yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

hubertb    4007

To jeszcze wypieprz androida z telefonu ;) INTERNET to przestrzeń nikt tu nie jest anonimowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
23 minuty temu, hubertb napisał:

 INTERNET to przestrzeń nikt tu nie jest anonimowy. 

A jak tak myśli to jest w wielkim błędzie!


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer24    22

Muszę przerobić zamki w moim wiekowym IHC bo ceny oryginalnych są delikatnie mówiąc za drogie. Myślicie że na takie warto? https://allegro.pl/oferta/komplet-zamek-klamka-drzwi-kabiny-ursus-mf-mtz-7457773315?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na ciągnik było stać a na zamki już nie 😕

To są do Ursusa nie bierz tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer24    22

Wiem że do ursusa, ale skoro niektórzy budują całe kabiny to przerobić zamki też się da. Jestem hodowca czarno białego bydła opasowego + etat, więc inwestuje z rozsadkiem, oryginał kosztuje 1300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

63xx ma silnik identyczny jak starsza seria 77xx bez turbiny, szukaj 7340 lub john deer 2300(taki zetor z kabiną o dżona). Oba te ciągniki mają już nowszy silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12343

Gdzie on je  trzyma?  W salonie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555

Co waszym.zdaniem będzie lepsze na piachach? Zestaw agregat uprawowo siewny z siewnikiem 420l (760kg+690kg+zboże) czy agregat z siewnikiem nabudowanym 400l (1700kg+ zboże). Agregat na zębach prostych,wał rurowy, siewnik na redlicach stopkowych, szerokość 3m. Ciągniki do wyboru albo Belarus 920.3 (84KM) albo Zetor 9540 z turem (92KM). Cenowo wiem że agregat z siewnikiem wyjdzie jakoś 30tysiecy brutto, nie wiem.jak teraz te nabudowane z uni bo agromasz ma tylko skrzynie 700l a to już dużo. Pytam, bo teść myśli że nabudowany jest lepszy niz w zestawie oddzielnie bo to nowocześniejsze. Na stronie Uni zapotrzebowanie na taki pokazuje 70KM i mnie to zastanowiło gdzie przy agromaszu 100-130. Macie jakieś doświadczenia odnośnie takiej niskiej mocy ciągników wg mnie do takich zestawów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185
2 godziny temu, stempos1980 napisał:

Takich "oryginałów" to jest pełno sprowadzonych. Naprawiany tylni błotnik dobrze o nim nie świadczy. Ogólnie robi dobre wrażenie, choć pewnie pracował w ładowaczu czołowym - brak oryginalnych obciążników na przodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

https://www.otomoto.pl/oferta/farmtrac-675-dtn-king-ciagnik-rolniczy-farmtrac-675-dtn-king-promocja-ID6CRgeV.html?

teraz zgłupiałem, w większości info jest że 32km/h a tu 40 , z resztą wszystko się okaże 

@Belarus820 wiesz, agromasz podaje z zapasem a unia całkiem możliwe że doczepiła 904 i pociągnął na piachach to stwierdzili że jak wpiszą 70 km to będzie gut 

z maszynami nazwę je "ornymi" jest taki problem że nie można określić dokładnego zapotrzebowania na moc ze względu na warunki i różne ciągniki. bo wiadomo że lekki ciągnik będzie miał mniejszy uciąg i może się okazać że lekkie 100km nie uciągnie a ciężkie 80km nie będzie miało problemu, ja bym wpierw albo wziął na testy albo znalazł użytkownika który gospodaruje na podobnych glebach i porównywalnymi maszynami 

https://www.olx.pl/oferta/zetor-7745-krajowy-jeden-wlasciciel-CID757-IDDIBpa.html#591c3c4f37

za takiego 40 tyś byłbym w stanie dać

Edytowano przez igor10246
żeby spamu nie było

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

użytkuje ktoś taki sprzęt https://www.olx.pl/oferta/rowniarka-wal-do-pryzm-rozgarniacz-rozbijak-kiszonki-CID757-IDBkp76.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1555

@igor10246 jedyne porównanie to mam wzrokowe bo podczepić się do sprzętu to zaraz że olej inny itp itd. Jeden ciąga zestaw 3m ares i famarol (starszy zestaw jak jeszcze siewniki famarol robili) Proxima 8441 no ale ma tura. Kolejny Pronar 82 tsa na stożku (lżejszy przód niż w moim belarusie) ma zestaw ares i poznaniaka to jazda tragiczna też w 3m. Inny na pronara 1025 z turem i zestaw agromasz i meprozet 3m to idzie bardzo ładnie. Wiadomo inne masy zestawów ale jak już niektórzy wiedzą na forum z moim teściem jest duży problem abym mógł mu coś do głowy wbić. Wiem że agregat z siewnikiem u nas będzie miał już ciężko ale coś trzeba kupić bo starym poznaniakiem nie chce się już siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomorzanin1222    117

Pytanie ile mogę wziąć za tego typu poznaniaka jak na zdjęciu tylko że troche redlice pordzewiałe  i koło aparatów lekko ale w orginale

Siewnik Poznaniak 27m olejowy Maków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A na co mi duży przy turze , żeby tylko do tego było co lać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj