yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

jacek1296    1682
1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

No ja też mam w głowie ładowarkę ale funduszy brak i trzeba perkinsem z turem na linkę się męczyć żeby gnój z obory wywieźć i trzeba się nakręcić trochę bo wjazd przez środek i wcofywać trzeba tam gdzie krowy. Masakra jak później ręce bolą po kilku rozrzutnikach, nie dość że ten tur meprozet na linkę to jeszcze bez wspomagania i na balonowkach

Wtedy kupiłem nowy hydramet 11 trzysekcyjnego, miałem go na lampo. Był do niego za duży, ale kupując go było założenie, żeby sięgał na łódkę(wannę). Po przesiadce wiem, że pracuję wydajnie, wygodnie, szybko i bezpiecznie.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Szczerze, to u mnie ładowacz czołowy używany jest do niemal wszystkiego. Podcinka gałęzi, przywieź, wywieź, nawet owoce rwaliśmy na palecie :P A mam tylko mały ładowacz, na małym traktorze. Ciężko teraz by było bez ładowacza. Podobnie było z prasą rolującą. Mama krzyczała, po co to kupiliśmy, przecież jest kostkująca, ale po sianokosach doceniła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, robi57362 napisał:

4-5 rozrzutnikow to pół dnia jedna osoba narzuci i wywiezie

 

Kurła jak narzucisz 4 rozrzutnik sam za pół dnia to ja jestem ksiądz 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

Ja mam Zetora z turem hydramet 16(też trochę za duży do niego) 3 lata temu kupiony ale do obory nie wejdzie. Dziury w ścianie nie zrobię bo mam przeszkodę w postaci dobudówka do stodoły (nie wiem o czym kiedyś myśleli budując), z drugiej strony planuje kuć w ścianie dziurę ale to plany na przyszłość. Może najpierw założyć wspomaganie do perkinsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    200
12 minut temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

 

Kurła jak narzucisz 4 rozrzutnik sam za pół dnia to ja jestem ksiądz 🤣🤣

Znam gościa co za wino rozrzutnik 2.5t sam w 7 minut zaladowal.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350
Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

6 godzin temu, robi57362 napisał:

4-5 rozrzutnikow to pół dnia jedna osoba narzuci i wywiezie

 

Kurła jak narzucisz 4 rozrzutnik sam za pół dnia to ja jestem ksiądz 🤣🤣

nie w tym stanie co teraz jestem ale jak najbardziej wykonalne i to bez wielkiego pospiechu rozrzutnik 2 osiowy pol godzinki i z czubem


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
1 minutę temu, rafal3939 napisał:

Znam gościa co za wino rozrzutnik 2.5t sam w 7 minut zaladowal.

To 3.5 tonowy by w 10minut obskoczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Nawet w C-330 ładowacz to bardzo przydatna rzecz - koło wymienić w przyczepie, nawozy rozładować/zasypać, wapno naładować na rozsiewacz, żmijkę podczepić, do siana czy słomy w rolkach niezastąpiony, ziemię podgarnąć, drewno w lesie załadować klocki jak potrzebne większe

zastosowań dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie uwierzę za uja, mam dwuosiowy rozrzutnik czarna białostocka 4.5t to 5 min turem ładuję z czubem sytym. Chyba że mówimy o ładowaniu słomy zabarwionej odchodami zwierzęcymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

we trzech kiedyś łądowaliśmy z obory, to w jeden dzień 16 rozrzutników od 8 rano gdzieś tak do 19:00

ale nie w 10 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, jahooo napisał:

koło wymienić w przyczepie, nawozy rozładować/zasypać, wapno naładować na rozsiewacz, żmijkę podczepić, do siana czy słomy w rolkach niezastąpiony

Czyli u mnie do tego bezużyteczny😁 Nie no tak na serio powiem tak- pewnie by się mu jakieś zastosowanie znalazło jakby się uparł, tylko póki co nie ma potrzeby i szkoda ładować w niego pieniądze.

Senior jak mieli jeszcze krowy to ręczne ładowanie 4 rozrzutników jednoosiowych z płyty schodziło mu z rozwiezieniem od 6 rano do mniej więcej 16 z półgodzinną przerwą na obiad. Wywożone na kawałek bezpośrednio za płytą więc czas na dojazdy odchodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12371
1 godzinę temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

 

Kurła jak narzucisz 4 rozrzutnik sam za pół dnia to ja jestem ksiądz 🤣🤣

To ty chyba nigdy gnoju widłami nie ładował.  Ja 3,5t. W moim wieku ładuje 30min. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
Przed chwilą, 6465 napisał:

To ty chyba nigdy gnoju widłami nie ładował.  Ja 3,5t. W moim wieku ładuje 30min. 

I jak tam po odpuście?Cuda zadowolona?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

szukam grubera do 60 najlepiej na sercówkach. 1.8-2m. Najlepiej łódzkie. Może być bez wału. Najepiej z lodzkiego lub okolic. No I oczywiście w okazyjnej cenie. Ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12371

@stempos1980Dzięki zadowolona wracać nie chciała,  a i ja z małżonką na huśtawkę wsiadł ale pierwszy i ostatni raz. Teść miał zrobić zdjęcie zrobił karuzeli bo nas stracił z pola widzenia. 

IMG_20200611_152115.jpg

Edytowano przez 6465
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, 6465 napisał:

To ty chyba nigdy gnoju widłami nie ładował.  Ja 3,5t. W moim wieku ładuje 30min. 

Jakbym miał ładować widłami gnuj to już dawno bym popierdolił gospodarstwo, raz ładowałem z bratem pół rozrzutnika i powiedziałem że nigdy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Wspomniałeś o zbożu i płycie oraz prowizorycznym żurawiu turem podawał byś dużo szybciej. Tur do 30 będzie kosztował grosze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja płyty nie mam, płytę ma Senior, współwłaściciel sprzętu. Zboże daję na strych na dom, wysoko więc nic mi ten tur tam nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Znajomy w zeszłym roku za 2 sekcyjny do ciapka z łyżką i widłami dał 2 tys za używany

A ile macie ha?

Edytowano przez stempos1980
Dopisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, 6465 napisał:

To ty chyba nigdy gnoju widłami nie ładował.  Ja 3,5t. W moim wieku ładuje 30min. 

Kłaniam się i bije brawa, tylko czy jest się czym "chwalić" 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, stempos1980 napisał:

A ile macie ha?

Ja mam swojego i dzierżawy u wujka hektar prawie, Senior praktycznie drugie tyle, z tym, że  swojego mu zostało tylko 40a. Po żniwach zobaczymy czy będzie to swoje obrabiał jeszcze (w zasadzie to ja jemu) czy ja to od niego wezmę i dla siebie będę obsiewał bo resztę areału (dzierżawa) już odpuszcza. Wiek już nie ten i nie te siły.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12371
27 minut temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

Jakbym miał ładować widłami gnuj to już dawno bym popierdolił gospodarstwo, raz ładowałem z bratem pół rozrzutnika i powiedziałem że nigdy więcej.

To ty albo jesteś nygus,  albo w dobrobycie urodzony.  Ja mam jedną taką obore że muszę z kojców widłami wywalić.  I wcale się tego nie wstydzę. 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Najlepiej dla tego pana który poruszył temat kupić taki ładowacz do obornika, nazwy nie znam widziałem u paru chłopow. Połączenie linowego i cyklopa, no wszystko jak cyklop tylko zamiast siłowników mial liny i to przymocowane do stopy. Siedzialo się, obrót był. Kurde gdzieś chcieli za to 2,5k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj