oddzielne gospodarstwa 2 numery w agencji to czy moga przepisac mi jedno gospodarstwo np taty i czesc dzialek z gospodarstwa mamy i czy pozniej z premii mlody rolnik moge kupic ziemie od mamy ? Czy nie ?

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435
4 godziny temu, wojtal24 napisał:

od mamy nie będziesz mógł kupic

Dowiedzialem sie w agencji i u doradcy ze mozna kupic od rodzica ziemie i ja rozliczyc z premmi bez problemu co viekawe podobno duzo ludzi tak robi od 2018roku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Potwierdzam. Można kupić od rodziców. Rozporządzenie tego nie wyklucza.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435
29 minut temu, freetaxi napisał:

Potwierdzam. Można kupić od rodziców. Rozporządzenie tego nie wyklucza.

A mozesz powiedziec czy sa jakies zmiany proponowane albo czy cos ma się zmienic z wymogami o przyznanie premii ? 

I czy to prawda ze teraz nie bedzie trzeba jak wczesniej ze deklarowalo sie wzrost np na wiekszej iloscu bydla to trzeba bylo dokupic wiadomo a ze teraz bedzie mozna obojetnie jak ale by zwiekszyc wartosc ekonomiczna o te 10% ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Trzeba będzie zachować profil produkcji docelowej i docelową wielkość ekonomiczną. W tej sytuacji nie potrzebna będzie zgoda Agencji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435
2 minuty temu, freetaxi napisał:

Trzeba będzie zachować profil produkcji docelowej i docelową wielkość ekonomiczną. W tej sytuacji nie potrzebna będzie zgoda Agencji.

Przepraszam ze tak dopytuje ale jesli dobre rozumiem to jesli przy starcie bede mial 11ha i 17szt bydla wielkosc ekonomiczna powyzej 13 tys uzyskam premie i dokupie za premie 4 ha ziemi i to co na niej zasieje  wielkosc ekonomiczna wzrosnie okolo 4000euro to moge np trzymac mniej bydla ale zebym nie spadl ponizej wartosci poczatkowej +10%  tak ?? Czy zle zrozumialem ? 

Inaczej mowiac czy moge zmniejszyc ilosc bydla ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A to już kolego zweryfikuje Ci biznesplan. A szczegółowo czy zmieni Ci się profil produkcji.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435
4 minuty temu, freetaxi napisał:

A to już kolego zweryfikuje Ci biznesplan. A szczegółowo czy zmieni Ci się profil produkcji.

Rozumiem ale ja noe chce likwidowac bydla tylko czy moglbym zmniejszyc ilosc bydla jesli wiem ze sprelnie wymog wzrostu o 10% ? 

Kolego ty piszesz biznesplany ? Ja z lodzkiego czy podjobys sie napisania biznesplanu ?? Czy wszytsko bysmy zalatwili droga elektroniczna i jaka cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewnie będziesz mógł ale tak jak napisałem, wszystko zweryfikuje biznesplan i zmiana profilu produkcji w nim. Jeśli chodzi o przygotowanie dokumentacji to zapraszam jak zostanie ogłoszony nabór.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Dobrze jak bede skladal to sie odezwe do Ciebie w sprawie biznesplanu 

Dziekuje ze odpowiedzi 

Jesli mozesz napisz mi w tym kalkulatorze so co podaja tutaj na forum co mam wybrac majac laki ktore kosze normalnie 3 razy w roku ? Bo tam jest wiele sa laki pastwiska itd albo jak mozesz podac jaka wartosc ekonomiczna ma laka ? 

10 minut temu, freetaxi napisał:

Pewnie będziesz mógł ale tak jak napisałem, wszystko zweryfikuje biznesplan i zmiana profilu produkcji w nim. Jeśli chodzi o przygotowanie dokumentacji to zapraszam jak zostanie ogłoszony nabór.

 

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zwięrzęta będą w wyjściowym roku?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435
10 minut temu, freetaxi napisał:

Zwięrzęta będą w wyjściowym roku?

Tak bede mial byczki 

Czy grunty pod zabudowaniami podworko maja jakas wielkosc ekonomiczna ?

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Do wielkości ekonomicznej podajesz uprawy w roku składania wniosku oraz stan średnioroczny zwierząt. Budynki nie zaliczają się. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj