yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
camo    103
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, bratrolnika napisał:

Przecież ten Case to od @szmergiel jest

ooo to mu się trafiła perła.

Edytowano przez camo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
mf362 napisał:

Jest jakiś sposób aby zastosować opony bez dętkowe na felgę z nitowanymi uszami na gwiazde aby to uszczelnic ?

tak wsadzić detke


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EteroxPL    2

Panowie jakie polecacie włączniki do świateł/halogenów w ciągniku?

Mam do podłączenia 5 par lamp, instalacja oczywiście na przekaźnikach, ale co polecacie aby długo wytrzymało?

https://allegro.pl/oferta/wlacznik-swiatel-dziennych-roboczych-12v-20a-20mm-8835000433

https://allegro.pl/oferta/przelacznik-dzwigniowy-metalowy-on-off-ts601-4-pin-7306055526?reco_id=4641d8be-a321-11ea-8325-b02628cf8f80&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

Myślę, że nie powinny się spalić jeżeli będą one włączać przekaźnik a nie prosto na lampe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
5 minut temu, camo napisał:

...zależy mi żeby skrzynia była szybsza ...

 

Podoba mi się Case jx70 ale to już troche duży

 

Tu kolejne oszustwo Cnh bo te ciągniki wyciągają max 32km/h, no ale to i tak lepiej niż ciapek. I tak na większości dróg nie pojedziesz szybciej.

 

Jx 70 to jx 60 ze zwiększoną dawką paliwa, którą sam możesz sobie zwiększyć śrubokrętem.

Więc tu bez znaczenia co kupisz. Dlatego warto iść już w jx80 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117
18 minut temu, bratrolnika napisał:

A nie można dętki wsadzić??

Właśnie chciałbym wyeliminować szczypanie dętek w nowych oponach (w środku nie są śliskie tylko takie rybie skrzela )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
2 minuty temu, Agrest napisał:

Tu kolejne oszustwo Cnh bo te ciągniki wyciągają max 32km/h, no ale to i tak lepiej niż ciapek. I tak na większości dróg nie pojedziesz szybciej.

 

o  to widzisz tego nie wiedziałem.

 

3 minuty temu, Agrest napisał:

Jx 70 to jx 60 ze zwiększoną dawką paliwa, którą sam możesz sobie zwiększyć śrubokrętem.

Więc tu bez znaczenia co kupisz. Dlatego warto iść już w jx80 

czyli wymiary też ma podobne?

80 to już na większe gospodarstwo, kolega takim Case uprawia gdzieś 40-50 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746
6 minut temu, mf362 napisał:

Właśnie chciałbym wyeliminować szczypanie dętek w nowych oponach (w środku nie są śliskie tylko takie rybie skrzela )

Chociaż spróbuj, myślę że będzie ok.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
4 minuty temu, Agrest napisał:

To identyczne ciągniki

Czyli tak jakby JX60 turbo/ podkręcony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Talk do opony dobrze rozpompować i musi być dobrze. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

10km więcej tylko poprzez zwiększenie dawki paliwa na pompie. Po gwarancji serwis proponował to za 1000zł😁

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

https://www.olx.pl/oferta/same-leopard-85-z-turem-mx-CID757-IDFa1lf.html drogi by kosztowało zrobienie tej 3? Ile on wogole na biegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12343

Kolego @szmergiel czym czyścisz te plastyki w kabinie? Masz jakiś sprawdzony środek i sposób? Ładnie doczyszczone. 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117
32 minuty temu, Agrest napisał:

10km więcej tylko poprzez zwiększenie dawki paliwa na pompie. Po gwarancji serwis proponował to za 1000zł😁

Taki chip tuning ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Nie po prostu fabryka zrobiła dodatkowy słabszy model o mniejszym spalaniu kosztem naklejek. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249
3 godziny temu, endrju7084 napisał:

Fantazja. Ja myślałem, że mam złom, ale jakbym sprzedawał, to chyba musiałbym wpisać, że "super sprawny technicznie" 😛

 

Pytanie czysto teoretyczne narazie. Z czym jest mniej roboty/co jest tańsze:

1. Przełożyć silnik

2. Dołożyć naped

Znajomy ma 4ke z turbo, bez napędu i wspominał, że może na wiosnę by chciał ją pogonić. Ja mam 4ke z napędem, ale bez turbo. No i się zastanawiam, czy jakby się namyślił, czy by nie wziąć od niego tego ciągnika i zrobić u siebie swap, albo do jego przełożyć swój napęd. W zależności, który jest w lepszym stanie i który zabieg jest prostszy do przeprowadzenia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Jakby zrobić testy to spalanie pewnie miałby wyższe bo jest tak skręcony na pompie że ledwie ma siłę się toczyć.

Ja u siebie podkręciłem śrubę w pompie o 1/3 obrotu i jest o niebo lepiej, a z uwagi że mogę robić bieg wyżej to raczej spalanie spadło .

Na początku pomyliłem i tą 1/3 obrotu poszła nie w tą stronę to nie było czym jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
Napisano (edytowany)
12 minut temu, daron64 napisał:

Fantazja. Ja myślałem, że mam złom, ale jakbym sprzedawał, to chyba musiałbym wpisać, że "super sprawny technicznie" 😛

 

Pytanie czysto teoretyczne narazie. Z czym jest mniej roboty/co jest tańsze:

1. Przełożyć silnik

2. Dołożyć naped

Znajomy ma 4ke z turbo, bez napędu i wspominał, że może na wiosnę by chciał ją pogonić. Ja mam 4ke z napędem, ale bez turbo. No i się zastanawiam, czy jakby się namyślił, czy by nie wziąć od niego tego ciągnika i zrobić u siebie swap, albo do jego przełożyć swój napęd. W zależności, który jest w lepszym stanie i który zabieg jest prostszy do przeprowadzenia.

 

 

Dołożenie napędu do 4t i zostaje ci jeszcze czwórka bez napędu która wtedy jest zwinna. Majątek do jakiś prostych prac typu opryskiwanie. 

@Agrest tą pompę możesz kręcić aż pójdzie "w dym" Więc nawet mocniej niż 1/3. 

Edytowano przez hubertb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517
6 minut temu, hubertb napisał:

 

@Agrest tą pompę możesz kręcić aż pójdzie "w dym" Więc nawet mocniej niż 1/3. 

Tak na forum czytałem że te pół obrotu do całego bez problemu, ale troszku się bałem ryzykować, bo sprzęgło chyba też po tyłku dostaje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746
19 minut temu, daron64 napisał:

Fantazja. Ja myślałem, że mam złom, ale jakbym sprzedawał, to chyba musiałbym wpisać, że "super sprawny technicznie" 😛

 

Pytanie czysto teoretyczne narazie. Z czym jest mniej roboty/co jest tańsze:

1. Przełożyć silnik

2. Dołożyć naped

Znajomy ma 4ke z turbo, bez napędu i wspominał, że może na wiosnę by chciał ją pogonić. Ja mam 4ke z napędem, ale bez turbo. No i się zastanawiam, czy jakby się namyślił, czy by nie wziąć od niego tego ciągnika i zrobić u siebie swap, albo do jego przełożyć swój napęd. W zależności, który jest w lepszym stanie i który zabieg jest prostszy do przeprowadzenia.

 

 

Uturbic swój silnik, bez zbędnego ładowania kasy w kolejnego klamota, kupić tylko to co potrzebne a nie cały ciągnik i wykorzystać z niego 15%

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj