prezesss89

Jakiej firmy koła do skrzyni c360 3p

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
prezesss89    0
Napisano (edytowany)

Witam, rozebrałem całą skrzynię w c360 3p strasznie wyła podczas włączenia wałka wom innych obiawów nie było ale wyła tak że nie było słychać nic innego poza skrzynią, rozebrałem całą do gołej obudowy do wymiany mam dwa wałki sprzęgłowe, koło zębate obrotów niezależnych wom i wałek po którym się to koło przesuwa no i wiadomo wszystkie łożyska, moje pytanie brzmi jakiej firmy części montujecie do skrzyń biegów? Ursus-waryński, ursus-chełmno, czy skropol ? Dodam że dwa lata temu wymieniałem wałki sprzęgłowe, założyłem skropol i mimo że każdy poleca tą firmę to u mnie strasznie szybko się zużyły, w miejscu gdzie chodzi łożysko wałeczkowe wypiłowało taki dołek że miałem problem rozebrać bo rolki zapierały się o rant, wstawię zdjęcie wałka na końcu. Które polecacie Chełmno czy waryński? Myślałem nad waryńskim jednak w internecie są opinie że mają one delikatnie inny profil zęba ( bardziej trójkątne) i obawiam się czy nie będzie to strasznie głośno pracować, myślałem też wymienić wtedy koło stałego zazębienia ( mimo że u mnie jest dobre) jednak wszystkie nowe zęby chodziły by wtedy z nowymi. Czy może bardziej polecacie części z Chełmna? Cena nie gra roli chodzi o to żebym tego znowu za dwa lata nie musiał rozbierać. Poniżej wstawiam zdjęcie wałka skropol po dwóch latach eksploatacji

skropol 1.jpg

skropol 2.jpg

skropol 3.jpg

Edytowano przez prezesss89

Nikita_Bennet    238

skropol - pompy wody chodzą do dziś, wał w podnośniku także. O reszcie sie nie wypowiem bo nie stosowałem.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl

Borekk17    575

ja od zawsze wszystkie tryby. i wałki biorę ze skropola i jeszcze nie miałem przypadku żeby po tak krótkim czasie coś się stało może trafiłeś na podróbkę części ursus-warynski to jeszcze nowość na rynku nikt o tym nie ma zdania bo nie jest to tak sprawdzone w eksploatacji jak Chełmno czy skropol jeśli nie jesteś pewien skropola to bierz Chełmno tryby wymieniaj parami to. nie powinno wyć skropol od paru lat na każdej części wypala napis Chełmno tak samo

prezesss89    0

Aż jutro sprawdzę czy wałki mają jakieś oznakowanie ale pamiętam że były kupione skropol i to w dość dużej hurtowni w mojej okolicy,  jednak jak wziąłem ten wałek i mój oryginalny fabryczny (ma wyłamany jeden ząb) to na oryginalnym nie było śladu a na tym został dołek. Może też przyczyniło się to trochę do szybkiego zużycia że łożyska w mojej skrzyni te dalsze miały delikatny luz, bo te przy wałkach wymieniłem razem z wałkami. No i teraz mam trochę dylemat bo miałem jutro jechać po te Ursus Waryński mam dużo dalej do tej hurtowni, do tej co mają z Chełmna  mam 1/3 drogi. Szkoda że nie ma z tych dwóch firm  w jednym miejscu w mojej okolicy, zawsze można wizualnie coś ocenić i dobre tryby to mają dzwonić w uszach przy uderzeniu. Waryńskiego kupowałem sporo rzeczy np węże do wody od nich są mega dobrej jakości mam już je założone kilka lat i biją na głowę te wszystkie tanie a ciągnik stoi cały czas na słońcu pod chmurką,  ale kiedyś założyłem tarcze sprzęgłowe waryńskiego i po niecałych 2 latach w jednej ścięło mi nity a w drugiej się poluzowały jednak wymienili mi je na gwarancji bez problemu a przed kolejnym założeniem tych z gwarancji lekko obspawałem je na łączeniu. Koła zębate do rozrzutnika warfama tez są mega dobrej jakości ale za to kupiłem od nich też łańcuch do tych kół i że tak powiem nie był zły ale jakąś mega żywotnością to nie imponował. Z Chełmnem chyba nie miałem doczynienia za bardzo. No nic może do jutra ktoś jeszcze się wypowie fajnie jak by się znalazł ktoś co montował te koła zębate waryńskiego.

Adi96    1560

Do starego to znaczy stałego zazębienia nie wpasuje się żaden wałek pewnie masz spore zużyte,bierz chełmno ale zmień oba nie wiem jak u ciebie koła od biegów szczególnie 2 3 biegu.Waryński wałek sprzęgłowy nie pasował na stare stałego zazębienia gdzie jest minimalne zużycie,jak wspomniałem nie raz tutaj korsus jest dobrze i pracuje dość cicho.Waryńskim martwią te zęby ściete jak to wpyłnie na dłuższą eksploatacje.

prezesss89    0

Mam do kupienia w okolicy tylko Chełmno albo Waryński, koło stałego zazębienia mam w bardzo dobrym stanie ale planowałem go wymienić aby wszystkie nowe zęby chodziły z nowymi, koło obrotów niezależnych też będę zmieniał wraz z wałkiem wom co na nim się ślizga bo jest wyrobione na tym wieloklinie co się przesuwa tak więc tryby by chodziły nowe z nowymi tylko ciągle zastanawiam się które zamontować, reszta skrzyni biegi i reduktor jest ok i tam tylko łożyska powymieniam. Kurczę zastanawiają mnie te koła no niby faktycznie jak się przyjrzeć to te waryńskiego mają inne zęby delikatnie niby jak się zmieni parami to nie powinno to przeszkadzać tylko ciekawe jak to będzie z hałasowaniem. Może ktoś się jeszcze trafi co zakładał Waryńskiego i się wypowie.

prezesss89    0

Zakupiłem wszystkie części z Chełmna, mogą być dość dobre bo półki co na szybko sprawdziłem że łożyska wchodzą ciasno i przy uderzeniu dzwonią w uszach, łożyska kupiłem polskie z Kraśnika. Co do starego wałka to miał oznaczenie skropol, w hurtowni wszyscy byli dość mocno zdziwieni bo podobno takie coś się nie trafia ze skropola i sami mówili żeszkoda że gwarancja się skończyła bo sami byli ciekawi co skropol na to ale widocznie trafił się jakiś bubel.   

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tadeusz1212
      Może ktoś mi napisać jaki sprzęt najlepiej nadawałby się do ursusa C-360. Najbardziej mi chodzi o pług, agregat uprawowy, siewnik.
    • Przez Tomeczek220
      Witam wszystkich mam takie pytanie mam ochote założyć przedni naped od robura nw jak to dziala i wgl kolega ma zalozony no to sobie nie za bardzo chwali mówi ze traktor osłabiło i wgl rady sobie z tym nie daje .i ja mam pytanie czy wgl te tryby i wgl. Jest to wszystko zgrane ze sobą .jak ktoś ma taki napęd super by bylo jak bym coś dowiedzial na ten temam .jak ktos kojazy to chodzi mi o napede z firmy traktory 4x4
    • Przez maguu84
      Witam wszystkich.
      Planuje zakup rozrzutnika 4.5t, który będzie współpracował z poczciwą„60-tką”.
      Pod uwagę biorę rozrzutnik z posuwem hydraulicznym lecz nie do końca jestem pewien czy ursus poradzi sobie z napędem silnika hydraulicznego napędzającego posuw.
      W najbliższym czasie planuje montaż mocniejszej pompy i dodatkowego rozdzielacza, wiec mogło by to sprawnie działać. Co myślicie na ten temat?

• Przez Bakug5
      Witam mam pytanie czy kabina koja Smolniki od MF będzie pasowała wymiarowo do c-360 ?
    • Przez grzesiek1994
      Witam,  szukam pompy paliwa do c360-3p , 
      Świętokrzyskie, i oscienne ktoś coś?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj