yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

wlamaj1    185
5 godzin temu, Belaruss820 napisał:

@TheraRolnik ojca jest taki jak ten

https://sprzedajemy.pl/plug-unia-4x40-lykoszyn-2-e30984-nr62794915

Na równej belce, 4x35 to chyba jedna strona wyżej druga niżej bo ma trójki z taką belką.

Kołaszewski widzę że ma zabezpieczenia jak w moim bomecie na dwóch śrubach.

Ten, którego wrzuciłeś zdjęcie i ten z linku to są 4x35 (według instrukcji), jest to model Kobuz. Jego faktyczna szerokość robocza zależy w pewnym stopniu od ustawienia i można przyjąć że wynosi prawie 160 cm. U mnie "zabiera" koło za pronarem 1025, jakby miał 1,4 m szerokości roboczej to by nie "zabierał" koła, od miedzy bym też nie odorał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, mf362 napisał:

GRa o plon teraz szaleje z wydatkami na gospodarstwie inwestycje MTZ itp

Widzieli ten pas w traktorze od błotnika aby dachu nie porwało...?

Chłop się nie poddaję tylko kosztem sprzętu

Coś tam mu się urwało chyba w kosiarce ale tak już jest na gospodarce

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, jahooo napisał:

ktoś chętny ? sam myślę wywrotkę zrobić do zasilania siewnika

Wywrotka do zasypu siewnika to dość komicznie będzie wyglądało jeśli chodzi o wysokość.  Nie lepiej ciągnik z turem i z bigbaga - i tak dwa ciągniki musisz na pole ciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339
28 minut temu, Belaruss820 napisał:

Tutaj dochodzi jedno słowo klucz "wójt". Takiego to będzie stać na JD. Gdyby był zwykłym rolnikiem to inwestowałby na takie hektary w forterry bo miałby sentyment do Zetorów. 

Sentyment do zetorów😁😁😁😁😁 może po prostu miał tych klamotów dość i chciał czymś lepszym pojeździć. 

Edytowano przez 6465

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, Partyzant85 napisał:

No to piszę - wyrzuć komórkę, komputer i heja w pole na wyjącej 60 bez kabiny. Po co Ci dobrodziejstwo nowych czasów w postaci internetu?

 Mogę żyć nowoczesnie , i mieć taki kaprys że jeździć prostym ciągnikiem panie mądralo 

Całe szczęście że jest wolność 👍, tego jeszcze by brakowało żeby ktoś decydował jaki ciągnik mogę wybrać 🤦‍♂️

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Ursus932 napisał:

tego jeszcze by brakowało żeby ktoś decydował jaki ciągnik mogę wybrać

To po co ta akcja z szukaniem od roku pomocy na forum w wyborze ciągnika :D Jedź, kup tego repcia w końcu a nie zawracasz ludziom gitarę i pół forum ci łursusa szuka🤣

Taki nowoczesny, wolny, niezależny, zdecydowany co chce kupić a się pieprzysz z tym. Kobiety już zdążyły dziecko urodzić a ty żeś jeszcze traktora nie kupił :D

7 minut temu, jahooo napisał:

czemu, ze żmijką ? nie mam tura - na razie

No to jak ze żmijką to może zamiast wywrotu podłoga pod skosem i żmijka na wom zbierająca przez środek i druga pod skosem na jakiś napęd hydrauliczny np.

Edytowano przez Partyzant85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
49 minut temu, slawek74 napisał:

Ile razy mam Ci powtarzać na głównego konia to minimum 100km i najlepiej 6 garów takie rzeczy dzieci w przedszkolu wiedzą

Przesadasz, co bym takim robił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

@Ursus932 ma trochę racji.  Patrzę że ludzie ciagnikami 80km. Mają więcej ziemi niż ja i szybciej się obrobią. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Niektórzy jakby z poziomu swojego ego skoczyli na poziom IQ to by się zabili. Ja na 17 ha w tej chwili mam MTZ po uturbieniu 70KM i 3p do pomocy - daję rade na czas mimo pracy na etacie. 100KM ciągnik nie rozwiązuje problemów, jak nie potrafisz zagospodarować własnego czasu i ułożyć planu pracy. A koszty rosną nieproporcjonalnie.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Chętnie przesiadł bym się w nowy ciągnik 80-90KM z lepszym komfortem, ale nie ma nic za darmo. On będzie kosztował X kasy na start plus sporo na utrzymanie go w sensownym stanie.  Szukam czegoś do max 30 tys tak koło 100KM bo pola zanosi się, że przybędzie i MOŻE wystąpić potrzeba, aby obrobić się szybciej. I też szukam już rok a i pewnie trochę jeszcze poszukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Partyzant85 napisał:

To po co ta akcja z szukaniem od roku pomocy na forum w wyborze ciągnika :D Jedź, kup tego repcia w końcu a nie zawracasz ludziom gitarę i pół forum ci łursusa szuka🤣

Taki nowoczesny, wolny, niezależny, zdecydowany co chce kupić a się pieprzysz z tym. Kobiety już zdążyły dziecko urodzić a ty żeś jeszcze traktora nie kupił :D

No to jak ze żmijką to może zamiast wywrotu podłoga pod skosem i żmijka na wom zbierająca przez środek i druga pod skosem na jakiś napęd hydrauliczny np.

Nie wiem jak tam za Wieprzem ale w centralnej Polsce przy wyborze maszyny czy ciągnika zwracamy uwagę na stan techniczny i cenę i nie zawsze idzie to pogodzić 😉 rozumiesz co do Ciebie się mówi!!! 

A że kogoś się spytam na forum o jakiś szczegół dotyczący ciągnika to od razu tacy doradcy jak Ty robią gówno burze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

6 garów to zaraz skojarzenia że ma 300koni.... Jest masa używek do 100 koni - mwm renault/fendt, mf, deutz, IHC, w lekkich pracach naprawdę niewiele palą aż by się niejeden tu zdziwił... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12161
Ursus932 napisał:

49 minut temu, slawek74 napisał:

Ile razy mam Ci powtarzać na głównego konia to minimum 100km i najlepiej 6 garów takie rzeczy dzieci w przedszkolu wiedzą

Przesadasz, co bym takim robił 

Wszystko tylko szybciej tzn ekonomiczniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Ursus932 napisał:

w centralnej Polsce przy wyborze maszyny czy ciągnika zwracamy uwagę na stan techniczny i cenę i nie zawsze idzie to pogodzić

A u nas w lubelskim to nikt się nie farmazoni tak jak wy w centralnej Polsce :D  Nie robię gównoburzy - śmieję się z twojego sposobu kupowania traktora jakbyś co najmniej ślub z nim brał :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo11    41

Potrzebna pomoc!!! Panowie trochę nietypowe pytanie a nie chce zakładać nowego tematu. Silnik MWM D227-4 R184 jakie ma tuleje suche czy mokre? Bo nie mogę nigdzie zdobyć informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

https://www.bima.pl/pl/p/ZESTAW-NAPRAWCZY-SILNIKA-RENAULT-FENDT-TLOK-TULEJA-PIERSCIENIE-ORINGI-SILNIK-MWM-D227-4%2C-D227-6-JEDNA-DZIURA/1767

nie wygląda to na suchą tuleję, bo po co oringi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, slawek74 napisał:

Wszystko tylko szybciej tzn ekonomiczniej

I co będe jeździć takim wielkim ch*jem z prasą sipma albo przyczepą d46 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224
14 minut temu, Ursus932 napisał:

 Mogę żyć nowoczesnie , i mieć taki kaprys że jeździć prostym ciągnikiem panie mądralo 

Całe szczęście że jest wolność 👍, tego jeszcze by brakowało żeby ktoś decydował jaki ciągnik mogę wybrać 🤦‍♂️

Nie dziw sie,ze chcacym Ci pomoc puszczaja nerwy. Poswiecajac swoj wolny czas podsylaja Ci oferty. Rozumiem,ze nie trafiaja w Twoj gust ale wysililbys sie chodz odrobinke na konstruktywny komentarz zamiast przesmiewczych odpowiedzi typu "za duzo zegarow czy wajch"albo nie masz czasu by podjechac obejrzec. Troche to takie zalosne.

Szukasz ciagnika,ktory stoi w stodole pod kocem z ksiazka serwisowa, na orginalnych oponach z kilkuletnim kurzem na masce. Wlasciciel starszy Pan badz wdowa,ktora nie ma bladego pojecia co ma a Ty to kupisz po okazyjnej cenie. Nie te czasy, dziadki/wdowe maja wnuki a te internety. Minely czasy,ze mozna bylo wyciagac od ludzi ze stodol rarytasy za grosze. 

Troche z tych poszukiwan zrobiles sobie telenowele, ktora nie ma konca i staje sie nudna. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj