Polecane posty

diabloo07    0

Witam chciałbym zacząć mleko oddawac I miał bym kilka pytań. Od czego zacząć żeby móc oddawać? Gdzie się udać żeby wystartować? I czy będę musiał oddawać mleko w każdym miesiącu po tyle samo litrów? Jak to jest teraz z tymi kwotami mlecznym?

Bartek933    4168

Udaj się do najbliższej mleczarni. Ile masz lat?

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Janek54321    7

idziesz do mleczarni. zapewne mają limit ze musisz przynajmniej ze 100l co 2 dni oddawać. oni cie rejestrują u SB jako dostawca nadają ci nr dostawcy musisz mieć chyba nr paszowy czy coś takiego i tyle w sumie. musisz mieć utwardzony podjazd pod zbiornik na mleko 

Wiadomość z agroFakt.pl

kris91    105

Książeczka zdrowia później dzwonisz do mleczarni, oni nadają nr odbiorcy, później weterynaria i oni przyjadą, popatrzą, wypiszą atest na rok ewentualnie bezterminowo, zaświadczenie o jakości wody, badanie techniczne zbiornika lub dojarki. A chociaż nr siedziby stada masz?

starybudnik    181

W pierwszej kolejności trzeba mieć krowy. Potem już z górki. Korzystasz z życia i co miesiąc tylko sprawdzasz stan konta.

• Like 1
  • Haha 1

PaweLisowicz    61
18 minut temu, starybudnik napisał:

Korzystasz z życia i co miesiąc tylko sprawdzasz stan konta.

Za niedługo za to mleko będzie minus na koncie bankowym... U nas ledwo 90gr/litr wychodzi, a były lata że ledwo 50gr/litr było. 

diabloo07    0

Numer stata posiadam wszystkie dokumenty paszporty itp. Będę musiał w każdym miesiącu oddawać mleko? Bo w zimie z tym kiepsko jak mam mało sztuk 

kris91    105

A o jakiej mleczarni myślisz? W mlekpolu było za moich czasów 300 litrów na odbiór i nie mogłeś z odbioru na odbiór dać mniej niż 10%, bo trzeba było się tłumaczyć albo pozaklasowe było. Nie wiem jak teraz ale 300 ł na odbiór musi być, czy to zima czy lato.

rocknrollnik1    530

dzieciaku daj sobie spokój.Kup 100 niosek na początek i tego dopilnuj i nie gorzej zarobisz na jajkach .Zaczynając od zera nigdy nie zaczniesz zarabiać na mleku.

Janek54321    7
8 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

dzieciaku daj sobie spokój.Kup 100 niosek na początek i tego dopilnuj i nie gorzej zarobisz na jajkach .Zaczynając od zera nigdy nie zaczniesz zarabiać na mleku.

zgadzam się w 100 % . w mojej wsi juz 6 gospodarstw na jajka przeszło + praca na etacie 

PaweLisowicz    61

Jak u nas nastały mleczarnie to pradziadek mówił wtedy że to są złodzieje. Tak z ciekawosci to po ile choduja tych kur ? 

Janek54321    7

100- 400. i mają odbiorców z miasta i sami przyjeżdżają po jajca. trochę po rodzinie trochę po sąsiadach i są zadowoleni 

PaweLisowicz    61

Chyba też tak muszę zrobić bo już nie wyrobiam. Moze uda mi sie zboże sciagnac ze Słowacji za pół darmo. Tylko jeszcze znaleźć odbiorców będzie ciężko.

SamaPrawda    98

Ogłaszasz się na grupach na fb z okolicy i przez znajomych, jak będzie dobry towar to sam się zareklamuje

diabloo07    0
12 minut temu, PaweLisowicz napisał:

Chyba też tak muszę zrobić bo już nie wyrobiam. Moze uda mi sie zboże sciagnac ze Słowacji za pół darmo. Tylko jeszcze znaleźć odbiorców będzie ciężko.

Z Słowacji ciężko zboże ja próbowałem jodle/ świerka  ściągnąć to cena podobna jak w Polsce . Tym bardziej że tam euro 

51 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

Krowy pole posiadam . Tylko kupić chłodnie to nie tak od zera zaczynam.  Wiadomo żeby to odrobić to jeden rok darmowej pracy 

1 godzinę temu, kris91 napisał:

A o jakiej mleczarni myślisz? W mlekpolu było za moich czasów 300 litrów na odbiór i nie mogłeś z odbioru na odbiór dać mniej niż 10%, bo trzeba było się tłumaczyć albo pozaklasowe było. Nie wiem jak teraz ale 300 ł na odbiór musi być, czy to zima czy lato.

Narazie nie sprawdzałem do jakiej mleczarni. Jak tak jest że w każdym miesiącu muszę oddawać tyle samo to muszę odpuścić. Bo przez zimę kilkakrotnie mniej mleka jest 

40 minut temu, Janek54321 napisał:

100- 400. i mają odbiorców z miasta i sami przyjeżdżają po jajca. trochę po rodzinie trochę po sąsiadach i są zadowoleni 

Ale to kombinacje żeby ludzie kupili. I co później robić z nioskami jak będą starsze I nie będą znosic jajek?

PaweLisowicz    61
14 minut temu, diabloo07 napisał:

Z Słowacji ciężko zboże ja próbowałem jodle/ świerka  ściągnąć to cena podobna jak w Polsce . Tym bardziej że tam euro Ale to kombinacje żeby ludzie kupili. I co później robić z nioskami jak będą starsze I nie będą znosic jajek?

Znajomy ma dobre wtyki i handluje tam dużo. Kury to po kilka lat niosą, a potem na rosołek albo na sprzedaż opitraną, są specjalne bębny do obierania kur/kaczek.

Sylwekx25    1334

Jaką masz wydajność tych krów tzn ile mleka dają ? bo jak mało to szkoda Twojej roboty , sam prąd który pobiera zbiornik , plus płyny do mycia zbiornika i dojarki zabiorą Ci większość "dochodu"... No i musisz bardzo pilnować higieny i zdrowotności wymion bo inaczej popłyniesz na bakteriach i somatycznych

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawelmf
      Witam Jak wiadomo mocznik w mleku jest parametry. Który mówi nam o zdrowotności bydła. Chciałbym znać częściej zawartość mocznika w mleku niż raz na 1-2 miesiąc tak mi pobiera próbki mój żywieniowiec. Od niedawna zatrudniłem żywieniowca. Mamy teraz korona wirus i wiadomo wszyscy ograniczają kontakty. Znalazłem taki tester do badania mocznika w mleku https://www.solostocks.pl/sprzedaz-produkty/sprzet-hodowli-zwierzat/pozostale-urzadzenia-hodowli-zwierzat /paski-do-badania-poziomu-mocznika-w-mleku-azototest-1725432. Czy stosował ktoś to jeżeli tak to jak to się na do rzeczywistości. Może macie jakieś inne urządzenia
    • Przez arturwojtowicz
      Powitać 🙋‍♂️ Odstawia ktoś mleko do Bestmilku ? Jestescie zadowoleni ze współpracy z nimi ? 
      Własnie stoje przed zamiarem przejścia do innego odbiorcy mleka z racji płacy obecnej mleczarni 1,12 zł. Przy parametrach B: 3,2 T: 4 i ilość 7000 l firma bestmilk zaproponowała 1,30 zł brutto, brak udziałów, próba 2 razy w miesiącu i wypłacalnośc na koncie do 20 dnia miesiąca, w okolicy odbiera też Polmlek ( znajomy przy troche mniejszej ilośći ma 1,28 u nich więc podobnie wychodzi) . Wiem tyle że to pośrednik który większosć mleka sprzedaje polmlekowi. Dzięki za odpowiedzi  
    • Przez ceston
      Witam mam problem z schładzalnik iem muller. W schładzalnik było mieszadlo starej produkcji czyli z lepszych materiałów niż teraz produkują. Mieszadlo chodziło cały czas gdy był agregat włączony i nie było problemu. Niestety mieszadlo się popsuło nie naprawianie ponieważ wylamalo się całe gniazdo. Kupiłem nowe mieszadlo ale już widać że gorszej jakości materiały. I teraz jeżeli włączę je żeby chodziło wtedy jak chodzi agregat to silnik się spali( był już przewijany dwa razy w profesjonalnym zakładzie) ustawiłem je teraz aby wlaczalo się co 10 minut na minutę. I przy pierwszych dwóch dojach podczas pracy agregatu potrafi mleka na spodzie przymarznac cienka warstwa taka że jak się włączy mieszadlo to warstwa znika. Pytanie czy to może spowodować wodę w mleku bo jak tak to będę kombinował dalej
    • Przez hongleah22
      Mleko jest już jednym z ważnych składników odżywczych dla ludzi. Wiele gospodarstw mlecznych produkuje mleko. Kiedy krowa jest chora, do leczenia potrzebny jest pewien lek, który zawiera antybiotyki, ale antybiotyk nie rozkłada się natychmiast w ciele krowy, a czas u krowy będzie dłuższy.
      W tym czasie, kiedy firmy mleczarskie zbierają mleko, będą testować mleko. Ten produkt ma tę zaletę, że jest bardzo wygodny dla zajętych stacji dojenia. To zajmuje tylko 10 minut, a gołym okiem można ocenić, czy antybiotyki w mleku są ponadstandardowe.
      Nasze testy można używać do wykrywania takich grup antybiotyków jak betalaktamy, streptomycyna, chloramfenikol, tetracykliny, melamina, cefaleksyna,sulfonamidy i wiele innych. Badania mogą być stosowane do wykrywaniapozostałości antybiotyków w mleku surowym, mleku pasteryzowanym,pełnotłustym mleku w proszku - pochodzących zarówno od krowy, bawołu,owcy, kozy czy klaczy.

Test można wykonać w ciągu kliku minut.
      Do kompleksowego odczytu wyników oferujemy różnego rodzaju czytniki
      przeznaczone zarówno dla laboratoriów oraz dla osób robiących testy w terenie
      - bezpośrednio w ciężarówce, w punkcie odbioru mleka lub na farmie!

Możesz przeglądać nasze informacje, przeglądając oficjalną stronę internetową: ballyabio.com
      Mail : sales5@ballyabio.com
      Whatsapp: +8618102716290
       Best Regards , 
      Leah

• Przez mich89
      Krowa dostała zapalenie wymienia, zaprosiłem weterynarza by podał antybiotyk ogólny, albo bezkarencyjny albo z krótką kadencją. Kartę leczenia zostawił i faktycznie był to antybiotyk bezkarencyjny. Szczerze mówiąc przeczekalem kilka dni i oddałem próbkę na badanie do mleczarni. Wynikiem byłem bardzo zaskoczony wynikiem bo wyszedł antybiotyk w mleku!!! Zadzwoniłem do innego weterynarza i powiedział że po tym antybiotyku nie ma możliwości żeby wyszedł antybiotyk, lecz powiedział że pewna mleczarnia coś kombinuje bo celowo przedłuża karencję tym, którzy próbki oddają i nie jest to odosobniony przypadek gdzie antybiotyk ma karencji 3 dni a po dwóch tygodniach twierdzą że jest antybiotyk w mleku. Szukać innej mleczarni? Bo średnio mi się chce wierzyć że wychodzi antybiotyk po leku bezkarencyjnym
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj