yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

Belaruss820    1558
Przed chwilą, zetorki12 napisał:

No i co w związku z tym? Jej sprawa co robi.

A to, że wcześniej była mowa o zetorach no i tak mi się przypomniało. I dalej się zastanawiam czy go kupić i jest sens go reaktywować? Jeżeli te w Suwałkach za 33 tys do remontu to za tego musiałbym więcej wydać ze względu chociaż na wizualny stan i cały kompletny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pstrąg    15
19 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Byłem dzisiaj w Dobrzyniewie koło Białegostoku. Tyle złomu dawno nie widziałem. Te ciagniki są tak wypierdolone ze ledwo stoją, reszta maszyn nie lepiej.

No, sporo tego złomu ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
GR_Stachnik napisał:

Tylko do zetora do oprysków w burakach potrzeba zmiany kół. Za komplet musiałbym dołożyć tyle co mój budżet. Jest tego sporo i całkiem w miarę to wygląda ale przy oglądaniu czym sie sugerować? Żeby później nie bylo problemu z ewentualną naprawa. Może lepiej iść w cos lżejszego lub ciąganego do ursusa?

Chcesz pogadać pisz na fb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
23 minuty temu, Belaruss820 napisał:

Zgadza się, bo jak nastąpiła awaria to wstawili do stodoły i tak stoi

To niech oddadzą do tego magika z Kalinowic to odpicuje i sprzeda z zyskiem tego zetora 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, igor10246 napisał:

kiedyś miał niższe ceny a taki to by po 25 albo nawet za 22 stał

Ale handlowałeś z nim? Albo chociaż coś słyszałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

@Ursus932 widziałem jego ogłoszenia tak z rok albo 2 lata temu ( bardziej 2 ) jak była możliwość żeby c360 wymienić to szukałem starego 4ro cylindrowego z serii 57xx 67xx 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, Belaruss820 napisał:

Tak mi się przypomniało coś o zetorze. Teścia kuzynka ma dwa ciągniki c-360 który jest na chodzie i zetora 7245, który stoi w stodole już może z 10 lat a jego awarią jest coś z podnośnikiem że nie podnosi. Można powiedzieć że stan igła bo mało w polu wypracowany,myślałem żeby go kupić ale taki typ człowieka ze lepiej jak zgnije w tej stodole jak ktoś miałby się dorabiać tym ciągnikiem.

Dawaj namiar może mi się uda wyrwać😏  ,często są ludzie co znajomemu nie sprzeda , A obcemu owszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeloch    7

Woprol  junior  2 nie mieli, ten motylek na dnie jest na mimośrodzie i się nie obraca tylko lekko porusza. Zaczyna się kręcić jak już w skrzyni jest z 5 kg. nawozu. miałem kiedyś pożyczonego więc mu się przyjrzałem, rocznik gdzieś 2014.

Edytowano przez szpeloch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
3 godziny temu, Ursus932 napisał:

Handlował ktoś może z tym gościem ? Jakieś opiniehttps://m.olx.pl/oferta/zetor-6245-CID757-IDDdVP5.html#position=6&page=0

Chodziły opinie po forum, że sprzęt jak ściągnie tak sprzedaje, ale nic nie utargujesz. Ponoć mało przyjemny gość. 

1 godzinę temu, Belaruss820 napisał:

ale taki typ człowieka ze lepiej jak zgnije w tej stodole jak ktoś miałby się dorabiać tym ciągnikiem.

U sąsiadki stał Władek ileś lat nie ruszany, ojciec kiedyś do niej podbijał, czy by go nie sprzedała, wtedy akurat zaczynaliśmy z truskawkami (gdzieś 2000/2001 rok) i staruszek szukał czegos małego. Zaczęła marudzić, że nie bo to i tamto. Sąsiadka już dawno zmarła, ojciec już dawno zmarł, a ciągnik od ich rozmowy 20 lat temu nie ruszył się nawet o centymetr. 

Parę lat temu rozmawiałem z jej synem, czy by nie chciał sprzedać kultywatora (grudziądzki 3 rzędowy). Akurat sprzątałem, a on stał przerośnięty w krzakach przy  granicy pomiędzy nami. On, że nie bo to i tamto. Od naszej rozmowy też nie ruszył się nawet o centymetr. Ostatnio majster, co oborę robi pytałem mnie o ten kultywator 😅

 

Tak jak mówisz - taki typ ludzi. Każdy oczywiście robi sobie ze swoją własnością co chce. Ale ktoś z czegoś nie korzysta, mógłby to zamienić na mniejszą, lub większą kupkę pieniędzy, ale przysłowiowe "nie bo nie" i później taki sprzęt zamiast komus jeszcze służyć ląduje na złomie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Dwa pytania mam. Już kiedyś pytałem, ale u mnie kazdy zakup musi długo dojrzewać :) Pierwsza sprawa - orbitrol do zetorka, czy te zestawy czymś się roznia, czy to to samo?

https://sklep.mizar.com.pl/wspomaganie-ukladu-kierowniczego-c-385a-4x4-p-10610.html

https://sklepdlarolnika.pl/pl/p/Wspomaganie-kierownicy-C-385A-U914-i-innych-pochodnych-4-i-6-cylindrowych-z-przednia-osia-napedowa-wersja-premium/3753

 

Druga sprawa. Od razu chciałbym kupić haki na tylnie belki, ale pojawia się dylemat, a mianowicie 

https://sklepdlarolnika.pl/pl/p/ZESTAW-DWA-HAKI-II-KATEGORII-DO-BELEK-DOLNYCH-DWIE-KULE-56X28-Z-KOLNIERZEM/25383

https://sklep.mizar.com.pl/hak-koncowka-do-spawania-cbm-kat-2-oryginal-p-9189.html

Z jednej strony rozum podpowiada, że skoro dwa na sklepiedlarolnika kosztuja tyle, co jeden cbm, to chyba nie jest to kwestia tylko marki. Ale z drugiej strony chciałoby się trochę przyoszczedzic. No i ktoś moze kupował komplet ze sklepiedlarolnika i coś mógłby powiedzieć o jakości, czy za te niecałe 400zl różnicy nawet sobie głowy nie zawracać, tylko dopłacić i mieć spokój?

Do drugiej sprawy mały podpunkt - tak sobie przeglądam o na sklepiedlarolnika mają gotowe ramiona, np 

https://sklepdlarolnika.pl/pl/p/ZESTAW-DWA-CIEGLA-BOCZNE-CBM-KAT-2-WERSJA-WZMOCNIONA-PRZEDLUZONA-BELKI-RAMIONA-DO-URSUSA-C-385-i-POCHODNYCH-DO-140KM/25363

No i w sumie cena nie mała, ale ciut dłuższe ramiona by się przydały nawet. Tylko czy za te cenę może by się kupiło cbm i materiał na ramiona jeszcze? Ktoś coś podpowie?

8 minut temu, soltys48 napisał:

kupił bym teraz władzia

Chcesz to jutro będę na wsi, to mogę zdjęcia podesłać, jak on teraz wygląda :)

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

To na forum Ci podesle, ale i tak nie będzie handlu, chyba że w nocy przyjedziesz i zakosisz

Edytowano przez daron64
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Zapomnij, jak sąsiadka zmarła, to juz że 3lata nikogo tu nie widziałem. A jest ich tam chyba z 5 rodzeństwa, więc nawet jakbyś kogoś spotkał, to byłoby ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401
23 minuty temu, soltys48 napisał:

kupił bym teraz władzia

Tylko nie mów  że przerabial byś go na ładowarkę. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875

daron64 napisał: 3 godziny temu, Ursus932 napisał: Handlował ktoś może z tym gościem ? Jakieś opiniehttps://m.olx.pl/oferta/zetor-6245-CID757-IDDdVP5.html#position=6&page=0 Chodziły opinie po forum, że sprzęt jak ściągnie tak sprzedaje, ale nic nie utargujesz. Ponoć mało przyjemny gość.  Wredny Litwin. Jak cena, lub stan nie pasuje to do widzenia i tyle z nim gadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj