yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

Shogun    54
17 minut temu, sladan napisał:

Mi jest wygodniej na sztywnej wieżyczce. Jedyny minus to właśnie na zakrętach, ale do przeżycia.

Przewracarkę duetz-fahra mam na skrętnej i jak dla mnie jest to lipne rozwiązanie

Zmierzył byś szerokość wirnika w swojej? A z przetrząsarki DF ogólnie zadowolony jesteś? Jak z awaryjnością i częściami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325

Chodzi Ci o szerokość grabienia? Jeśli tak to 3 metry

Sama przetrzasarka jest ok. Nie ma się do czego przyczepić. Ja mam składaną do tyłu, nie do góry i dość szybko robią się luzy na tych całych mechanizmach do składania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a jakie opinie o zgrabiarce fella?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
2 godziny temu, Shogun napisał:

Ryć kołami nie będzie bo jak wieża sztywna to ma obrotowe koła jak w wózku na zakupy w markecie

image;s=644x461

Nie wiem nie widzę dobrze może i tu są skrętne ale to oś obrotu za kołem ? Miałem kiedyś starą fahr to miała skrętne właśnie identyko jak w wózkach w markecie tak samo wysoko oś nad kołem do obrotu i trochę przed nim . 

2 godziny temu, Shogun napisał:

Znowu na dużych stokach sztywnej nie ściąga, choć skrętna pewno też w miarę równo idzie.

niewiem mam teraz nową kuhn tyle że na tandemie nic tam nie widzę żeby ją ściągało może za to że 4 kółka , już nie pamiętam po śladzie ciągnika może i nie idzie bo ściąga ale nie niewiadomo ile , ale to nie zmniejsza jakoś szerokości roboczej , ale na naprawdę dużych pochyłościach to i ciągnik bokiem będzie szedł , to nie pająk że się prostuje na pochyłościach . Aż tak duże nachylenie Masz ?

2 godziny temu, sladan napisał:

Przewracarkę duetz-fahra mam na skrętnej i jak dla mnie jest to lipne rozwiązanie

ale tu nie masz co porównywać bo przewracarka jest szeroka i prędzej Ci lata bo nierówno jest boczne koło przytrzyma się potem nagle "odbije" i tak się wacha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325

Mnie najbardziej denerwuje to, że "odchyla" się do tyłu ta wieża i nie da się ustawić na łączniku centralnym wysokości pracy.

W tych pottingerach są kółka skrętne, da się je zablokować na prosto, a da się też przekręcić cały wózek w parę sekund i pracować na przednim tuzie. Tu na tym zdjęciu ustawione jest jak na przedni tuz właśnie.

Edytowano przez sladan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9880
3 godziny temu, Shogun napisał:

Znajomy radził mi ze skrętną, twierdził że równiejszy wałek wychodzi, można grabić ładnie po łukach. Tylko u niego jest płasko praktycznie, ja na górach i ciekawi mnie czy nie będzie ściągać znowu. Kuhn nie taki zabytek, ten model jest ciągle produkowany z tego co się orientuję, średnica "wirnika" 2,65m. A twój pottinger jaką ma średnicę? W pottingerze martwi mnie cena części, narobili tych modeli że ciężko się połapać, bo co do jakości to wątpliwości nie mam, tak samo jak i kuhn.

Deutza znalazłem nawet za 2200zł, tylko jak z częściami, nie ukrywam że budżet mnie ogranicza, masę wydatków, remonty w oborze, a na zarobek z gospodarstwa się zbytnio nie zapowiada w najbliższym czasie.

Szukam w promieniu 100km a każda jest praktycznie w inną stronę świata, nie chce mi się, ani nawet czasu zbytnio nie mam na całodniowe pielgrzymki, choć itak pewno skończy się na tym że obejrzę wszystkie.

Mialem niemeyera na skretnej wiezy, na stokach takich ze niekiedy ciagnik szedl bokiem unosilem ja lekko na cieglach i wtedy sie prostowala bo do transportu sie blokowala na wprost, wyjezdzalem na rowne to ciegla w dol i skrecala znowu. Znajomy ma bodajże  felle na sztywnej wiezy to musi uwazac przy słupach czy drzewach bo zachodzi.

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5390

Miał ktoś styczność z obsypnikami/formatorami remprodexu lub innymi 2 rzędowymi?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
5 minut temu, sladan napisał:

Mnie najbardziej denerwuje to, że "odchyla" się do tyłu ta wieża i nie da się ustawić na łączniku centralnym wysokości pracy.

W tych pottingerach są kółka skrętne, da się je zablokować na prosto, a da się też przekręcić cały wózek w parę sekund i pracować na przednim tuzie. Tu na tym zdjęciu ustawione jest jak na przedni tuz właśnie.

a to odwrotnie dlatego mi nie pasuje -ustawiona pod przedni tuz .

A z przewracałkami tak jest ja tam na belkach mam ustawioną wysokość do przewracania i trochę na ciągle ale nie można całkiem oprzeć się na nim bo zaraz palce ziemię trzepią , przydałby się kółko . 

Właśnie w zgrabiarce mam 5 koło (bo tandem) to bajka , wiem bo miałem bez to zawsze problem z ustawieniem wysokości a i na nierównościach ziemię zagrabi , a z kołem z przodu nic muszę ustawić na belkach czy cięgle , to szukaj z dodatkowym kołem albo prędzej dorub 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9880
4 minuty temu, Bartek933 napisał:

Miał ktoś styczność z obsypnikami/formatorami remprodexu lub innymi 2 rzędowymi?

4 rzedowa robilem ale budowa ta sama co 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5390

Wiesz może czy dużo jest zabawy aby zmienić szerokość? W okolicy pojawił się fajny obsypnik 2rzedowy właśnie remprodexu 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
Dnia 14.04.2020 o 19:42, danielursus3p napisał:

Ale ja teraz raczej już na zachodzie kupię, a nie w Polsce.

A tam taniej czy lepiej ? Bo według mnie to lepiej na miejscu kupić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
2 godziny temu, hubertb napisał:

A tam taniej czy lepiej ? Bo według mnie to lepiej na miejscu kupić. 

Taniej. Ja i tak do poprawek chcę kupić więc.. A przy okazji i przyczepę skorupę bym kupił i może jeszcze coś bym dobrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
21 minut temu, danielursus3p napisał:

Taniej. Ja i tak do poprawek chcę kupić więc.. A przy okazji i przyczepę skorupę bym kupił i może jeszcze coś bym dobrał.

Taniej a o ile, moja wyprawka na ciemną stronę mocy kosztuję zawszę koło 500ojro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

O tyle, że sprzęt mam nagrany, jak trzeba zadatkowany, koszty to paliwo, nocleg jedzenie, autostrady. W ciemno nie jadę, także...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Daniel z całym szacunkiem ale nie jedziesz tam pierwszy raz, kupisz tam taniej jak wiesz co i jak. Jak wsiądziesz w auto i pojedziesz z głupa stracisz tylko kasę i to dużą kasę. Lepiej już szukać na miejscu uszkodzonego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39
6 godzin temu, wlamaj1 napisał:

Jakby było tak jak piszesz to już by była dawno sprzedana a ona jest już na sprzedanie bardzo długo - mogę się mylić ale już z rok czasu...

Rok nie jest. Przyczepą w zeszłym roku woziłem rzepak tylko 2 worki były do szczelnienia, rama zdrowa, pneumatyka, hydraulika  i oswietlnie ok. Może za to ze na dwie strony wywrot a cena uważam po śrdoku, do negocjacji, jak sie nie sprzeda do też płakał nie będę chaiłem tylko na wiekszą jeszcze wymienić a co do ceny za półzgnite ramy od Hl wołaja 10tysi i w górę więc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
2 godziny temu, hubertb napisał:

Daniel z całym szacunkiem ale nie jedziesz tam pierwszy raz, kupisz tam taniej jak wiesz co i jak. Jak wsiądziesz w auto i pojedziesz z głupa stracisz tylko kasę i to dużą kasę. Lepiej już szukać na miejscu uszkodzonego. 

To prawda, jest tak jak mówisz. Wiem gdzie uderzyć, żeby kupić taniej więc, kolega tam siedzi na stałe, więc przetłumaczy w razie potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
11 minut temu, rafix255 napisał:

Rok nie jest. Przyczepą w zeszłym roku woziłem rzepak tylko 2 worki były do szczelnienia, rama zdrowa, pneumatyka, hydraulika  i oswietlnie ok. Może za to ze na dwie strony wywrot a cena uważam po śrdoku, do negocjacji, jak sie nie sprzeda do też płakał nie będę chaiłem tylko na wiekszą jeszcze wymienić a co do ceny za półzgnite ramy od Hl wołaja 10tysi i w górę więc....

Nie sugeruj się cenami na olx i alledrogo, bo tam nawet za paświna bee pińc chcą chore pieniądze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Twoja przyczepa - Twoja sprawa. Nie zależy Ci na sprzedaży i tyle. Jest to stara "czeszka" i to że na nią 8 ton nasypiesz nie znaczy że ma tyle ładowności. Napisz ile ma w dowodzie (jeśli dowód jest od niej). Skrzynia (pomijając wysokość) jest niewiele większa od czterotonówki, koła - opony w dobrym stanie ale wąskie i małe. Rozglądam się za przyczepą i wolałbym np. tą: https://www.olx.pl/oferta/hw-6011-pierwszy-wlasciciel-stan-bdb-CID757-IDD4IBH.html#2d1a064423 

lub tą: https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-hl-6011-hw-60-11-zamiana-CID757-IDE3k7p.html#a5a36b7359

Ceny podobne a skrzynie większe i dobrym stanie. To są takie moje uwagi - oczywiście nie sugeruję Ci zmiany ceny bo handel rządzi się swoimi prawami i może komuś będzie odpowiadać...

27 minut temu, rafix255 napisał:

Rok nie jest. Przyczepą w zeszłym roku woziłem rzepak tylko 2 worki były do szczelnienia, rama zdrowa, pneumatyka, hydraulika  i oswietlnie ok. Może za to ze na dwie strony wywrot a cena uważam po śrdoku, do negocjacji, jak sie nie sprzeda do też płakał nie będę chaiłem tylko na wiekszą jeszcze wymienić a co do ceny za półzgnite ramy od Hl wołaja 10tysi i w górę więc....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39
7 godzin temu, wlamaj1 napisał:

Jakby było tak jak piszesz to już by była dawno sprzedana a ona jest już na sprzedanie bardzo długo - mogę się mylić ale już z rok czasu...

To na ile zejść z nia?? 9 tysięcy?? 7???

7 godzin temu, wlamaj1 napisał:

Jakby było tak jak piszesz to już by była dawno sprzedana a ona jest już na sprzedanie bardzo długo - mogę się mylić ale już z rok czasu...

To na ile zejść z nia?? 9 tysięcy?? 7???

NIe jestem sam:

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-rolnicza-brandys-bss-7-ton-CID757-IDEshAb.html#d751a9326d

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-rolnicza-brandys-CID757-IDD2efL.html#088c14188b

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-rolnicza-brandys-CID757-IDE3Htp.html#088c14188b

7 godzin temu, wlamaj1 napisał:

Jakby było tak jak piszesz to już by była dawno sprzedana a ona jest już na sprzedanie bardzo długo - mogę się mylić ale już z rok czasu...

To na ile zejść z nia?? 9 tysięcy?? 7???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Spuść dwa kafle lub zmień koła na "tirowskie", nie pisz od rolnika i cena do negocjacji oraz że burty do odświeżenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54
4 godziny temu, sladan napisał:

Chodzi Ci o szerokość grabienia? Jeśli tak to 3 metry

Chodzi o średnicę "karuzeli" bo one mają ok. 3m robocze razem z nagrabionym wałkiem, którego szerokość regulujesz kurtyną. Nie wiem dokładnie bo do tych modeli pottingera nie znalazłem nigdzie katalogu ani danych, dlatego pytam jaka średnica, z tego co doszukałem wychodzi raczej że szerokość robocza to max 3,2m a szerokość "karuzeli będzie gdzieś ok 2,7m, czyli wychodzi podobnie jak kuhn z linku. Ale dopóki nie pojeżdżę i nie sprawdzę to tylko przypuszczenia. Pewno w piątek lub sobotę się wybiorę pooglądać.

3 godziny temu, sebe1033 napisał:

Nie wiem nie widzę dobrze może i tu są skrętne ale to oś obrotu za kołem ?

Tak, to oś obrotu za kołem z takim "wachaczem" w kształcie poziomej litery L.

2 godziny temu, szymon09875 napisał:

Mialem niemeyera na skretnej wiezy, na stokach takich ze niekiedy ciagnik szedl bokiem unosilem ja lekko na cieglach i wtedy sie prostowala bo do transportu sie blokowala na wprost,

Co możesz powiedzieć na temat tej marki? Bo jest ich też kilka, jest też stoll, ale wydaje mi się ze o części może być trudniej i drożej. A do tych kuhnów, pottingerów i Detz fahrów to części na OLX od groma, a i nowe łatwo kupić.

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj