yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

kolo11    41

Też posiadam Renault 651.4 S na silniku MWM od stycznia 2018 roku, pracuj na 15 ha jako główny ciągnik i przez ten okres wykonała około 400 mtg bezawaryjnie, spalanie bardzo miło zaskakuje. Na chwilę obecną szczerze mogę polecić. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
59 minut temu, szmergiel napisał:

zlom ,zlom, i jeszcze raz zlom.wstyd p;odejsc a co dopiero tym jechac

Nie wszyscy srają pieniędzmi tak jak ty

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187
1 godzinę temu, szmergiel napisał:

taka sama gadka jakbys mial jezdzic trabantem .bez sensu.zlom i tyle dawno temu na hute na przetop

jeździłem wartburgiem - bardzo miło wspominam

a takiego "złoma" mam, obrabia w tej chwili bez problemu prawie 20ha , trochę go zmodernizowałem i lata

naprawy tanie, lejesz paliwo i w pole, nie martwię się, jak skrzynia zajęczy albo coś zazgrzyta - wszystko dostępne i w miarę tanio

w rolnictwie liczy się ekonomia, a nie fantazja i własne "ego"

 

Edytowano przez jahooo
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Obejrzałem go z grubsza, i nawet się przejechałem kawałek. Jakoś chodzi. WOM działa, podnośnik też. Z przodu gdzieś woda, albo ropa tryska, ale nie wiem skąd. No i trochę olany, ale nie za bardzo. Jednak najbardziej martwi mnie skrzynia biegów, bo tylko 3 biegi udało mi się wbić. Wsteczny i jakieś 2 do przodu. Nie wiem czy z braku umiejętności czy skrzynia już do roboty, a jeśli tak to dużo i drogo by to było? A wcześniej podobno pracował tylko z tirem i tyle wiem.  Co byście radzili?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

te skrzynie są raczej pancerne, ale wybierak mało precyzyjny, poza tym palec wybieraka pewnie lata juz w gnieździe kulki, trzeba albo przywyknąć, albo wymienić drążek zmiany biegów

wycieki drobne za taką cenę - raczej nie spodziewaj się igły, jak odpala i jeździ, to z sumie co więcej wymagać

zobacz , czy nie poci się pod głowicą z uszczelki po jednej i drugiej stronie silnika, czy jest olej w skrzyni biegów (czasem nie ma), bo zbiornik hydrauliki jest oddzielny

czy są hamulce ? ręczny ? (ręczny działa tu jak w C330 na hamulec zasadniczy)

skrzynia głośno pracuje ? blokada działa (pedał pod prawą nogą) ?

komfortu tu nie będzie, ale uciąg ma sporo lepszy niż C-360, blokada (jak działa) to nie przeskakuje, podnośnik dość mocny (ale bez automatyki żadnej)

problem z paleniem , jak nie działają świece, ale to się przerabia na samochodowe tak jak u mnie

 

Edytowano przez jahooo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
53 minuty temu, jahooo napisał:

jeździłem wartburgiem - bardzo miło wspominam

 

Super się jeździło warczyburgiem.

Auto z tamtych lat miało super rozwiązane hamulce a teraz nawet te drogie limuzyny jak spierdaczy płyn hamulcowy to niema jazdy

Edytowano przez stempos1980
Litera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

jak na tamte czasy, to było trwałe, duże, pojemne auto, z przestarzałym silnikiem

dobrze wykonane, oczywiście nie bez wad, ale moim zdaniem biło na głowę nasze syrenki

generalnie w DDR robiło się pojazdy własne, ale lepsze niż na przykład u nas, tylko dla naszych mechaników często zbyt skomplikowane

tak samo z ciągnikami - u nas zaraz odłączali połowę rzeczy w fortschritt-ach i np nie działało wspomaganie sprzęgła czy półbieg, no i narzekanie, że złom

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Miał to mój sąsiad to złomek był.  Lało się z niego gdzie tylko możliwe. Kupił silnik od forsznita e514.  O dziwo wszystko pasowało. Pomęczył się z nim 2 lata i pogonił za śmieszne pieniądze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

To nie są ciągniki dla naszych pegeerowskich mechaników, trochę wyższy poziom techniczy

kosiłem kilka lat e-512 i to całkiem udany kombajn, w porównaniu do bizona mniej awaryjny, co do ciągników - też niezłe, tylko nie na małe kawałeczki, bo ze zwrotnością słabo, no i wiele u nas zostało zajechane na maksa bez żadnych remontów, ciężko je doprowadzić do porządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, stempos1980 napisał:

Super się jeździło warczyburgiem.

mi też. tylko krótko jakoś.:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117
2 godziny temu, Krzysztof81 napisał:

Wzmacniacz momentu na przycisk.

Jeszcze jakiś uls był czy jakoś tak , do transportu tego nie wolno było używać bo z górki traktor się zachowywal jak z wciśniętym sprzęgłem ,,leciał na luza,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9877
2 godziny temu, 6465 napisał:

Miał to mój sąsiad to złomek był.  Lało się z niego gdzie tylko możliwe. Kupił silnik od forsznita e514.  O dziwo wszystko pasowało. Pomęczył się z nim 2 lata i pogonił za śmieszne pieniądze. 

Tam kazdy silnik pasuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053
4 godziny temu, jahooo napisał:

jeździłem wartburgiem - bardzo miło wspominam

a takiego "złoma" mam, obrabia w tej chwili bez problemu prawie 20ha , trochę go zmodernizowałem i lata

naprawy tanie, lejesz paliwo i w pole, nie martwię się, jak skrzynia zajęczy albo coś zazgrzyta - wszystko dostępne i w miarę tanio

w rolnictwie liczy się ekonomia, a nie fantazja i własne "ego"

 

ja nie mowie ze rusek jest zly bo to fajne ciagniki na nieduze arealy ale zeby to jaies rece i nogi mialo.to z linku to przeciez tak jak pisalem wstyd do tego dojsc.zreszta to widac po cenie .za 15tys juz jakis c380 w rozsadnym stanie kupi i to jakis traktor w porownaiu do tego z linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

Wyglądem się nie pracuje

Fakt, za 15 tys C380 znajdzie i będzie  wygodniejszy, ale czy oszczędniejszy ? Poza tym, wszystko kwestia porfela

Miałem okazję porównać C-380 z MTZ i wybrałem stareńkiego MTZ-ta, z kilku powodów:

do wymiany pomp od wspomagania i hydrauliki nie trzeba rozbierać pół ciągnika

po założeniu orbitrola zwrotność podobna

mniejsza masa - w lżejszych pracach nie trzeba ciągac dodatkowej tony (np w rozsiewaczu czy opryskiwaczu)

lepiej rozłożone przełożenia do pracy w polu (oprócz 9 - przeskok między 8 a 9 trochę porażka)

brak awaryjnego wzmacniacza momentu

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

przeciez to z linka to straszydlo,ilu ludzi kupuje ciagniki po 5tys zl? oszczedniejszy nie ale ile takie cos robi ?1000h na rok?przeciez jak ktos kupuje trupa za pare zl to nie wazne czy spali 2l w ta czy w tamta bo to malo robi .nie wstyd byloby ci w to wsiasc? zwykla 60  a normalnie wyglada w stosunku do tego cyrku.zreszta co tu gadac jak kazdy zna ceny ciagnikow a dyskusja o zlomie za jedna pensje

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19671
11 godzin temu, Morion napisał:

Dziwnie tanio. Mocniejsze to od 60tki?

Normalna cena,mocniejszy od 60

11 godzin temu, stempos1980 napisał:

Mocowo podobne tylko uciąg napewno lepszy i atak nie wyje .ciekawe co go boli mechanicznie.Tanii bo bez kwita i rocznikowo też nie jest młody już

Mocniejszy

BERETY chyba do 78'klepali

5 godzin temu, szmergiel napisał:

zlom ,zlom, i jeszcze raz zlom.wstyd p;odejsc a co dopiero tym jechac

pier**lisz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187
15 minut temu, szmergiel napisał:

przeciez to z linka to straszydlo,ilu ludzi kupuje ciagniki po 5tys zl? oszczedniejszy nie ale ile takie cos robi ?1000h na rok?przeciez jak ktos kupuje trupa za pare zl to nie wazne czy spali 2l w ta czy w tamta bo to malo robi .nie wstyd byloby ci w to wsiasc? zwykla 60  a normalnie wyglada w stosunku do tego cyrku.zreszta co tu gadac jak kazdy zna ceny ciagnikow a dyskusja o zlomie za jedna pensje

może jest to jedna twoja pensja, dla kogoś rok oszczędzania

mój złomek robi 400mth/rok

umyć, ogolić, ostrzyc i c360 nie ma startu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
57 minut temu, turion23 napisał:

Byłem u tego gościa..... Generalnie wszystko tam stoi i nie schodzi... Oglądałem dwa ciagniki i ladowarke  i były nie sprawne po testach.... a zapewniał że wszystko jest ok.... Dziwne podejście bo nawet po wykryciu usterek człek twierdził że jego zdaniem jest ok... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053
10 minut temu, jahooo napisał:

może jest to jedna twoja pensja, dla kogoś rok oszczędzania

mój złomek robi 400mth/rok

umyć, ogolić, ostrzyc i c360 nie ma startu

tak poza tematem jak ktoś rok składa 5tys to po co się bawi w rolnictwo .niech idzie do roboty i zarobi tyle w miesiąc lub 1.5. tylko nie normalny by robił rok czasu żeby kupić traktor za 5tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj