yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

jacus    3047
1 godzinę temu, Strongman napisał:

Mam takie pytanie czy ktoś wie po co są 3 piny w prądnice od licznika bo na logikę starczył by  minus i plus.A po co ten trzeci lub jak minus idzie masą a nie przewodem jak z tym jest.W sumie sprawdzę miernikiem i będę wszystko wiedział a może ktoś się wykażę wiedzą.

 

59115725-83355943-ii-przekladnia-licznik

ten na srodku to masa przykrecana do bloku silnika bizona lub ursusa, a reszta to juz sam sobie sprawdzisz, albo bedzie tykal licznik mtg albo wskazowka obrotomierza

  • Like 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119
31 minut temu, witejus napisał:

gdzie takie mądrości wyczytałeś ?blisko 400tys turbo nie tykane kluczem ,oryginał ,do skrzyni biegów nje ma o co się przyczepić ,wtryski ,pompa nie ruszane od nowości ,olej wymieniany co 10,12 tys bez dolewki między wymianami

sprzęgło ,dwumas do tej pory nie robione ,czy oryginał nie wiem kupiony z przebiegiem 186 tys km.Zgadnij co to za auto?

Ja mam w dieslu 165 tys km turbo , wtryski nieruszane , jedynie dwumas bo poprzedni właściciel wymienił auto trochę po miescie jezdzilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też mi się nie spodobały . Strasznie szpecą resztę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1119
1 minutę temu, bratrolnika napisał:

Chlapacze jak przy kumurunie 

Obrzezanie zrobic jak z retrotraktor w 4011 

Kurla kiedys byla moda i przepis 

Mnie tez te chlapacze wkurwiaja u dziadka w c330 to to bylo obcieralo o kola jak sie maszyne podnioslo 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
bratrolnika napisał:

57 minut temu, zetorki12 napisał:

Tyle pieniędzy za takie coś??? 

Brat to pomyś takie wynalazki jak to i inne rębaki tworzyć zamiast przyczep lżejsze do zrobienia a popyt chyba od przyczepy w produkcji

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

A powiem ci dziś akurat robiłem, podzwigalem, powyginalem się, z pół paczki elektrod wypaliłem, i się lepiej czuję jak po tygodniu pracy za biurkiem

Ciężka praca nie jest zła

A co do takiej maszyny-myslalem kiedyś, ale takie coś nie dla mnie, kto sobie jeszcze krzywdę zrobi i potem będą pretensje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
1 godzinę temu, Strongman napisał:

Passat.

mylisz się ,wstyd powiedzieć STILO jtd 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5325

@zetorki12 a widział to, prostota w budowie, jakoś tak lekko idzie tylko pieńki muszą byc bez sęków

 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszkos    18
1 godzinę temu, Strongman napisał:

Mam takie pytanie czy ktoś wie po co są 3 piny w prądnice od licznika bo na logikę starczył by  minus i plus.A po co ten trzeci lub jak minus idzie masą a nie przewodem jak z tym jest.W sumie sprawdzę miernikiem i będę wszystko wiedział a może ktoś się wykażę wiedzą.

 

59115725-83355943-ii-przekladnia-licznik

Środkowy to na pewno masa. Pozostałe to chyba jeden jest sygnał od obrotów a drugi od mth.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, marulekk napisał:

 a widział to

Widział , widział .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3209

Najgorsze drzewo co rąbałem to wiąz, suche to każdy gatunek ciężej idzie, najłatwiej brzoza,ja mam siekierę z 4kg do rąbania, na rynkach można takie kupić, wygląda jak młotek bo musi być nie cienka tylko kliniasta plus masa i prędkość robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Świeża olcha świetna do rąbania . Opał też z niej dobry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3209

Olszyna szybko się spala a do rąbania dobra, mi się wydaje ze sosna dłużej się pali a ciepło porównywalne.

169811_656833559172.jpg

Czyli 2 wtyki są od prądniczki 1 to plus12v i 12v od podświetlania i masa w obudowie.

Czyli teoretycznie podając prąd stały DC o napięciu tego nie wiem ale to trzeba zmierzyć miernikiem na zapalonym silniku, można nowy licznik nakręcić na dane motogodziny bez wizyty w straci diagnostycznej. 

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

Ja dzisiaj trochę porabałem swiderkiem. Takie sęki jak tam były to siekiera było kiepsko. Same dobre drewno dąb czeremcha jakieś owocowe buk. wszystko suchutkie. 2 lata w stodole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
PRIMO napisał:

2 godziny temu, griga napisał:

Oczywiście że warte. Miałem i z czystym sumieniem mogę polecić. Można też trafić z elektrycznymi ścieżkami. Popatrz też na większy model a215

Dzięki za opinie. 

Ścieżki w moim przypadku to rzecz zbędna. 

Czym dokładnie różnią się od siebie modele A201 i A215 ?

 

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-do-zboza-3m-rabe-werk-CID757-IDDnEAm.html Tu masz ciekawą ofertę. A te modele co pytałeś to wielkością skrzyni i budowa

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
2 godziny temu, witejus napisał:

gdzie takie mądrości wyczytałeś ?blisko 400tys turbo nie tykane kluczem ,oryginał ,do skrzyni biegów nje ma o co się przyczepić ,wtryski ,pompa nie ruszane od nowości ,olej wymieniany co 10,12 tys bez dolewki między wymianami

sprzęgło ,dwumas do tej pory nie robione ,czy oryginał nie wiem kupiony z przebiegiem 186 tys km.Zgadnij co to za auto?

Mam audi a4 b5 z slawnym wsrod mechanikow 2.5 tdi v6 przebieg jak kupilem to miala ok 280 tys przebiegu teraz mam 330 i oleju od zmiany do zmiany nie bierze. Dziwi sie kazdy i patrzy jak na debila co ja gadam ze przeciez te motory ciekly i przez slaba budowę magistrali smarowania turbo byly podatne na pobieranie oleju. Robilem jej juz 5 zmiane i za kazdym razem tyle co spuscilem tyle lalem.

1 godzinę temu, bratrolnika napisał:

A powiem ci dziś akurat robiłem, podzwigalem, powyginalem się, z pół paczki elektrod wypaliłem, i się lepiej czuję jak po tygodniu pracy za biurkiem

Ciężka praca nie jest zła

A co do takiej maszyny-myslalem kiedyś, ale takie coś nie dla mnie, kto sobie jeszcze krzywdę zrobi i potem będą pretensje

Przy czym pracujesz w sensie na etacie? Ja sie coraz bardziej zastanawiam nad ponownym powrotem na gospodarke plus to co sie urwie na boku... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-dyskowa-krone-am-323-CID757-IDDmhk2.html#3f7056d5b5

fajnie 6 dysków z nożami na śrubki i 2 dyski z szybką wymianą noży 

ktoś się z ceną walnął. szkoda że nie na allegro i "kup teraz" 

https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-krone-z-rotorem-czolowa-easy-cut-f-320cv-CID757-IDD5yFA.html#3f7056d5b5

Edytowano przez igor10246

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
9 godzin temu, bratrolnika napisał:

A powiem ci dziś akurat robiłem, podzwigalem, powyginalem się, z pół paczki elektrod wypaliłem, i się lepiej czuję jak po tygodniu pracy za biurkiem

Ciężka praca nie jest zła

Mówisz tak, bo robisz bo możesz, ale nie musisz. Chcesz to robisz, nie chcesz to też się świat nie zawali. Jakbyś musiał codziennie przez te chociaż 8godzin ciągać za sobą te spawarkę, to szybko bys ja znienawidził :)

9 godzin temu, zetorki12 napisał:

Świeża olcha świetna do rąbania . Opał też z niej dobry .

Najwięcej olchy to u nas chyba do wędzenia zawsze szło, jak się jeszcze trzymało świnie.

8 godzin temu, Strongman napisał:

Olszyna szybko się spala a do rąbania dobra, mi się wydaje ze sosna dłużej się pali a ciepło porównywalne.

 

Art_Wart_Opalowa.jpg

 

7 godzin temu, szymon09875 napisał:

Ja sie coraz bardziej zastanawiam nad ponownym powrotem na gospodarke plus to co sie urwie na boku... 

A ja z kolei nie wyobrażam sobie, żeby wrócić do gospodarki jako głównego źródła utrzymania. Spoko - sam sobie jesteś panem. Ale przy nieduzej gospodarce sobie tam flaki wypruwać, żeby jakoś wygenerować taki zysk żeby utrzymać rodzinę i jeszcze starczyło na jakieś inwestycje, to ja dziękuję za taki interes. Z wypłaty utrzymuje siebie i swoją rodzinę, a kasa z gospodarki wraca na nią. Inna sprawa, że z racji tego, że ziemia nie jest na pierwszym miejscu, to i nie jest zawsze wszystko dopilnowane tak jak powinno. Ale na zero raczej zawsze się wyjdzie, więc nawet w najgorszym wypadku jest to po prostu drogie hobby. A nie muszę się martwić, że jakaś uprawa mi nie wyszła, czy akurat mam bydło do sprzedania jak jest dołek cenowy i leże i kwicze, bo po podliczeniu wszystkiego okazuje się, że zamiast być na plusie jestem na 0. 

Jak tu chyba @Agrest pisał, że zostało mu na czysto 800zl z hektara(dobrze pamiętam?) To pomnóż sobie to x ilość swoich hektarów. A nie zawsze będzie Ci zostawać po powiedzmy 2tys (jak chyba yacenty wyliczał?).

Spoko - nie trzeba mieć przecież tylko pola, można świnie, krowy, kury, warzywa itd. Mieliśmy wszystko (no moze poza większą ilością drobiu) - było i pole, bylo ponad 100swin, było po parędziesiąt sztuk bydła, były truskawki, było zapierdalanie cała rodzina od rana do nocy i ,moze poza początkiem lat 90tych (bo dalej słabo mi pamięć sięga), nie pamiętam żeby na gospodarce było finansowo lepiej niż jest teraz. Tzn zestawienie - tylko gospodarka vs praca i pobocznie gospodarka. A też czasem były okresy że bardziej musiałem zapieprzac niz teraz ciągnąć dwa zajęcia.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj