yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

bratrolnika    28740

No fakt. Ogólnie sprawna była do końca, także jakiejś tam gwarancji rozruchowej mogę udzielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki w tym jest szwindel?

 

https://www.olx.pl/oferta/bizon-z056-kombajn-CID757-IDFzBWU.html

 

Dodzwoniłem się,gość od ręki chce sprzedać,na 3 tys spuszcza do tego transport załatwia.Aż za łatwo.O co tu chodzi?Przelewu nie chciał,jakby ktoś myślał,że to oferta jak wpłacisz przelew to rezerwuję,choć maszyny i tak nie zobaczysz.

Edytowano przez darro-farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16823

ten okrągły talerz po lewej to płyta winylowa? to krzyżówka sprężarki z gramofonem?😀


bratrolnika napisał:

Chłopy, nie chce ktoś unowoczesnic, żeby nie powiedzieć zrewolucjonizować swojej gospodarki poprzez zakup tak zajebiaszczej sprężarki dwutlokowej???

 

20200701_190942.jpg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, ogarek napisał:

Widzisz tu trzeba zadać sobie pytanie czy taki sprzęt jest potrzebny i będzie używany.... Bo kupować dla ciekawości i żeby tylko mieć a potem sporadycznie używać to jest za duży pieniądz i nie koniecznie jet to wygodne.. 

Bo moim zdaniem do sporadycznych napraw raz na 2 miesiące itp... czy raz natydzień... . to się kupuje małe MMA do 500zl... 

Zresztą sam wiesz żeby coś działać to trza mieć to i to bo mig jest na warsztat i nie oszukujmy się jest mało mobilny  bo komu się chce to targać dalej jak za drzwi.. 

No ja osobiście też  miałem problem bo całe życie przyzwyczajony do elektrody ale jednak jak się coś działa więcej w warsztacie to naprawdę mig to ręka i tyle.. 

 

 

10 godzin temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Jeśli spawales tylko mma, to migiem bez żadnego problemu się nauczysz. 

@ogarek po całości się zgadzam z Twoim postem. 

Ja tam spawam amatorsko faktycznie pewno nie częściej niż raz na miesiąc, mam teraz taką spawarke bardzo starą a  co za tym idzie cholernie ciężką waży pewnie ze 100kg i szukam czegoś kompaktowego żeby normalnie się przemieścić  po gospodarstwie ale nie chce też jakiegoś popierdułka. Elektrodą bardzo dobrze mi idzie, skoro mówicie że spawanie migiem nie jest wybitnie trudne to pewnie pójdę w tym kierunku. Ja myślałem o jakimś magnumie czy ten ideal lepszy ?

Jeszcze mam takie pytanie 

https://allegro.pl/oferta/mocna-motopompa-spalinowa-pompa-do-wody-oleje-9328462873

https://allegro.pl/oferta/pompa-spalinowa-motopompa-1-cal-oil-waz-5m-demon-8070107182

Posiada ktoś takie popierdułko do pompowania wody. Nie chcę dużej bo to ma tylko podlać grządki z warzywami i ciągnąć wodę z baniaka 1000l, będzie to działało  czy szkoda pieniędzy? 

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9886
1 godzinę temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

 

Ja tam spawam amatorsko faktycznie pewno nie częściej niż raz na miesiąc, mam teraz taką spawarke bardzo starą a  co za tym idzie cholernie ciężką waży pewnie ze 100kg i szukam czegoś kompaktowego żeby normalnie się przemieścić  po gospodarstwie ale nie chce też jakiegoś popierdułka. Elektrodą bardzo dobrze mi idzie, skoro mówicie że spawanie migiem nie jest wybitnie trudne to pewnie pójdę w tym kierunku. Ja myślałem o jakimś magnumie czy ten ideal lepszy ?

Jeszcze mam takie pytanie 

https://allegro.pl/oferta/mocna-motopompa-spalinowa-pompa-do-wody-oleje-9328462873

https://allegro.pl/oferta/pompa-spalinowa-motopompa-1-cal-oil-waz-5m-demon-8070107182

Posiada ktoś takie popierdułko do pompowania wody. Nie chcę dużej bo to ma tylko podlać grządki z warzywami i ciągnąć wodę z baniaka 1000l, będzie to działało  czy szkoda pieniędzy? 

Jak chcesz Spawarke z którą częściej się będziesz przemieszczał niż spawał stacjonarnie to tak jak ogarek napisał  lepiej kup sobie zwykly inwenter za 500 niż miga. Chyba że właśnie miga z mma, wtedy odpinasz butle, przewód od miga drutem zawiniesz wokół spawarki albo odepniesz, chociaż chwilą roboty z po nowym montazem jest. Ja miga głównie stacjonarnie używam, w teren biore mma bo to z 5 kg wazy z przewodami. Miga nie chce mi się tragac choć mam go na wozku. 

Co do pompy, to do podlewania grządek chyba za mocne, jak dobrze trafisz to warzywek będziesz metr dalej szukał 🤣🤣🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Po co kupować spawarkę skoro i tak jej nie wykorzystacie. Te za 500 zl to do spawania płotu się nadają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ktoś tu ma zamiar stocznie otwierać i statki spawac..  🤔🤔🤔Moje 2 tys złotych wydane na spawarki, to chyba jedna z lepszych inwestycji... Teraz już jakby nawet która szlag trafił, nawet bym nie żałowal, tylko kupił druga za tyle samo. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, hubertb napisał:

Po co kupować spawarkę skoro i tak jej nie wykorzystacie. Te za 500 zl to do spawania płotu się nadają. 

 

12 minut temu, hubertb napisał:

Po co kupować spawarkę skoro i tak jej nie wykorzystacie. Te za 500 zl to do spawania płotu się nadają. 

Nie jest to prawda... Bylem zmuszony zakupić takie coś bo sprzęt za ponad 2 tys podróżował na serwis i spowrotem 

Się spawa i to całkiem nieźle.. Sam byłem zaskoczony.. 😋 Ideal praktik 205 - za 400 zł 

 

 

 

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

No muszę przyznać że te spawareczki dają radę. Mój onex za 320zł kładzie lagi u mnie już 5lat. Ale niebawem jadę po magnum 380a migomat.

U mnie c330m to jedyny koń i lata z krukowiakiem heros, z rozsiewaczem zasypanym 500kg oraz poznaniakiem 2.7m z podestem (na tabliczce 480kg)

Jeżeli nasuwają wam się jakieś modele to proszę dajecie znać niżej. Tak uparłem się na talerzowy. Najlepiej coś jak sulky master ale mało tego jest, a jak jest to daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

A jak wy oceniacie tą spoinę ? A tak na poważnie MMA za 500zł okazyjnie lub dla naprawdę wprawnego spawacza. Dla spawania byle czego obleci. Jeśli jednak chcesz SPAWAĆ to nie ma szans. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

ja mam eihella mma kupionego za 50 zł używkę i daje radę, niestety tylko elektrody 2,5 ciągnie 3 już nie idzie ale pająk nie raz spawany, zaczepy do pająka też, do nauki jak najbardziej, wygrodzenia w stodole też pospawała i jeszcze dużo pospawa tylko dałem 2 wentylatory do chłodzenia trafo, więc nie rozumiem sensu kupowania od razu sprzętu za 2 tyś do "pierdół" i będzie chodziła raz albo 2 razy w miesiącu i raz w roku zrobi większą robotę, teraz ojciec zastanawia się nad tokarką tylko nie wiem jaki model gość chce 8 tyś, jakaś stara komunistyczna z osprzętem ( uchwyty, konik, wiertła, noże itp) tak myślimy za 4-5 tyś urwać, chociaż nie przekonuje mnie to, wolałbym zgrabiarkę za to kupić jakąś używaną 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 minutę temu, igor10246 napisał:

teraz ojciec zastanawia się nad tokarką tylko nie wiem jaki model gość chce 8 tyś, jakaś stara komunistyczna z osprzętem

Sam nowy uchwyt tokarski to 3,5 kafla(polski bizon) więc weź kogoś do oceny stanu maszyny. Dłutowanie łoża to też pieniądz nie mały. Generalnie takie maszyny są cholernie drogie w remoncie. Wyruchaną nawet d*py sobie nie zawracaj bo nic na tym nie utoczysz chyba że ojciec "zęby na tym zjadł" i wie jak toczyć na takim sponiewieranym sprzęcie. 

Co do spawarek to chińczyk spawa ale tu większość jakiś mocy magicznych mu dodaje. Prawie wszystkie są oparte na jednym schemacie i mają cykl pracy 100% przy 80A 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
21 minut temu, igor10246 napisał:

ja mam eihella mma kupionego za 50 zł używkę i daje radę, niestety tylko elektrody 2,5 ciągnie 3 już nie idzie ale pająk nie raz spawany, zaczepy do pająka też, do nauki jak najbardziej, wygrodzenia w stodole też pospawała i jeszcze dużo pospawa tylko dałem 2 wentylatory do chłodzenia trafo, więc nie rozumiem sensu kupowania od razu sprzętu za 2 tyś do "pierdół" i będzie chodziła raz albo 2 razy w miesiącu i raz w roku zrobi większą robotę, teraz ojciec zastanawia się nad tokarką tylko nie wiem jaki model gość chce 8 tyś, jakaś stara komunistyczna z osprzętem ( uchwyty, konik, wiertła, noże itp) tak myślimy za 4-5 tyś urwać, chociaż nie przekonuje mnie to, wolałbym zgrabiarkę za to kupić jakąś używaną 

Więcej parametrów jakbyś podał? Prześwit wrzeciona bardzo ważna rzecz. Luzy swoją drogą. Tokarki o dł toczenia poniżej 3000mm są zazwyczaj wyje*ane. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
50 minut temu, igor10246 napisał:

ja mam eihella mma kupionego za 50 zł używkę i daje radę, niestety tylko elektrody 2,5 ciągnie 3 już nie idzie ale pająk nie raz spawany, zaczepy do pająka też, do nauki jak najbardziej, wygrodzenia w stodole też pospawała i jeszcze dużo pospawa tylko dałem 2 wentylatory do chłodzenia trafo, więc nie rozumiem sensu kupowania od razu sprzętu za 2 tyś do "pierdół" i będzie chodziła raz albo 2 razy w miesiącu i raz w roku zrobi większą robotę, teraz ojciec zastanawia się nad tokarką tylko nie wiem jaki model gość chce 8 tyś, jakaś stara komunistyczna z osprzętem ( uchwyty, konik, wiertła, noże itp) tak myślimy za 4-5 tyś urwać, chociaż nie przekonuje mnie to, wolałbym zgrabiarkę za to kupić jakąś używaną 

A po co kupować tokarkę żeby użyć dwa razy w miesiącu nie lepiej pojechać do kogoś kto ma porządny sprzęt ?? 🤔🤔

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, hubertb napisał:

A jak wy oceniacie tą spoinę ? A tak na poważnie MMA za 500zł okazyjnie lub dla naprawdę wprawnego spawacza. Dla spawania byle czego obleci. Jeśli jednak chcesz SPAWAĆ to nie ma szans. 

Coś mi się wydaje że ty nie spawal a może jedynie konstruował.. 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, hubertb napisał:

Po co kupować spawarkę skoro i tak jej nie wykorzystacie. Te za 500 zl to do spawania płotu się nadają. 

No ciut się nie zgodze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Jaki smar w kartuszach polecacie? Kupiłem mobil xhp 222 tylko jeden kartusz 17 zł i zastanawiam się nad shell gadus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, Mich9 napisał:

Jaki smar w kartuszach polecacie? Kupiłem mobil xhp 222 tylko jeden kartusz 17 zł i zastanawiam się nad shell gadus

Ep2 ten smar ma być? Jeśli tak to fusch i shell używam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740
8 godzin temu, hubertb napisał:

A jak wy oceniacie tą spoinę ? A tak na poważnie MMA za 500zł okazyjnie lub dla naprawdę wprawnego spawacza. Dla spawania byle czego obleci. Jeśli jednak chcesz SPAWAĆ to nie ma szans. 

No to wychodzi że ze mnie h... nie spawacz, czyli w sumie tak jak myślałem

Spawarke mam za 700zl

 

20200620_165615.jpg

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj