yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

griga    1080
28 minut temu, Grzechooo napisał:

Ja bym coś nabył, tylko 100m³ to trochę za duży dla mnie. I jeszcze ciekawe jak z transportem na wschód i czy nie trzeba jechać i samemu rozbierać.

Musiał byś pisać czy to rozebrane czy jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo9812    48
1 godzinę temu, szymon09875 napisał:

Ile balotow przewidujesz robic?

Rocznie wszystkiego tak około 450 maksymalnie w porywach do 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914

No to z mojego doswiadczenia, na taką małą ilość lepiej cos mniej wydajnego, ale w lepszym stanie. Za 20 tys juz kupisz jakaś polską niewytłuczoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1455
4 godziny temu, pawel885 napisał:

Bierz jakąś włoską typu mascar feraboli fort itp. Jakość matriału nie porównywalna z polskimi a to bliźniacze prasy praktycznie więc jak chcesz to i od sipmy założysz części

 

Masz którąś z tych pras? Z tego co wiem to do sipmy są podobne tylko z wyglądu. I że są łańcuchowe.

4 godziny temu, pawel885 napisał:

 

4 godziny temu, pawel885 napisał:

 

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mam feraboli. Polskie prasy to licencje włoskich. Mam od nowości 2009r i znajomy ma ursusa 2012 a robi 1000bel na rok a ja jakieś 1500 - zmieniał już przekładnię kontową i 2 razy główny łańcuch napędowy z zębatkami a ja raz sam łańcuch co było błędem, trzeba było skrócić oryginalny. Pręty w komorze mimo że grubsze gną mu się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1455

Dopasowywałeś jakieś części z Sipmy? Znam przykład Forta, która poszła na złom z powodu braku części, z Sipmy nie dało się nic dobrać- nie pamiętam o co dokładnie chodziło- chyba padła przekładnia główna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914

Od czego te belki sie gna ? Chyba tylko jak sie tlucze ponad 150 bar non stop. Ok tysiac belek juz zrobilem i ani raz w warfamie nie zgialem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zmieniałem tuleje i sworznie nagarniacza w podbieraku i pasowały od sipmy. Ale widzę ze łańcuchy i zębatki ident patent  wszystko.... 

1 godzinę temu, szymon09875 napisał:

Od czego te belki sie gna ? Chyba tylko jak sie tlucze ponad 150 bar non stop. Ok tysiac belek juz zrobilem i ani raz w warfamie nie zgialem. 

Jedziesz na siano do kogoś, ktoś Ci zrobi rowerkiem grube warkocze i przy dobijaniu nagle wciągnie Ci materiał z pod całego ciągnika aż silnik zdusi i gotowe.... No chyba że belujesz np ursusem 3512 10 bel na godzinę to i może nic nie padnie... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914

Prasuje c385. Jak robisz z warfamy lely, to sie nie dziw ze sie gną belki. Przy dobijaniu bieg niżej wystarczy zrobić. Napisze kolejny raz, to nie są prasy do bicia rekordów w szybkości prasowania. 

Mówisz o jakości prasy, że te włoskie takie dobre a części wkladasz od sipmy. Trochę mija sie jedno z drugim. 

Edytowano przez szymon09875
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ciągnikiem 65 koni musieli uważać i wolno jeździć, nikt tam nie szalał.... Prosty przykład - pierwsze warfamy miały włoskie cieńsze pręty i było ok, potem zaczęli zakładać nasze grubsze i się gną.... Skrzynki polskie siadają, zębatki i łańcuch główny konkretniejszy a siada po 2-3 tys bel.... Ja robię słomę na 170 a sianokiszonkę 190 i nic się nie gnie a już 15tys bel przekroczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914

Moja jest z 2002 roku, nic sie nie dzieje, w instrukcji warfamy jest ze przy 150 puscic sznurek i tak jade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325
39 minut temu, szymon09875 napisał:

Moja jest z 2002 roku, nic sie nie dzieje, w instrukcji warfamy jest ze przy 150 puscic sznurek i tak jade.

Moja z 1999, jeszcze ta zielona w metalowych osłonach. Pręty proste, ale za to tryby w głównej przekładni ukręciłem ze 3 lata temu 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
4 godziny temu, MF675ursus napisał:

Masz którąś z tych pras? Z tego co wiem to do sipmy są podobne tylko z wyglądu. I że są łańcuchowe.

 Z włoskich pras  identyko z Sipmą to Omas,nie wiem ile w Polsce ich chodzi,bo widziałem tylko jedną,i to z wąskim podbieraczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Niemiec płakał jak sprzedawał😭😭😭

Ciekawe który kupił🤔

https://youtu.be/HUl4VUJOMRM

k**wa stare traktory 30 letnie Niemieckie jeżdżą ale te nowsze z lat obecnych to kupa złomu wtrysk 3,5 tyś pompa paliwa 10 tyś to  koszmar a zrobione z gówno litu . 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Mam MTZ i nie narzekam i nie zamierzam zmieniać na badziewie współczesne bo taka prawda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Co powiecie o łańcuchach rolkowych Waryńskiego? Chcę wymienić w prasie bo wiadomo, że jak już stary wyciagniety to będzie zjadał zębatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam . Czy ktoś orientuje się jakiej grubości ściankę na poprzeczka tego wału rurowego w gruberze agro-factory i ewentualnie ile grubszą ściankę trzeba byłoby dać by zwęzić rozstaw podpór do ok 80 cm by mocować na tylne zaczepy do kultywatora grudziądzkiego?

 

image;s=1000x700

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914

Kiedys zakładałem, był ok. Aktualnie kupuje z metra w okolicznym sklepie i sa chyba lepsze jak Waryńskiego, z tym ze cena tez jest wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj