yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

mf362    1117

NieUżytków miec z 20 ha i tylko kości to cos drosza by wpadlo w skali roku , niektórzy tak robią kosza albo tylko przeoruja ,

Moj dalszy sąsiad robi w norwegi a i tak sie bawi w koszenie ,,łąk,, mulczer zawsze milej dla oka na ojcowiznie i zwróci się koszt ON (kosi 3 razy do roku) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
33 minuty temu, PRIMO napisał:

Troszkę podniszczony ten Rabe. 

Jednak Saxonia jest ciekawszą ofertą ze względu na stan i wagę. 

Tutaj zdjęcia są słabe wiec co do stanu Ja bym taki pewny nie był . Na pewno rabe jest dużo młodszy ale wagowo od 201 cięższy. Za to ma ścieżki elektryczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742
9 godzin temu, szymon09875 napisał:

 

Przy czym pracujesz w sensie na etacie? 

Obsługa techniczna obiektu, mam dwa budynki i wszystko co się popsuje naprawiam, plus przeglady, przeróbki itp.

1 godzinę temu, daron64 napisał:

Mówisz tak, bo robisz bo możesz, ale nie musisz. Chcesz to robisz, nie chcesz to też się świat nie zawali. Jakbyś musiał codziennie przez te chociaż 8godzin ciągać za sobą te spawarkę, to szybko bys ja znienawidził

Dokładnie tak jak piszesz

Dlatego też tylko uśmiecham sie pod nosem jak któraś osoba z kolei mi mówi: rzuć robotę i trzep kasę ze spawania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3866
slawek74 napisał:

bratrolnika napisał:

57 minut temu, zetorki12 napisał:

Tyle pieniędzy za takie coś??? 

Brat to pomyś takie wynalazki jak to i inne rębaki tworzyć zamiast przyczep lżejsze do zrobienia a popyt chyba od przyczepy w produkcji

Tyle kasy za takiego ulepa to trzeba miec fantazje. Tu masz cos sensownego https://www.olx.pl/oferta/maszyna-do-ciecia-rabania-lupania-drewna-luparka-hakki-pilke-CID628-IDCJwsJ.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207
bratrolnika napisał:

9 godzin temu, szymon09875 napisał:   Przy czym pracujesz w sensie na etacie?  Obsługa techniczna obiektu, mam dwa budynki i wszystko co się popsuje naprawiam, plus przeglady, przeróbki itp. 1 godzinę temu, daron64 napisał: Mówisz tak, bo robisz bo możesz, ale nie musisz. Chcesz to robisz, nie chcesz to też się świat nie zawali. Jakbyś musiał codziennie przez te chociaż 8godzin ciągać za sobą te spawarkę, to szybko bys ja znienawidził Dokładnie tak jak piszesz Dlatego też tylko uśmiecham sie pod nosem jak któraś osoba z kolei mi mówi: rzuć robotę i trzep kasę ze spawania U mnie kolega też się zwolnił i poszedł na swoje (instalatorstwo) i jak z nim rozmawiałem to mówi że tak mu się nawarstwilo robót ze nie ma kiedy ich pokaczyc i w związku z tym nie ma kasy. Ja jestem zdanie ze najlepszy jest etat. A co w przypadku chroby? Sam jestem teraz 3 miesiąc na zwolnieniu i finansowo nie narzekam A jakbym był na swoim to dupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Do przejścia na swoje trzeba mieć odwagę,  niektórzy ją mają i dobrze na tym wychodzą.  Mogę to opisać na przykładzie mojego szefa który jest młodszy ode mnie 5lat firmę ma 10 lat zatrudnia 4 spawaczy i kasy ma jak lodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

Pewnie że na swoim były by dużo większe pieniędze, ale też dużo więcej pracy, dużo mniej wolnego czasu, i dużo więcej stresu

Póki co nie narzekam, zarabiam nieźle, praca niezła (wczoraj minęło mi 9 lat jak tam pracuję), wszelkie urlopy, dodatki, itp. no i o 16 trzaskam drzwiami i kończę pracę, soboty wolne, na swoim to by było pewnie robota do ciemnej nocy od poniedziałku do soboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25504
7 minut temu, 6465 napisał:

Do przejścia na swoje trzeba mieć odwagę,  niektórzy ją mają i dobrze na tym wychodzą.  Mogę to opisać na przykładzie mojego szefa który jest młodszy ode mnie 5lat firmę ma 10 lat zatrudnia 4 spawaczy i kasy ma jak lodu. 

Patrząc na zmiany klimatyczne to kasa mu topnieje😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

@6465 u was to sami dorobkiewicze, firma w co drugiej chałupie, każdy coś robi na swoim

Ja po pewnym czasie bardziej od bogactwa zacząłem cenić spokój, życie bez kredytu, wolne soboty (których i tak nie umiem wykorzystać i tak siedzę w garażu😂)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Ja wiem czy co drugiej?  Na 73numery są dwie jeden warsztat u Marcina a druga madan-stal

 

A sory  I mini masarnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

Wydawało mi się że więcej.

Choć kiedyś znalazłem taką stronę na której można było sprawdzić jakie firmy są w twojej okolicy, to okazało się że co trzeci sąsiad ma działalność zarejestrowaną, jeden kurierke, drugi przewóz osób. Na zewnątrz żadnego szyldu czy cokolwiek, a firma w co trzeciej chałupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo to firmy dla kasy z Urzędu Pracy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Może i tak pisze to co widze. A co ludzie kręcą to ich sprawa.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Od nas chłopak założył działalność - spawanie, zaczynał sam, po chyba coś koło roku rzucił robotę, zatrudnia parę osób i z tego co jego brat mówił, to bardzo dobrze finansowo stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 godziny temu, griga napisał:

Tutaj zdjęcia są słabe wiec co do stanu Ja bym taki pewny nie był . Na pewno rabe jest dużo młodszy ale wagowo od 201 cięższy. Za to ma ścieżki elektryczne.

Tak jak pisałem wcześniej ścieżki mnie nie interesują tylko stan i waga bo to będzie do agregatu z hydropakiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742
52 minuty temu, 6465 napisał:

@bratrolnika sołtys nas nawiedzi w tym tygodniu?  Oby nie w piątek bo mnie nie będzie. 

Się zapowiadał, ale konkretów nie znam

Pasowałby czwartek

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

Na zdjęciach to tam wszystkie piękne 😀 ale w realu to pytaj Uziu był go ogladać😗🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj