yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

daron64    4255

Zetorek 8145,  ale i tak nie wjeżdżam prosto w orane, także wystarczy jakiś lekki - po co męczyć dziadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186
13 godzin temu, sebe1033 napisał:

wcześniej miałem a nawet mam jeszcze stigę tylko silnik padł już -mocy brak i bardzo trudno uruchomić już . Ale trochę lat pokosiła a miała co kosić . 

Z racji zużycia stigi trzeba było drugą kupić tylko większą i mieli w sklepie -tak dałem się nabrać kawasaki ale silnik tylko a tak to chińska kosa nawet nazwy nie pamiętam , ale że w stiga silnik padł nie przekładnia , to kupiłem tą Kawasaki jak tu w linku chwalą się że silnikiem , tylko krótko ją mam bo rok 

https://allegro.pl/oferta/duza-mocna-kosa-spalinowa-tj53-2-7km-kawasaki-8921539480?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_ogród&ev_adgr=Narzędzia+ogrodnicze+oraz+nawozy+i+preparaty&gclid=CjwKCAjw5Ij2BRBdEiwA0Frc9SzETA1p-pwsHqv6AeoeAk-GNx2JEsoH2zkO_W04AwRdBCMiC-k9-RoCIFMQAvD_BwE

Mam kawasaki kbh45, oryginał od silnika do przekładni. W tym roku stuknęło jej dziesięć lat i jeszcze jakoś "chodzi" ale tylko dzięki moim "patentom". Nie oszczędzam jej i użytkuję przez cały rok (nie sezonowo). Kosa dobra ale żadna rewelacja, a części drogie i dość trudno je znaleźć. Nie kupiłbym jej drugi raz. Teraz tylko stihl albo husqvarna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2352

lipiec -sierpien-wrzesien to mecz Bratrolnika niech struga

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Już myślałem i o tym. Jeszcze jedna osoba na forum robiła agregaty. Narazie muszę kasę nastrugac, ale już sobie powiedziałem, że to był ostatni sezon, gdzie siałem solo samym siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Jakie polecacie opony 16.9-r28? Tzn producenta. Mam mitasy od nowości, protektor jeszcze gruby ale co z tego jak pękają. Czy może te pęknięcia przy protektorze udałoby się naprawić w jakimś zakładzie wulkanizacyjnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Zetorek 8145,  ale i tak nie wjeżdżam prosto w orane, także wystarczy jakiś lekki - po co męczyć dziadka.

A jakie masz oczekiwania jeżeli chodzi o agregat 

Bo mam samoróbkę i chyba będzie na sprzedaż 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, slawek74 napisał:

ten ładowacz na nim to wart 10tys więc jak i 10tys jeszcze naprawa to cena ok

 

bratrolnika za rozpołowienie i zajrzenie do skrzyni to 1-1,5tys złotych

 

No właśnie ładowacz fajny i opony też niczego sobie więc to już też duży plus. 

Ja bym chyba nie zaryzykował ale chłopak już ma dość pierolenia się 360 i na szybkiego chce go czymś zastąpić. Byle nie z deszczu pod rynnę.

3 godziny temu, bratrolnika napisał:

Nie wierzę że właściciel nie zajrzał do skrzyni przed sprzedażą. I więcej niż jestem pewien że przestraszył się kosztów naprawy, gdyby tu chodziło o 2 czy 3 tys.zl to by to zrobił i sprzedał ciągnik za normalne pieniądze

Ze sprawnym biegiem wiele więcej by za niego nie wziął, nie ma się co oszukiwać to już stare ciągniki i nie ma na nie za bardzo popytu.

3 godziny temu, daron64 napisał:

Kupować bardzo stary ciągnik z uszkodzoną skrzynia, dość chyba ryzykowna sprawa.

Tak samo ryzykowna jak kupno sprawnego bo skąd wiesz co w nim siedzi i czy nie będziesz naprawił.

 

Edit. Co w tej skrzyni jest tak drogiego że naprawa może zakręcić się w granicy 10 tyś?? 

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753
11 minut temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

e sprawnym biegiem wiele więcej by za niego nie wziął

no to co kupować gniota jak za niewiele więcej może mieć sprawny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
2 godziny temu, Marecki2922 napisał:

A jakie masz oczekiwania jeżeli chodzi o agregat 

Bo mam samoróbkę i chyba będzie na sprzedaż 

Żeby miał 2.5m, był solidnie i estetycznie zrobiony. Możesz na priv foty podesłać.

2 godziny temu, jahooo napisał:

Jakiej szerokości ?

2.5m

 

Generalnie już o tym parę razy pisałem i pewnie jeszcze pary razy napisze, bo u mnie każdy zakup musi dobrze dojrzeć :) myślałem o czymś w stylu agrolifta AUS H- nie mogę wstawić zdjęcia, coś mi protestuje telefon. Generalnie w prawie pełnej opcji - z przodu listwa, ekrany boczne, dwa rzędy zębów, crosskil- zawołali ponad dychę.

Teraz niedawno rozmawiałem z ich przedstawicielem to za 2.5m - bez listwy z przodu, dwa rzędy zębów, wał rurowy, ekrany boczne, belka zaczepową -7800. Wydaje mi się, że to delikatnie mówiąc jest nie mała kwota za taki agregacik

36 minut temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

Tak samo ryzykowna jak kupno sprawnego bo skąd wiesz co w nim siedzi i czy nie będziesz naprawił.

Zaraz napiszesz, że jak uszkodzony to w zasadzie lepiej, no sobie naprawisz i wiesz co masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

Może  ktoś  wie  gdzie  w lubelskim  dostanę  Kręg betonowy  150 w przyzwoitej cenie ?Może ktoś  ma na zbyciu.Dzisiaj  pytałem  na skladzie-1800zl......😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Moze zle uslyszales i chodzi o 180 zł.Ostatnio kumpel pytał o remat silnika 4 cyl perkins z kombajnu volvo .Niby powiedzieli 15 tys bez dotykania pompy i też mu mówię że to nie mozliwe chyba zle zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401
Napisano (edytowany)
17 minut temu, krzysiek1979 napisał:

Moze zle uslyszales i chodzi o 180 zł.Ostatnio kumpel pytał o remat silnika 4 cyl perkins z kombajnu volvo .Niby powiedzieli 15 tys bez dotykania pompy i też mu mówię że to nie mozliwe chyba zle zrozumiałeś.

Mur beton 1800 zł krąg  1 metr wysoki.Szkoda  że  trochę  daleko te Siemiatycze

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
Napisano (edytowany)

@daron64 mój jest działający i dosyć mocny rocznie sialem nim około 50-70ha

ale wyglądu to nie ma  to jest samoróbka po kilku modernizacjach , teraz jest pod plandeką jak odkryję to zrobię fotkę 

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co to jest Sneli??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Z tą skrzynią w tym Same może być różnie. Znajomy kupił IHC 745xl za 8 000 zł z uszkodzoną skrzynią. 6km jechał nim ze 2-3h. W domu porozbierał, popatrzył i naprawił za psi pieniądz i chodziło to jak głupie. Także różnie można trafić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
53 minuty temu, Marecki2922 napisał:

@daron64 mój jest działający i dosyć mocny rocznie sialem nim około 50-70ha

ale wyglądu to nie ma  to jest samoróbka po kilku modernizacjach , teraz jest pod plandeką jak odkryję to zrobię fotkę 

A to nie, coś żeby sąsiedzi widzieli bogactwo 🤣 oczywiście żart, ale raczej jakieś fabryczne bym preferował.

26 minut temu, soltys48 napisał:

Paweł Snela

Skąd Wy znacie takich ludzi. Ja może z 5na krzyż oglądałem, a po nicku/nazwisku to nie wiem czy że 3kojarze. 

Dzwoniłem do jakiegoś handlarza z województwa, to za euro masza - 2.5m, reszta standard - z przodu wał strunowy dzielony, dwa rzędy zębów, wał rurowy, belka zaczepową -6500brutto. Hmm jeszcze parę razy powtarzałem konfigurację i czy napewno cena brutto i kobieta mówiła, że tak.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj