yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2020

Polecane posty

griga    1080
1 minutę temu, witejus napisał:

szejsiątka pociągnie?

Po drodze na pole oczywiście. Po ściernisku pewnie też. Ale jak wjedziesz w orane to marne szanse

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16855
1 godzinę temu, bratrolnika napisał:

 

Nie dla psa kiełbasa😋😂👹

@bratrolnika, tak że strony to ja potrafię. Zrób to z paki teraz. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
24 minuty temu, griga napisał:

Po drodze na pole oczywiście. Po ściernisku pewnie też. Ale jak wjedziesz w orane to marne szanse

To samo miałem napisać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Czy może ktoś polecić jakąś elektroniczną wagę magazynową? Do ważenia głównie worków z paszą i ziemniaków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Mam pytanie jako że na wiosnę przyjdzie nowy opryskiwacz i będzie miał tylko sterowanie z kabiny bez komputera to pytanie o licznik prędkości. Chciałbym go dać się razem z tym panelem żeby działał na prąd z traktora a czujnik na koło. Nie wiem czy sygnał że szpilek czy z magnesów jakoś tak. Ktoś podrzucić link do czegoś fajnego i wytłumaczy co i jak. Do traktora na stałe nie potrzebuje wystarczy razem z opryskiwaczem. Z góry dzięki za jakieś wypowiedzi ekspertów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Ja tak mam. Nie ja to robiłem tylko ojciec. Felga jest od przyczepy na 20 cali. Tylko że to wóz zrobiony do wożenia słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
9 godzin temu, KlimekPL napisał:

Sprzedaj za tyle ile ci oferują i kup sobie więcej ziemi w innym miejscu

Tylko że ziemia to nie chleb i codziennie nie ma nowej dostawy , a ta którą chcą kupić to na niej mam zabudowania i do śmierci patrz się na jamę za oknem , około 20-30 metry od domu 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

To w takim razie ja bym odpuścił. Chyba że ciśnie cie mocno na gotówkę ale ja w takiej sytuacji bym nie sprzedawał, bo pieniądze mimo wszystko niezbyt duże i szybko sie rozejdą i nowy sąsiad bedzie ci uprzykrzał życie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
8 godzin temu, migacz napisał:

Mam pytanie jako że na wiosnę przyjdzie nowy opryskiwacz i będzie miał tylko sterowanie z kabiny bez komputera to pytanie o licznik prędkości. Chciałbym go dać się razem z tym panelem żeby działał na prąd z traktora a czujnik na koło. Nie wiem czy sygnał że szpilek czy z magnesów jakoś tak. Ktoś podrzucić link do czegoś fajnego i wytłumaczy co i jak. Do traktora na stałe nie potrzebuje wystarczy razem z opryskiwaczem. Z góry dzięki za jakieś wypowiedzi ekspertów

Sygnał zawsze jest z koła a sposób odczytu zależy od typu czujnika. Z tego co napisałeś to wystarczy Ci prosta apka na tel.

Wersje z czujnikiem na koło to tak z 300zł https://elektronikadlarolnika.pl/nasze-produkty/predkosciomierz-wersja-podstawowa/

Ale Ja osobiście bym się już pokusił o kupno czegoś w stylu LH1200 lub jakiegoś mullera (kole 500zł) którego później możesz dozbroić w przepływomierz i mieć już wskazanie chwilowego wydatku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

@KlimekPL

No właśnie jak to mówią  ,, pieniądze to nie wszystko ,, 

Włąściwie  to pytałem bardiej o cenę za jaką realnie mogę sprzedać a nie o to czy sprzedawać bo gdyby dali po 150 za ha to bym mógł patrzeć na jamę 😉

Nie wiem czy dobrze policzyłem ale przychodu ze sprzedaży żwiru może być około 2 000 000 zł z jednego ha 

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3874

Przychodu tak ale policz dochód😉 Kolega ma żwirownie to same papiery około 100 tys pln + ogrodzenie terenu i waga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
Marecki2922    517
2 minuty temu, griga napisał:

Do czego używa się takich redlic?

Skoro ma kółka kopiujące to pewnie wszystko da się siać , a do np. łubinu to już całkiem fajnie bo można głęboko posiać


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3874
Marecki2922 napisał:

Ale myślę że i tak połowa kasy zostanie 

Na pewno. Ja na pewno bym pod domem nie sprzedawał tylko wszedł w spółkę albo sprzedał sam żwir i podpisal umowe na rekultywacje terenu po zakonczeniu eksploatacji tak jak zrobił mój wujek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
32 minuty temu, farmtrac8244 napisał:

Może to cena na stare albo miało być w euro

myślę że w środku próchno i trociny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj