yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

krzysztof1987    211
1 godzinę temu, bratrolnika napisał:

W zamian mogę zaproponować c330m, rocznik 91, pierwszy właściciel, tylko w niedzielę do kościoła jezdzone, i to nie w każdą, przebieg bagatela 10000mtg, machniom???

do kościoła 

ale nie pisałeś że ten kościół w watykanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
4 minuty temu, soltys48 napisał:

2.5 albo 2.6

E, to nie, mówi że na jego ziemię to nawet 2,4 będzie przyduzy dla mocarnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Bananek napisał:

widział, ale to nie Ty chyba.

A kto by pamiętał wszystkie głupoty które człowiek robił za łepka😂

 

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, stempos1980 napisał:

Zrobił byś fotki w trzydziestce jak to jest zamontowane  chociaż ja muszę wywalić chyba całą kolumnę albo wycinki zębate zakupić nowe bo chyba są krzywe

jak chcesz to jutro mogę Ci fotki wysłać,mam w trzydziestce zamontowane już 1,5 roku i bajka jest do sześćdziesiątki też będę zakładał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580

Pytanie czy prawda czy fałsz .

Kombajn cztery bębny w młocarni, sześć wytrząsaczy, prawie 18 ton masy własnej i ponad 460 koni pod maską. A zużycie paliwa? Może się to wydawać niewiarygodne, ale najnowszy przedseryjny kombajn zbożowy Claas Lexion 6800 w trakcie testów polowych w Polsce schodził w pszenicy do rekordowo niskiego poziomu 9 litrów na hektar. Porównywalna maszyna poprzedniej generacji – kombajn Lexion 670 – potrzebował o 5–6 litrów więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256
1 godzinę temu, bratrolnika napisał:

a dalej nie chce mi się jeździć (bo pewnie będę musiał z nim jechać przywieźć jakby coś

Może ktoś coś???

Czytam i pierwsze co mi do głowy przychodzi - jak sołtys już na lawecie wiezie - patrzę post niżej - jest i on :)

1 godzinę temu, bratrolnika napisał:

 

Ostatnio zastanawiałem się czy nie pomalować przyczepy na niebiesko, i widzę że dobrze zrobiłem że nie pomalowałem, paskudnie to wygląda

 

@soltys48

Jak już o kolorach mowa - może ktoś coś doradzi.

Robi się remont obory, no i jej część - drewniana stodoła - została rozebrana i w jej miejsce będzie postawiona mała wiatka, taką tylko żeby parę balotów matuli podrzucić pod dach. No i tak sobie wymyśliłem, że majstry zrobią to po prostu na kilku słupach i dach i boki obije się blacha. Dach na oborze jest eurofala (ciemnoczerwona), ściany będą otynkowane i najpewniej niemalowane, więc szare. Dobudówka będzie "doklejona" ze szczytu z dachem jednospadowym (spadek na zewnatrz, nie do tyłu).Na pokrycie  dachu pójdzie podobny kolor jak jest na oborze. 

No i po tym wstepie dochodzimy do właściwego pytania - jaki kolor, waszym zdaniem byłby odpowiedni na ściany, żeby to wszystko jakoś znośnie wyglądało? Myślałem o takim jak dach, połowica mówi że siwy. 

Czy może w ogóle odpuścić blachę i dać dechy?

Wiem, że problemy mam niesamowite, ale akurat obora jest przy drodze na zakręcie i jak ktoś jedzie to pierwsze co będzie widział to ta dobudówka, więc musi być ładnie, co by mnie palcami nie wytykali 🤣

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
6 godzin temu, soltys48 napisał:

Musiał tanio w rozliczeniu wziąć....

Byłem kilkakrotnie u tego gościa 

Ale gość ma dobry sprzęt czy złom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego większość postów jet w takiej jakby zielonej ramce , a np @griga w ... brązowej ? Znowu nowy mod czy cóś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Podzielam zdanie połowicy. Siwy. Szkoda że blachy nie masz w stalowym kolorze. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
20 minut temu, daron64 napisał:

Czytam i pierwsze co mi do głowy przychodzi - jak sołtys już na lawecie wiezie - patrzę post niżej - jest i on :)

Jak już o kolorach mowa - może ktoś coś doradzi.

Robi się remont obory, no i jej część - drewniana stodoła - została rozebrana i w jej miejsce będzie postawiona mała wiatka, taką tylko żeby parę balotów matuli podrzucić pod dach. No i tak sobie wymyśliłem, że majstry zrobią to po prostu na kilku słupach i dach i boki obije się blacha. Dach na oborze jest eurofala (ciemnoczerwona), ściany będą otynkowane i najpewniej niemalowane, więc szare. Dobudówka będzie "doklejona" ze szczytu z dachem jednospadowym (spadek na zewnatrz, nie do tyłu).Na pokrycie  dachu pójdzie podobny kolor jak jest na oborze. 

No i po tym wstepie dochodzimy do właściwego pytania - jaki kolor, waszym zdaniem byłby odpowiedni na ściany, żeby to wszystko jakoś znośnie wyglądało? Myślałem o takim jak dach, połowica mówi że siwy. 

Czy może w ogóle odpuścić blachę i dać dechy?

Wiem, że problemy mam niesamowite, ale akurat obora jest przy drodze na zakręcie i jak ktoś jedzie to pierwsze co będzie widział to ta dobudówka, więc musi być ładnie, co by mnie palcami nie wytykali 🤣

Daj plandeke, bok z nacxepy z nzpisem : miejsce na reklamę :

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256
12 minut temu, Agrest napisał:

Podzielam zdanie połowicy. Siwy. Szkoda że blachy nie masz w stalowym kolorze. 

 

Blachy nie mam jeszcze w żadnym kolorze, dopiero będę jutro zamawiał(chyba że to jakiś żart miał być, czy coś)

https://pruszynski.com.pl/t18dr-dach,prod,59,2238.php

Zakładka "kolorystyka" i pokazuje wszystkie. 

Czy to w ogole brac połysk, czy mat?

Na dachu jest kolor, ktoremu najbliżej do ral 3005, albo rr028

6 minut temu, jacek3773 napisał:

Daj plandeke, bok z nacxepy z nzpisem : miejsce na reklamę :

W sumie taką plandeka zwykła za 30zl, tylko laty gęściej powiem żeby dali 🤣

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233
34 minuty temu, galan99 napisał:

Pytanie czy prawda czy fałsz .

Kombajn cztery bębny w młocarni, sześć wytrząsaczy, prawie 18 ton masy własnej i ponad 460 koni pod maską. A zużycie paliwa? Może się to wydawać niewiarygodne, ale najnowszy przedseryjny kombajn zbożowy Claas Lexion 6800 w trakcie testów polowych w Polsce schodził w pszenicy do rekordowo niskiego poziomu 9 litrów na hektar. Porównywalna maszyna poprzedniej generacji – kombajn Lexion 670 – potrzebował o 5–6 litrów więcej.

Auto 110KM 1500kg masy własnej potrafi spalać w cyklu mieszanym 5l/100km, to i pewnie kombajn da radę 9l , jak pszenica 2t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

i wtedy jeździł tyle ile kosa dała radę z 8 metrów heder i można to przecież tylko 1250 metrów do przejechania w łanie 

https://www.olx.pl/oferta/przedni-tuz-na-ramke-z-tura-hauer-CID757-IDD0Cnl.html#9159f6c661

patrzajcie co za patent 

Edytowano przez igor10246
nie będę pisał jednego pod drugim

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
35 minut temu, griga napisał:

Ale gość ma dobry sprzęt czy złom?

Różnie od totalnego szrotu na części po ładne maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
13 minut temu, krzysztof1987 napisał:

sołtys kupiłeś ładowarke 

??

@soltys48

NIEEEEEE........... łeb mi pęka na sama myśl...

Kutwa ponad 20szt obejrzanych i dooopa, albo mam za wysokie wymagania albo wszystko co oglądałem to szroty.

Daje sobie czas max do 10-15 lutego jak nie znajdę odpuszczam do jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Duży gabaryt

Szukam takiej popierdółki coś al'a jcb 520 50, 525 50, mała dieci...może manitka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luisaifer    23

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/policja-zatrzymala-ciagnik-z-cofnietym-licznikiem-jak-tlumaczyl-sie-rolnik/?fbclid=IwAR1hP-UaVV_O9noUzRtXNiC5vowzqxRYPzJftf9xNpJIW5UavlBfuiTVLrs k**wa jak tu żyć w kraju z przepisami dla złodziei i nie uczciwych ludzi Nie ma to jak zrobić prawo ch*ja warte . Setka w sklepie kosztowała blisko 5 złotych teraz blisko 7 Wszędzie jakieś podwyżki ale przecież w kraju się dobrze żyje a jeszcze wymyślają podwyżki z napojami słodzonymi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj