yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stempos1980    7905
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Panie a wsadź se go w... tunel z papryką😁.

A ty w Agrest😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
2 godziny temu, adam2812 napisał:

Na badaniu u diagnosty nie jest sprawdzona strikte sprawność amortyzatorów tylko czas przez jaki opona styka się z podłożem. Może to równać się tym że kiepski samochody nigdy nie osiągną nawet 60% a samochody sportowe czy też po prostu z dobrze zaprojektowanym  zawieszeniem wskażą przez dłuższy czas wysokie wyniki.

I to jest odpowiedź, BMW serii 5 GT z aktywnym zawieszeniem otrzymuje na takim badaniu bardzo niską sprawność tylko dla tego że samochód "nie widzi prędkości". Ford ST z wylanym amorem dostał 80% ;) ale miał sprężyny tak sztywne że 80kg oparte o silnik nie uginało go nawet o 0,5cm. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Uszczelniacz ale nie uszczelniacz gumowy, z tego co pamiętam labiryntowy lub pierścieniowy od czego to jest ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wał rurowy 

Labiryntowy? Pierwsze o takim czymś słyszę 😎

Resztę ktora z piasty wyciągnąłem to jakby taki kawał plastiku..., ale ostro pocięty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

https://feylamellenringe.com/wp-content/uploads/2018/01/Fey-CATALOG-EN.pdf

Uszczelnienie labiryntowe: 

http://www.zombbs.com.pl/uszczelnienie.php

Piasty a do czego ta piasta? Jeśli do koła i nie porusza się z wysokimi prędkościami obrotowymi załóż na wałek kawałek dość twardej(najlepiej hartowanej i szlifowanej) cienkościennej tulei i zabij najzwyklejsze uszczelnienie gumowe Simmera. 

Edytowano przez hubertb
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Jest to uszczelnienie pierścieniowe, zwykle takie cuda są w na wirnikach pomp próżniowych lub kompresorów oraz skrzyniach automatycznych. Ja tego nie kupuje a dorabiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Uziu92 już kilka razy tu pisałem od Drożdża z Kupna na Podkarpaciu radzę trzymać się  z daleka bo ma same złomy a po drugie to kawał uja i cygana.

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-wywrotka-jednoosiowa-CID757-IDDIIDv.html Kurde te mocowania wywrotu na pewno wytrzymają tę 4.5t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, Bananek napisał:

A to łożysko pada w sekundzie? to czym Ty jeździsz? scenikiem zrobiłem z 10000km z wyjącym lozyskiem. nic nie pękło. zwykły dyskomfort. prędkości do 120 km/h. staram się tego nie przekraczać. w żadnym aucie łożysko koła nie pęka od razu. najpierw daje o sobie znać, że już czas na wymianę.

Obecnie RAV4, Corolla E12U i jeszcze miesiąc temu Golf 3 LPG jeżeli chodzi o prywatne. Sam Golf przez 14 miesięcy 60tys. Z czego 47tys. na gazie. 10tys. to mogłeś zrobić z szumiącym lozyskiem, a nie wyjącym. Poza tym to miałem na myśli zblokowanie, wtedy to trzeba życzyć szerokości i gumowych drzew. Żadne łożysko nie wytrzyma więcej niż 200tys.km i mam na myśli np. SKF. Auta na markowych częściach, płynach np. wymiana oleju Corolla manual co 60tys.km Motul MotylGear 75W90....a nie co 100tys. w automacie dla śmierdzieli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Starsze toyoty poza pewnymi wadami to jedne z najtrwalszych aut.Szwagier teraz kupił RAV4 od pierwszego właściciela z 10r z przebiegiem 108 tys.serwis w toyocie do ostatniego dnia.2.0 benzyna 152 konie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

Mam A vensisa 3 przebieg ponad 300 tyś łożyska nie były wyminiane. więc jak mają 200 tyś nie wytrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

Ale zobacz ze na innej aukcji ma już lepiej zrobiona przynajmniej ta z pierwszych zdjęć. Chyba ze to nie jego przyczepa tylko zdjęcia zbinternetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558
11 godzin temu, Agrest napisał:

A do szejsiontki to co tu porównywać.

No niby nie ma co porównywać, ale sprzęt od niej ciąga i ma czasami problem przy agregacie 2,1m. Na wąsko to nie widać że ma tyle mocy. Pług 3 skibowy, 4 już trochę by bujało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
6 godzin temu, red83 napisał:

. Żadne łożysko nie wytrzyma więcej niż 200tys.km i mam na myśli np. SKF.

Kończ waść, wstydu sobie oszczędź. E39 ponad 300000 przelotu sprzedana na oryginałach. Obecnie e61 260000 i wszystko oryginał i nic nie wskazuje na potrzebę wymiany. Jeszcze wcześniej corolla e9 i taka samo.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oglądałeś łożysko i jesteś pewien że nikt wcześniej nic nie robił czy masz samochody od nowości u siebie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Ja w zimę w w B5 z 2000r wymieniałem  tyłu prawą piaste i byla oryginał a ma ponad 300 tys na blacie a tym są Piastołożyska

Edytowano przez stempos1980
Poprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-holder-600-CID757-IDDQgud.html Dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
1 godzinę temu, jedrus2020 napisał:

Ale zobacz ze na innej aukcji ma już lepiej zrobiona przynajmniej ta z pierwszych zdjęć. Chyba ze to nie jego przyczepa tylko zdjęcia zbinternetu

to jego, nawet na forum są użytkownicy co mają od niego przyczepy, fajne sztuki robi

tą to chyba komuś na zamówienie robił i się temat rozmył, bo w reguły wszystkie klepie na jedno kopyto, takie jak ta za 12500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj